Babai mbyll fëmijët në bodrumin e shtëpisë dhe i lë dy ditë pa ngrënë e pa pirë, si u zbulua ngjarja tronditëse në Kosovë

Babai mbyll fëmijët në bodrumin e shtëpisë dhe i lë dy ditë pa ngrënë e pa pirë, si u zbulua ngjarja tronditëse në Kosovë 2

🕔09:18, 9.Jul 2020

Një baba shqiptar ka futur në bodrum katër fëmijët e tij dhe për dy ditë rresht i ka lënë pa ngrënë e pa pirë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Vitomiricë të Pejës, ku për dy ditë rresht pa ngrënë

Lexo më shumë
Tjetër rast i dyshimtë! Refuzon ushqimin prej 6 muajsh, 52-vjeçarja në gjendje të rëndë: Besoj te ringjallja në një trup të pavdekshëm

Tjetër rast i dyshimtë! Refuzon ushqimin prej 6 muajsh, 52-vjeçarja në gjendje të rëndë: Besoj te ringjallja në një trup të pavdekshëm 2

🕔08:38, 9.Jul 2020

Pas ngjarjes së Kombinatit që ka prekur të paimagjinueshmen, banorët e një pallati në Tiranë kanë njoftuar policinë në numrin pa pagesë duke vënë në dijeni se një grua tjetër, e cila jeton një kat më lart, ka ndërprerë ushqimin

Lexo më shumë
Pas QSUT, edhe Spitali i Elbasanit kthehet në vatër infeksioni, preken nga Covid 4 infermierë të tjerë dhe një pediatër

Pas QSUT, edhe Spitali i Elbasanit kthehet në vatër infeksioni, preken nga Covid 4 infermierë të tjerë dhe një pediatër 3

🕔19:48, 8.Jul 2020

Pas QSUT-së, duket se në bazë të të dhënave për të prekur me Covid, edhe Spitali i Elbasanit po kthehet në një vatër infeksioni. Ndërsa një ditë më parë u konfirmua se 4 infermiere të maternitetit rezultuan pozitive me koronavirus,

Lexo më shumë
Vrau 4 punonjës policie, Gjykata e Elbasanit i hap Dritan Dajtit rrugën për lirimin me kusht

Vrau 4 punonjës policie, Gjykata e Elbasanit i hap Dritan Dajtit rrugën për lirimin me kusht 22

🕔17:16, 8.Jul 2020

Dritan Dajti, njeriu që mbajti peng për më shumë se 10 vite drejtësinë shqiptare, me çështjen e vrasjes së 4 policëve dhe që në fund arriti të rrëzojë burgimin e përjetshëm, duke u dënuar përfundimisht me 25 vite burg, ka

Lexo më shumë
Infektohet me koronavirus një mjek dhe një infermier tek Urgjenca e Traumës

Infektohet me koronavirus një mjek dhe një infermier tek Urgjenca e Traumës 0

🕔16:07, 8.Jul 2020

Një mjek tek Shërbimi i Urgjencës në Spitalin e Traumës është infektuar me koronavirus. Lajmin e bën me dije News 24 që tregon se para mjekut rezultoi një infermier i infektuar. Nuk bëhet me dije ende kush është mjeku dhe

Lexo më shumë
Apeli liron ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun

Apeli liron ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun 6

🕔15:08, 8.Jul 2020

Gjykata e Apelit në Tiranë ndryshon masën e sigurisë për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku, duke hequr masën e sigurisë “arrest me burg”  në “Detyrim paraqitje”. Vendimi është marrë me kërkesë të avokatit të tij, por edhe prokurores së çështjes,

Lexo më shumë
Operacioni masiv antidrogë/ Gjykata e Posaçme shpall moskompetencën, çështja e Arben Tucit dhe Durim Vatës kalon në prokurorinë e Kukësit

Operacioni masiv antidrogë/ Gjykata e Posaçme shpall moskompetencën, çështja e Arben Tucit dhe Durim Vatës kalon në prokurorinë e Kukësit 0

🕔15:05, 8.Jul 2020

Gjykata e Posaçme e Apelit Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, me trupë gjyqësore relator Sokol Binaj, ka pranuar ankimet e Arben Tuci dhe Durim Vata që u arrestuan gjatë një operacioni masiv antidroge në zonën e Kukësit dhe të

Lexo më shumë
Sherri në bankën e Beratit, 52 vjeçari godet me grushte drejtorin

Sherri në bankën e Beratit, 52 vjeçari godet me grushte drejtorin 0

🕔14:33, 8.Jul 2020

Një 52-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se ka goditur me grushte drejtorin e një banke të nivelit të dytë në ambientet e punës. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Berat kanë bërë arrestimin

Lexo më shumë
“Nuk do ta harroj atë moment”, zjarrfikësi që hyri i pari brenda banesës rrëfen detajet tronditëse: Të mbyste era e keqe! Blerta vuri duart në fytyrë…

“Nuk do ta harroj atë moment”, zjarrfikësi që hyri i pari brenda banesës rrëfen detajet tronditëse: Të mbyste era e keqe! Blerta vuri duart në fytyrë… 0

🕔13:52, 8.Jul 2020

Zjarrfikësi Luan Shehaj shprehet i tmerruar nga ajo që pa në apartamentin e nënës dhe dy vajzave që u vetëflijuan në Kombinat në emër të besimit. Mirëpo një detaj i ka mbetur i fiksuar zjarrfikësit që nuk i hiqet nga

Lexo më shumë
Vrasja e Arben Bilalit, prokuroria pushon çështjen për Gjergj Cukalin

Vrasja e Arben Bilalit, prokuroria pushon çështjen për Gjergj Cukalin 0

🕔11:47, 8.Jul 2020

Prokuroria e Tiranës pushon çështjen penale për Gjergj Cukalin, i dyshuar për vrasjen e ish policit Arben Bilali në janar të 2019. Cukali qëndroi disa muaj në burg, por Apeli e liroi pasi konsideroi të papërdorshme analizen e ADN. Pas

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim