Ngritja e gjykatës antikorrupsion, 22 magjistratë shprehin interes për strukturën e re

Ngritja e gjykatës antikorrupsion, 22 magjistratë shprehin interes për strukturën e re 0

🕔15:33, 22.Jan 2019

14 gjyqtarë nga Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda si dhe 8 nga ajo e Apelit të Krimeve të Rënda kanë shprehur dëshirën për të qenë përkohësisht pjesë e Gjykatës Antikorrupsion. Ata kanë dorëzuar një shkresë ku

Lexo më shumë
“Veliera”, Apeli: Vangjush Dako nuk kreu vepër penale

“Veliera”, Apeli: Vangjush Dako nuk kreu vepër penale 10

🕔14:34, 22.Jan 2019

Gjykata e Apelit të Durrësit rrëzon kërkesën e shoqërisë civile dhe thekson se nuk ka pasur vepër penale nga Vangjush Dako në lidhje me ndërtimin e Velierës. Më herët edhe Gjykata e Shkallës së Parë kishte dhënë këtë vendim, por

Lexo më shumë
“SPAK”, KLP publikon listën e dokumenteve që duhen dorëzuar

“SPAK”, KLP publikon listën e dokumenteve që duhen dorëzuar 3

🕔14:06, 22.Jan 2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka publikuar kriteret për të kandiduar në SPAK. Përmes një njoftimi zyrtar, KLP publikon edhe listën e dokumenteve që kërkohen. Janë 15 vende bosh për të gjithë prokurorët e rretheve dhe Tiranës që të mund

Lexo më shumë
Dyshime për korrupsion, pezullohet drejtori i burgut të Rrogozhinës

Dyshime për korrupsion, pezullohet drejtori i burgut të Rrogozhinës 0

🕔12:36, 22.Jan 2019

Pezullohet nga detyra drejtori i burgut të Rrogozhinës, Ibrahim Bejo. Mesohet se Bejo është pezulluar për shkak të një hetimi të nisur nga ana e Prokurorisë për korrupsion. Institucioni i Ekzekutimit të Vendimeve Penale Rrogozhinë është vënë në funksion të

Lexo më shumë
Avokati i Aleko Petros: Nëse e ka përdhunuar vajzën, nuk e mbroj më

Avokati i Aleko Petros: Nëse e ka përdhunuar vajzën, nuk e mbroj më 1

🕔12:20, 22.Jan 2019

Kur pritet përgjigja e rezultateve të ADN-së për të vërtetuar nëse Angelina Petro është dhunuar seksualisht nga babai i saj, i cili akuzohet për vrasjen e saj, vjen një deklaratë nga avokati i Aleko Petros. Avokati grek Vassilis Noulezas deklaroi

Lexo më shumë
Vëzhgues ndërkombëtarë në seancën për Donika Prelën, çfarë i la shije të keqe Jacobs?

Vëzhgues ndërkombëtarë në seancën për Donika Prelën, çfarë i la shije të keqe Jacobs? 2

🕔12:08, 22.Jan 2019

Drejtuesja e  Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela  e cila ndodhet nën sitën e Vettingut është vënë në vështirësi nga përfaqësuesi i ONM-së lidhur me të ardhurat e bashkëshortit të saj. Theo Jacobs e pyeti direkt Prelën: Përse burri

Lexo më shumë
Gjendet gomonia me 500 kg hashash në Vlorë

Gjendet gomonia me 500 kg hashash në Vlorë 1

🕔11:09, 22.Jan 2019

Një gomone rreth 10 metra e gjatë është gjetur sot, në orët e para të mëngjesit, nga Policia Kufitare e Vlorës. Gomonia është gjetur në grykëderdhjen e Vjosës. Në mjet janë gjetur edhe pako me hashash. Mendohet që në to

Lexo më shumë
Drejtuesja e Krimeve të Rënda, Donika Prela probleme me pasurinë

Drejtuesja e Krimeve të Rënda, Donika Prela probleme me pasurinë 7

🕔10:59, 22.Jan 2019

Në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ka nisur seanca dëgjimore për drejtuesen e komanduar të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela. Procesi i vettingut për Prelën është kryer nga trupa gjykuese e drejtuar nga Roland Ilia, Olsi Komici dhe

Lexo më shumë
Shkarkohet kreu i ARRSH Afrim Qendro, e zëvendëson ish-ministrja

Shkarkohet kreu i ARRSH Afrim Qendro, e zëvendëson ish-ministrja 4

🕔10:56, 22.Jan 2019

Shkarkohet kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro. Burime nga mediat bëjnë me dije lajmin dhe se në vend të Qendros do të jetë ish-ministrja për mbrojtjen e Sipërmarrjes Sonila Qato. Qendro ka qenë një nga emrat e përfolur kohët

Lexo më shumë
Drejtuesja e Krimeve të Rënda në vetting, si ka ndryshuar pasuria

Drejtuesja e Krimeve të Rënda në vetting, si ka ndryshuar pasuria 0

🕔09:25, 22.Jan 2019

Drejtuesja e komanduar e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela do të përballet sot në seancë dëgjimore me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i vetingut për Prelën është kryer nga trupa gjykuese e drejtuar nga Roland Ilia, Olsi

Lexo më shumë