Gjykata rrëzon kërkesën e Gjikës për pushimin e çështjes penale ndaj tij

Gjykata rrëzon kërkesën e Gjikës për pushimin e çështjes penale ndaj tij 4

🕔21:55, 10.Mar 2014

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar sot kërkesën e kryetarit të Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika, për pushimin e çështjes së ngritur ndaj tij dhe disa zyrtarëve të tjerë të Bashkisë së Vlorës. Vendimi është marrë një javë pasi Gjika kishte

Lexo më shumë
Arrestohet sërish ish-drejtuesja e piramidës Gjallica

Arrestohet sërish ish-drejtuesja e piramidës Gjallica 15

🕔15:52, 10.Mar 2014

Arrestohet në doganën e Kakavijës ish-drejtuesve e firmës “Gjallica”, Shemsie Kadria.  Kadria, e akuzuar për mashtrim në shuma të mëdha parash, ishte shpallur në kërkim nga AntiKrimi Ekonomik në Tiranë, në bazë të një urdhër ndalimi të Prokurorisë në 23

Lexo më shumë
Forcat speciale të Tiranës arrestojnë në Fier “Ben Qimen”

Forcat speciale të Tiranës arrestojnë në Fier “Ben Qimen” 1

🕔15:35, 10.Mar 2014

Drejtoria e Forcës së Posaçme Operacione arrestoi ditën e djeshme Arben Isufajn i njohur gjerësisht me nofkën “Ben Qimja”, i konsideruar si një ndër personat më të kërkuar të drejtësisë italiane. Pala italiane ka sjellë së fundmi në Tiranë kërkesën për ekstradimin e tij, pasi e

Lexo më shumë
Nëna e gruas që vrau tri vajzat: Toka, shkaku i grindjes dhe më pas i divorcit të çiftit Dobrushi

Nëna e gruas që vrau tri vajzat: Toka, shkaku i grindjes dhe më pas i divorcit të çiftit Dobrushi 45

🕔11:55, 10.Mar 2014

Nëna e Edlira Dobrushit, gruaja që ka vrarë tre vajzat e mitura paraditen e së dielës në Lecco të Italisë tha se mes vajzës dhe bashkëshortit të saj Bashkimit ka patur konflikte prej kohësh. Sipas saj kanë qenë kushtet e

Lexo më shumë
Vijon debati për Nazimen, Kadare e Agolli: Arrogancë nga Presidenca

Vijon debati për Nazimen, Kadare e Agolli: Arrogancë nga Presidenca 17

🕔11:02, 10.Mar 2014

Dy të mëdhenjtë e letërsisë shqipe, Ismail Kadare dhe Dritëro Agolli, rikthejnë sërish në vëmendje çështjen e Nazime Vishës. Në dhjetor 2013, përmes një letre që u bë publike në emisionin “Studio e Hapur” të Eni Vasilit në Neës24, Dritëro

Lexo më shumë
Tiranë, zjarr në një apartament te shkolla “11 janari”

Tiranë, zjarr në një apartament te shkolla “11 janari” 0

🕔09:47, 10.Mar 2014

Flakët kanë përfshirë një apartament në katin e dytë të një pallati pranë shkollës “11 janari” sot paradite. Zjarrfikëset kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë parandaluar përhapjen e flakëve. Disa minuta më pas është bërë e mundur shuarja e

Lexo më shumë
Gjendet i vdekur “Shpendi i Lazaratit”, dyshohet të jetë ekzekutuar me armë zjarri

Gjendet i vdekur “Shpendi i Lazaratit”, dyshohet të jetë ekzekutuar me armë zjarri 21

🕔19:45, 9.Mar 2014

Është gjetur i pajetë pasditen e sotme një nga kultivuesit më të mëdhenj të drogës në Lazarat. Shpendi Basha 25 vjeç, i njohur si njëri ndër “bosët” e drogës së Lazaratit është gjetur i pajetë nga një bari i zonës

Lexo më shumë
Sherr për volumin e muzikës në një lokal në Bllok, vdes në spital 36-vjeçari

Sherr për volumin e muzikës në një lokal në Bllok, vdes në spital 36-vjeçari 5

🕔15:03, 9.Mar 2014

UPDATE: Një 36-vjeçar humbi jetën sot në spital, ku ndodhej në gjendje të rëndë që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm, kur u qëllua me thikë nga një person. Elton Pojani ka ndërruar jetë pak pas mesditës në

Lexo më shumë
Sekuestrohet rreth 700 kg kanabis te Gjiri i Lalzit

Sekuestrohet rreth 700 kg kanabis te Gjiri i Lalzit 2

🕔12:16, 9.Mar 2014

Rreth 700 kg lëndë narkotike është sekuestruar sot nga policia e Durrësit. Sipas informacioneve, droga është sekuestruar në një furgon të braktisur tek Gjiri i Lalzit. Dyshohet se lënda narkotike vinte nga Lazarati dhe do të dërgohej në port me destinacion vendin

Lexo më shumë
Vala e sulmeve ndaj institucioneve, 9 raste në një javë

Vala e sulmeve ndaj institucioneve, 9 raste në një javë 17

🕔10:41, 9.Mar 2014

Një valë e pashpjegueshme dhune ndaj institucioneve ligjzbatuese ka shpërthyer gjatë javëve të fundit në vend. Në shumicën e rasteve është dukshëm si një hakmarrje ndaj aksioneve në luftën kundër informalitetit, korrupsionit apo krimit. Por në pak prej tyre ka

Lexo më shumë