Tiranë, i mituri “Arsen Lupen”, 10 vjedhje në dy muaj

Tiranë, i mituri “Arsen Lupen”, 10 vjedhje në dy muaj 2

🕔10:10, 8.Feb 2014

Komisariati nr. 4 ka identifikuar dhe ndaluar një të mitur që ishte kthyer në tmerrin e vjedhjes së banesave apo lokaleve në seri gjatë muajve nëntor-dhjetor. Gjurmët e tij të gishtrinjve dilnin në të paktën 10 plaçkitje afër qendrës së

Lexo më shumë
Korçë, tentuan të grabisnin banesën, kapen dy të dënuarit

Korçë, tentuan të grabisnin banesën, kapen dy të dënuarit 0

🕔10:07, 8.Feb 2014

Policia vendore ka lokalizuar dhe kapur pas një viti kërkimesh dy persona të dënuar për vjedhjen e një banese. Burime zyrtare të policisë thanë se arrestuan dje Ardi Hysolli, 24 vjeç, banues në fshatin Mesmal dhe Bledar Bixhaku, 31 vjeç,

Lexo më shumë
Librazhd, përgjegjësi i Hekurudhës, 4 ditë i humbur

Librazhd, përgjegjësi i Hekurudhës, 4 ditë i humbur 0

🕔09:59, 8.Feb 2014

Prej katër ditësh, Sadik Halili, rreth 60 vjeç, rezulton i humbur në rrethana ende të paqarta. Ai  punon si përgjegjës pranë hekurudhës në qytetin e Përrenjasit dhe nuk njihet si person me probleme apo konflikte personale dhe familjare. Në datën

Lexo më shumë
U kap me bombë të telekomanduar, Stafa: E gjeta  në rrugë, s’kam lidhje me grupin e Vlorës

U kap me bombë të telekomanduar, Stafa: E gjeta në rrugë, s’kam lidhje me grupin e Vlorës 0

🕔09:54, 8.Feb 2014

Dy herë i dënuar për vjedhje dhe prostitucion, deklaron si alibi në Gjykatën e Tiranës se eksplozivin e telekomanduar e ka gjetur në rrugë rastësisht dhe nuk është posedues i bombës që po përgatitej. Me kërkesë të prokurorisë, Gjykata e

Lexo më shumë
Asnjë i arrestuar për dekonspirimin  e operacionit ndaj grupit të tritolit

Asnjë i arrestuar për dekonspirimin e operacionit ndaj grupit të tritolit 0

🕔09:53, 8.Feb 2014

Megjithëse kryeprokurori Adriatik Llalla theksoi dje se ka pasur rrjedhje informacioni sekret hetimor në disa raste, duke nënkuptuar operacionin e fundit për goditjen e bandës së tritolit në Vlorë dhe parandalimin e vrasjes së biznesmenit Piro Bare më 25 janar,

Lexo më shumë
Berat, shkeljet me tenderin e policisë private, nën akuzë Drejtoria e Prokurimeve Publike të Doganës

Berat, shkeljet me tenderin e policisë private, nën akuzë Drejtoria e Prokurimeve Publike të Doganës 0

🕔09:52, 8.Feb 2014

Vjen dhe procedimi i parë penal për administratën e re dhe është pikërisht për Doganën e Beratit. Një tender i zhvilluar në fillim të muajit janar rezulton me shkelje të rënda në procedura dhe dosja i është dërguar nga policia

Lexo më shumë
“Për një vit, hetuam 442 dosje, 204 në  gjykatë, numri më i madh vrasje dhe drogë”

“Për një vit, hetuam 442 dosje, 204 në gjykatë, numri më i madh vrasje dhe drogë” 0

🕔09:51, 8.Feb 2014

Kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Eugen Beçi, ka shpjeguar në detaje punën e prokurorisë gjatë vitit 2013 dhe statistikat e dosjeve. Ai theksoi se në total janë hetuar 269 dosje për trafikun e drogës, 41 për trafik qeniesh

Lexo më shumë
Furgoni përplas për vdekje një këmbësore

Furgoni përplas për vdekje një këmbësore 0

🕔10:18, 7.Feb 2014

Një aksident me pasojë vdekjen e një kalimtarje është shënuar mëngjesin e të premtes në zonën e njohur si ”Unaza e Re” në kryeqytet. Një grua, identiteti i të cilës nuk bëhet i ditur, ka qenë duke kaluar rrugën është

Lexo më shumë
Kufi, kapet furgoni me 180 kg drogë, arratiset shoferi shqiptar

Kufi, kapet furgoni me 180 kg drogë, arratiset shoferi shqiptar 0

🕔10:01, 7.Feb 2014

Një sasi prej 180 kg lëndë narkotike e llojit marijuanë u kap dje në një automjet në kufirin shqiptaro-grek. Policia bën të ditur se droga u gjet rreth orës 06:30 të mëngjesit në një furgon në Igumenicë. Marijuana ishte sistemuar

Lexo më shumë
Elbasan, denoncohet humbja e 53-vjeçarit, gjendet adoleshentja

Elbasan, denoncohet humbja e 53-vjeçarit, gjendet adoleshentja 0

🕔10:00, 7.Feb 2014

Një familje nga fshati Rrajcë i Librazhdit ka denoncuar dje në komisariat largimin nga banesa pa adresë dhe humbjen e 53-vjeçarit S. H., në rrethana ende të panjohura. Familjarët kanë dëshmuar se nuk kishin konflikte dhe kishte dalë si zakonisht

Lexo më shumë