Furgoni përplaset më një makinë, 6 të plagosur

Furgoni përplaset më një makinë, 6 të plagosur 0

🕔11:38, 27.Jan 2013

Përplasja e dy automjeteve ka shkaktuar plagosjen e 6 personave paraditen e sotme në aksin Lezhë-Laç. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Pllane, ku si pasojë e përplasjes së një automjeti tip Fiat, i cili drejtohej nga Dedë Frroku,

Lexo më shumë
Muriqan, sekuestrohen 70 pako hashash

Muriqan, sekuestrohen 70 pako hashash 0

🕔09:27, 27.Jan 2013

70 pako lëndë narkotike e llojit marijuanë janë sekuestruar mëngjesin e sotëm në pikën e kalimit kufitar të Muriqanit, në Shkodër.  Sipas policisë, lënda u gjet në mjetin tip ‘Benz’ me targa AA 135 EH, në pronësi të shtetasit Edi

Lexo më shumë
Dorëzohet në polici i dyshuari për vrasjen në Lezhë: Nuk e bëra unë

Dorëzohet në polici i dyshuari për vrasjen në Lezhë: Nuk e bëra unë 0

🕔10:29, 26.Jan 2013

Vetëdorëzohet personi i akuzuar për vrasjen e 26-vjeçarit Martin Shtjefni, ngjarje e ndodhur një javë më parë në një lokal pranë kryqëzimit të Shënkollit në Lezhë. Maringlen Përgjini nuk e ka pranuar autorësinë e krimit dhe është shprehur se 26-vjeçari

Lexo më shumë
Bulqizë, shembet ndërtesa, zë poshtë një 13-vjeçar

Bulqizë, shembet ndërtesa, zë poshtë një 13-vjeçar 0

🕔13:01, 25.Jan 2013

Një 13-vjeçar ka humbur jetën në Bulqizë, pasi është zënë poshtë nga një ndërtesë e amortizuar. Ngjarja ka ndodhur sot në fshatin Gjuras, ku 13-vjeçari, identiteti i të cilit nuk është bërë ende i ditur, ka mbetur i vdekur nga

Lexo më shumë
Durrës, 22-vjeçarja i jep fund jetës me fostoksinë

Durrës, 22-vjeçarja i jep fund jetës me fostoksinë 0

🕔12:40, 25.Jan 2013

Një 22-vjeçare i ka dhënë fund jetës duke pirë fotoksinë. Ngjarja ka ndodhur në Spitallë të Durrësit. Viktima është Fatjona Murati, e cila është gjetur nga familjarët në momentet e fundit të jetës. Ata e kanë dërguar menjëherë vajzën drejt

Lexo më shumë
“Fidanishtja”, dy në pranga dhe 67 kg kanabis e sekuestruar

“Fidanishtja”, dy në pranga dhe 67 kg kanabis e sekuestruar 0

🕔12:00, 25.Jan 2013

67 kilogram lëndë narkotike e llojit kanabis sativa janë sekuestruar dhe 2 persona janë vënë në pranga në Korçë, gjatë një operacioni të policisë. Operacioni i koduar “Fidanishtja” është kryer mbrëmjen e së enjtes dhe ka çuar në pranga Tomorr

Lexo më shumë
Depresioni, gruaja hidhet nga kati i 14

Depresioni, gruaja hidhet nga kati i 14 0

🕔11:39, 25.Jan 2013

Një grua i ka dhënë fund jetës, duke u hedhur nga pallati ku jetonte, në kryeqytet. Pranvera Muhameti, 63 vjeçe, është hedhur nga kati i 14 i pallatit në rrugën “Kostandin Kristoforidhi”, ku jetonte. Policia tha pas kryerjes së veprimeve

Lexo më shumë
“Pse më pe?”, djali i ambasadorit plagos një 24-vjeçar

“Pse më pe?”, djali i ambasadorit plagos një 24-vjeçar 0

🕔09:27, 25.Jan 2013

Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e së enjtes, në lagjen “Vasil Shanto”, në Tiranë. Martin Nanaj, 24 vjeç, nga Fieri është plagosur pas një grindjeje të çastit nga Aglind Bejko, 25 vjeç. Mësohet se autori i plagosjes

Lexo më shumë
Aksident në Librazhd, 2 të vdekur, 4 të plagosur

Aksident në Librazhd, 2 të vdekur, 4 të plagosur 1

🕔14:13, 24.Jan 2013

Dy persona kanë vdekur dhe katër të tjerë janë plagosur në një aksident që ndodhi paraditen e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd. Aksidenti ka ndodhur në hyrje të Librazhdit, në vendin e quajtur Babje, ku një automjet me targa AA 583

Lexo më shumë
Kapen 2300 kg marijuanë, ishte nisur drejt shteteve fqinje

Kapen 2300 kg marijuanë, ishte nisur drejt shteteve fqinje 0

🕔09:43, 24.Jan 2013

Një sasi e madhe droge është kapur në veri dhe jug të vendit, në përpjekje për t’u trafikuar drejt Greqisë dheMalit të Zi. 169 kg marijuanë janë sekuestruar nga autoritetet greke mëngjesin e sotëm. Lënda narkotike kishte mbërritur në territorin

Lexo më shumë