Gjirokastër, kapen 220 kg kanabis, arratiset transportuesi

Gjirokastër, kapen 220 kg kanabis, arratiset transportuesi 0

🕔09:45, 23.Dec 2012

220 kg kanabis janë sekuestruar gjatë orëve të para të ditës së sotme në Gjirokastër. Lënda narkotike do të transportohej nga Lazarati në drejtim të Fierit, nga ku më pas mendohej se do të trafikohej drejt Italisë. Operacioni i policisë

Lexo më shumë
Itali, dy shqiptarë arrestohen për shpërndarje droge

Itali, dy shqiptarë arrestohen për shpërndarje droge 0

🕔16:17, 22.Dec 2012

Dy shqiptarë janë arrestuar në Rivergaro, Itali, për shpërdorim droge. 1100 gramë marijuanë, 5 gramë hashash dhe një peshore me precizion të lartë janë gjetur sot në automjetin me të cilin udhëtonin dy shqiptarë dhe një adoleshent italian. Mediat italiane

Lexo më shumë
Regjistrimi në QKR, biznesmeni i vrarë në Stamboll, ortak me Rezart Taçin

Regjistrimi në QKR, biznesmeni i vrarë në Stamboll, ortak me Rezart Taçin 2

🕔16:10, 22.Dec 2012

Nga dokumente zyrtare në Qendrën Kombëtare të Regjistrimit rezulton se Omer Satin i vrare dy nete me pare ne Stamboll zotronte 40 për qind të aksioneve po aq sa dhe aksionari shqiptar Taçi ne kompanine “BT International Engineering Services Limited

Lexo më shumë
Vdes Shpëtim Karamuça, një prej të përndjekurve grevistë. Rama: Në grevë urie me kancerin në trup

Vdes Shpëtim Karamuça, një prej të përndjekurve grevistë. Rama: Në grevë urie me kancerin në trup 0

🕔12:05, 22.Dec 2012

Kryesocialisti Rama ka shprehur dhimbjen për ndarjen nga jeta të ish-të përndjekurit politik Shpëtim Karamuça. Përmes një postimi në profilin e tij në Tuiter, Rama shprehet se është shumë i dhimbshëm lajmi për humbjen e Shpëtim Karamuçës, i cili pas

Lexo më shumë
Gjirokastër, kapen 135 kg marijuanë, arratiset transportuesi

Gjirokastër, kapen 135 kg marijuanë, arratiset transportuesi 0

🕔10:05, 21.Dec 2012

135.5 kilogramë marijuanë janë sekuestruar pak pas mesnatës në Gjirokastër. Uniformat blu kanë marrë informacion për një sasi të madhe lënde narkotike, që po transportohej nga Lazarati drejt kufirit me shtetin fqinj, Greqinë. Operacioni i policisë është finalizuar me sekuestrimin

Lexo më shumë
Durrës, kapet me tre armë 23-vjeçari

Durrës, kapet me tre armë 23-vjeçari 0

🕔15:07, 20.Dec 2012

Një 23-vjeçar është ndaluar nga policia, teksa përpiqej të trafikonte drejt Italisë disa armë. Selim Kaja, nga një fshat i Kavajës është ndaluar pasi gjatë kontrollit në automjetin e tij i janë gjetur tre armë automatike. Sipas policisë, në autoveturën

Lexo më shumë
Përplas për vdekje këmbësoren, arrestohet

Përplas për vdekje këmbësoren, arrestohet 0

🕔14:29, 20.Dec 2012

Një 35-vjeçar është vënë në pranga pasi aksidentoi për vdekje një grua. Ervin Mejdani, banues në Tiranë ka goditur me automjetin e tij tip Volsvagen Sharon, me targa AA 863 CG, 61-vjeçaren Prena Vlashi, banuese në Sukth. Ngjarja ka ndodhur

Lexo më shumë
“Drogë apo kërp”, mbyllet odiseja 12-vjeçare e fermerëve shkodranë

“Drogë apo kërp”, mbyllet odiseja 12-vjeçare e fermerëve shkodranë 0

🕔14:17, 20.Dec 2012

Pas zvarritjesh për një kohë të gjatë, Gjykata e Apelit në Shkodër ka dhënë vendimin për pushimin e çështjes fermerëve të Shkrelit, të cilët akuzoheshin për kultivim të lëndëve narkotike. Apeli ka hedhur poshtë kështu vendimin e gjykatës së shkallës

Lexo më shumë
Sarandë, gjendet i vdekur një 64-vjeçar

Sarandë, gjendet i vdekur një 64-vjeçar 0

🕔11:09, 20.Dec 2012

Një 64-vjeçar është gjetur i pajetë mëngjesin e sotëm në Krekëz të Sarandës. Viktima e identifikuar si Nestan Tabaku, 64 vjeç, është gjetur në afërsi të fabrikës së tullave. Sipas verifikimeve të kryera paraprakisht nga policia, mendohet që vdekja të

Lexo më shumë
Korçë, arrestohen për korrupsion 3 pedagogë

Korçë, arrestohen për korrupsion 3 pedagogë 0

🕔16:58, 18.Dec 2012

Tre pedagogë të universitetit “Fan Noli” në Korçë janë vënë në pranga për korrupsion. Policia ka arrestuar gjithashtu edhe katër sekserë, me të cilët katër pedagogët bashkëpunonin. Sipas policisë, grupi në fjalë operonin së bashku, duke kërkuar 150 mijë lekë

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?