Lushnjë, përdhunimi i të miturës, kthehet në burg 14-vjeçari

Lushnjë, përdhunimi i të miturës, kthehet në burg 14-vjeçari 0

🕔10:15, 12.Feb 2014

Rikthehet në qeli një nga katër të dyshuarit për përdhunimin e 13-vjeçares në fshatin Lekaj gjatë muajit janar. A. Leka, u arrestua përsëri dje, pasi Gjykata e Apelit Vlorë, me vendim datë 4 shkurt, ka ndryshuar masën e sigurisë, nga

Lexo më shumë
Peqin, roja kapet me arsenal armatimi në vendin e punës

Peqin, roja kapet me arsenal armatimi në vendin e punës 2

🕔10:14, 12.Feb 2014

Roja i një firme private u arrestua dje pasi iu gjetën një arsenal i tërë armatimi që e mbante pa leje. Policia vendore njoftoi se ndaloi Dervish Dushkun, 58 vjeç, banues në lagjen “Teqe”. Pas informacioneve të marra u bë

Lexo më shumë
Durrës, gjendet i vrarë me plumb roja i lokalit, dyshohet flijimi

Durrës, gjendet i vrarë me plumb roja i lokalit, dyshohet flijimi 0

🕔10:13, 12.Feb 2014

Një person mbërriti i pajetë në spitalin e qytetit, me plagë të shkaktuara nga armë zjarri. Viktima, i identifikuar si Dodë Kaçi, 51 vjeç, u paraqit rreth orës 14:20 me një plagë në trup. Nga konstatimi mjeko-ligjor u konfirmua se

Lexo më shumë
Tiranë, plaçkitnin gratë në rrugë, fshiheshin te shtëpia e shokut

Tiranë, plaçkitnin gratë në rrugë, fshiheshin te shtëpia e shokut 0

🕔10:12, 12.Feb 2014

Dy adoleshentë dhe shoku i tyre u arrestuan pasi u kapën në një skemë plaçkitjesh gati perfekte. Policia e kryeqytetit bëri me dije se arrestoi dje Kreshnik Prenga, 18 vjeç, banues në Laç dhe Taulant Leti, 19 vjeç, banues në

Lexo më shumë
Durrës, kapen 2 të kërkuar për trafik droge dhe plagosje

Durrës, kapen 2 të kërkuar për trafik droge dhe plagosje 0

🕔10:12, 12.Feb 2014

Dy persona të kërkuar për trafik droge dhe plagosje u arrestuan gjatë 24 orëve të fundit nga policia e qytetit bregdetar. Burime zyrtare nga komisariati bënë me dije se ndaluan Kreshnik Gjoka, 31 vjeç,  banues në lagjen nr. 10, të

Lexo më shumë
Tiranë, kanosën sekretarin e Federatës, nën hetim 3 çiklistët

Tiranë, kanosën sekretarin e Federatës, nën hetim 3 çiklistët 0

🕔10:11, 12.Feb 2014

Tre çiklistët që u denoncuan nga Sekretari i Federatës së Çiklizmit për dhunë fizike dhe kanosje, u morën dje nën akuzë nga policia. Burime zyrtare bënë me dije se Altin Sufa, 28 vjeç, nga Kavaja, Ardit Vorfa, 26 vjeç, nga

Lexo më shumë
Fier, i gjejnë në dyqan naftën e vjedhur nga puset e “Bankers”

Fier, i gjejnë në dyqan naftën e vjedhur nga puset e “Bankers” 1

🕔10:10, 12.Feb 2014

Policia vendore ndaloi dje të dyshuarin Bledjan Besholli, 37 vjeç, banues në Fermë-Çlirim. Arrestimi u bë për veprën penale “përvetësim i produkteve të veprës penale, ose veprimtarive kriminale”. Gjatë një kontrolli në pikën e shitjes së vajrave lubrifikante në pronësi

Lexo më shumë
Tiranë, koleksionisti i ikonave Gjergji Thimio, mbetet në burg

Tiranë, koleksionisti i ikonave Gjergji Thimio, mbetet në burg 0

🕔10:09, 12.Feb 2014

Gjykata e Tiranës nuk pranoi kërkesën e koleksionistit Gjergji Thimo për ndryshimin e masës së sigurisë. Para gjykatës, koleksionisti kërkoi të lirohet nga qelia e burgut për arsye shëndetësore dhe pretendimit se kanë përfunduar afatet hetimore prej 6 muajve. Ky

Lexo më shumë
Durrës, vrau në grabitje italianin, arrestohet i dënuari me 26 vite burgim

Durrës, vrau në grabitje italianin, arrestohet i dënuari me 26 vite burgim 1

🕔10:07, 12.Feb 2014

I kërkuar prej vitesh për vrasje nga drejtësia italiane, arrestohet i dënuari Elton Balliu. Burime zyrtare nga policia e Durrësit, kanë bërë të ditur se arrestimi është bërë gjatë natës pas një operacioni të realizuar në bashkëpunim edhe me forcat

Lexo më shumë
Tiranë, kapet me 160 doza heroinë dhe 200 gramë tritol në “BMW X5” luksoze

Tiranë, kapet me 160 doza heroinë dhe 200 gramë tritol në “BMW X5” luksoze 0

🕔10:06, 12.Feb 2014

Qarkullonte me një makinë luksoze “BMW X5” në zonën e Kombinatit në kryeqytet, por kapet duke hyrë në Yzberisht nga patrulla e policisë me një sasi të konsiderueshme droge dhe tritoli. Rreth 160 doza kokainë dhe heroinë janë sekuestruar ditën

Lexo më shumë