Lushnjë, sherr pronësie, i çan kokën me sëpatë kushëririt të mitur

Lushnjë, sherr pronësie, i çan kokën me sëpatë kushëririt të mitur 1

🕔09:51, 4.Apr 2014

Një 15-vjeçar është plagosur rëndë pasditen e djeshme në Lushnjë, pasi u qëllua me sëpatë nga kushëriri i tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Zhamë, ku i mituri E. S., dyshohet se është qëlluar disa herë në trup

Lexo më shumë
Lushnjë, dhunonte varret e fshatit, nën akuzë 46-vjeçari

Lushnjë, dhunonte varret e fshatit, nën akuzë 46-vjeçari 0

🕔09:50, 4.Apr 2014

Denoncimi i banorëve të fshatit Jeta e Re në Lushnjë se një person i paidentifikuar u thyente fotografitë e varreve të të afërmve të tyre ka vënë në lëvizje policinë vendore. Pas disa ditësh hetimi u bë zbulimi dhe marrja

Lexo më shumë
Korçë, tentoi të vriste fqinjin, kapet në arrati i dënuari

Korçë, tentoi të vriste fqinjin, kapet në arrati i dënuari 0

🕔09:48, 4.Apr 2014

Strukturat për Krimet e Rënda bënë dje arrestimin e të kërkuarit Jani (Fatos) Hysaj, 43 vjeç, banues në fshatin Zëmblak. Ai akuzohet se më datë 8 shtator 2012, në fshatin Zëmblak, pas një konflikti të çastit me bashkëfshatarin B. M.,

Lexo më shumë
Pogradec, kthehet nga pushimet në Greqi, gjen dyqanin e bastisur

Pogradec, kthehet nga pushimet në Greqi, gjen dyqanin e bastisur 0

🕔09:48, 4.Apr 2014

Një 39-vjeçar nga fshati Rrëmenj i Pogradecit ka denoncuar në polici plaçkitjen me thyerje të dyqanit të tij. M. J., ka dëshmuar se kishte shkuar për disa ditë pushimi në shtetin fqinj, në Greqi. Por kur është kthyer dy ditë

Lexo më shumë
Tiranë, përleshje me thika te Inxhinieria, 2 të rinj të plagosur

Tiranë, përleshje me thika te Inxhinieria, 2 të rinj të plagosur 0

🕔09:47, 4.Apr 2014

Përleshja me thika në afërsi të Inxhinierisë së Ndërtimit në kryeqytet përfundon me dy të plagosur, njëri prej të cilëve më rëndë. Policia ndaloi mesnatën e së mërkurës të dyshuarin Albi Djepaxhija, 21 vjeç, nga Shkodra, i cili pas sherrit

Lexo më shumë
Gjirokastër, mësuesi i vë flakën vetes në sy të nxënësve

Gjirokastër, mësuesi i vë flakën vetes në sy të nxënësve 4

🕔08:40, 4.Apr 2014

Një i mësues nga Gjirokastra, ka tentuar t`i japë fund jetës, duke u vetëdjegur me benzinë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:00 të mëngjesit të sotëm në ambjentet e shkollës industriale të Gjirokastrës, kur pritej të niste edhe mësimi. Mësuesi

Lexo më shumë
“Serveri i Tatimeve”, Kushtetuesja pranon kërkesën e PD

“Serveri i Tatimeve”, Kushtetuesja pranon kërkesën e PD 3

🕔08:20, 4.Apr 2014

Gjykata Kushtetuese ka pranuar kërkesën e Partisë Demokratike për ngritjen e një komisioni të posaçëm hetimor për të zbardhur çështjen e ndërhyrjes në serverin e Tatimeve. Më herët kuvendi kishte votuar për mosmiratimin e kërkesës së opozitës për ngritjen e

Lexo më shumë
Identifikohet kufoma e gjetur dje në ujërat e lumit Vjosa

Identifikohet kufoma e gjetur dje në ujërat e lumit Vjosa 1

🕔08:00, 4.Apr 2014

Identifikohet kufoma që u gjet dje në ujërat e lumit Vjosa në Mallakastër. Sipas policisë, viktima është shtetasi Roland Maçi nga Vlora, baba i dy fëmijëve dhe i dënuar më parë për trafik droge. Ka qënë gruaja e viktimës e

Lexo më shumë
Grupi kriminal për pak sa nuk vret 2 shefat në Sarandë

Grupi kriminal për pak sa nuk vret 2 shefat në Sarandë 1

🕔07:57, 4.Apr 2014

Policia e ndiqte në një aksion me qëllim arrestimin si i kërkuar për tentativë vrasje e trafik droge, por kundërpërgjigjet me breshëri mitralozi ndaj makinës ku udhëtonin edhe dy shefa të policisë vendore, që i shpëtuan plumbave për mrekulli. Ngjarja

Lexo më shumë
Banda sulmon me mitraloz efektivët e policisë së Sarandës

Banda sulmon me mitraloz efektivët e policisë së Sarandës 0

🕔18:10, 3.Apr 2014

Shefi kundër Trafiqeve dhe Narkotikëve në komisariatin e Sarandës  Orges Mezini dhe shefi i krimeve Orges Thomai si dhe 6 efektivë të policisë i kanë shpëtuar fatmirësisht plumbave të një shumëkërkuari gjatë operacionit për arrestimin e këtij të fundit. Taulant

Lexo më shumë