Lezhë, 6 konfliktet me përplasje, policia ndalon autorët

Lezhë, 6 konfliktet me përplasje, policia ndalon autorët 0

🕔09:05, 5.May 2014

Amarildo B., 15 vjeç, nga Lezha po procedohet penalisht, pasi për motive të dobëta ka goditur me shkop në kokë shtetasin F.B., 15 vjeç. Përparim K., vjeç 42, banues në Mamurras, po procedohet penalisht sepse i dehur kanosi me armë

Lexo më shumë
Tiranë, policia zbulon bazën e pijeve të falsifikuara

Tiranë, policia zbulon bazën e pijeve të falsifikuara 1

🕔09:05, 5.May 2014

Pas një aksioni, ditën e djeshme Policia e Tiranës në bashkëpunim me Seksionin Kundër Krimit Ekonomik-Financiar ka zbuluar bazën e prodhimit të pijeve të falsifikuara, ndërsa është vënë në pranga autori. Agron Sadikaj, 63 vjeç u arrestua, teksa nga hetimet

Lexo më shumë
Tiranë, e përplas makina, vdes këmbësori në rrugë

Tiranë, e përplas makina, vdes këmbësori në rrugë 0

🕔09:04, 5.May 2014

Mbrëmjen e djeshme, një person ka gjetur vdekjen, është përplasur nga një automjet. Ngjarja ndodhur mbrëmjen e djeshme në kryeqytet, në aksin Paskuqan-Tufinë, rreth orës 21:40. Policia bën me dije se viktima është rreth 60 vjeç por identiteti nuk u

Lexo më shumë
Lezhë, në procedim penal pikat e skedinave

Lezhë, në procedim penal pikat e skedinave 0

🕔09:04, 5.May 2014

Në Lezhë nisi procedimi penal në gjendje të lirë ndaj shtetasit Besnik P., 43 vjeç, banues në Balldre. Procedimi penal për këtë shtetas filloj pasi në lokalin e tij në Balldre, Lezhë, i’u gjetën dhe u sekuestruan në cilesinë e

Lexo më shumë
Ndërron jetë shkrimtari dhe përkthyesi, Amik Kasoruho

Ndërron jetë shkrimtari dhe përkthyesi, Amik Kasoruho 13

🕔08:44, 5.May 2014

Ndërron jetë shkrimtari dhe përkthyesi Amik Kasoruho. 82- vjeçari Kasoruho ka ndërruar jetë në Tiranë, për shkak të një sëmundjeje të mushkërive, nga e cila vuante prej kohësh. Amik Kasoruho ka lindur në vitin 1932 në Tiranë, në vitin e

Lexo më shumë
Një natë te shtëpia e shokut, policia gjen 2 vëllezërit e zhdukur

Një natë te shtëpia e shokut, policia gjen 2 vëllezërit e zhdukur 1

🕔08:16, 5.May 2014

Policia e Tiranës gjeti dje pasdite dy vëllezërit që u zhdukën në mënyrë misterioze, para 2 ditësh në Shkozë. Hetimet ishin përqendruar në ndonjë rrëmbim të mundshëm ose largim me dëshirë për shkak të zënkave me të atin, pasi nënën

Lexo më shumë
Motra e emigrantit: Stafi nuk ndërhyri ta shpëtonte vëllain

Motra e emigrantit: Stafi nuk ndërhyri ta shpëtonte vëllain 0

🕔08:00, 5.May 2014

Kur kanë kaluar 2 javë nga rënia në det e emigrantit shqiptar që për pasojë humbi jetën, familjarët e tij vijojnë të akuzojnë stafin e tragetit se nuk kishte ndërhyrë në kohë për të shpëtuar 39-vjeçarin Gentian Peta. Ai ra

Lexo më shumë
Policia greke: Shqiptari bashkëpunoi në vrasje

Policia greke: Shqiptari bashkëpunoi në vrasje 0

🕔12:03, 4.May 2014

Pas arrestimit të një 43-vjeçari gjeorgjian si përgjegjës për vrasjen e një biznesmeni grek 63 vjeç, policia e shtetit fqinj ka zbuluar se bashkëpunëtori tjetër në vrasje është një shqiptar, i cili ka qenë më parë i arrestuar për grabitje.

Lexo më shumë
Hodhi kokainën nga makina, kapet shqiptari

Hodhi kokainën nga makina, kapet shqiptari 0

🕔12:02, 4.May 2014

Në qytetin e Teramos, në rajonin e Abruco-s, disa policëve, ndërsa po patrullonin, u tërhoqi vëmendjen një makinë Golf. Shoferi i makinës, sapo pa policinë që po afrohej, shtoi shpejtësinë dhe hodhi diçka nga dritarja e mjetit. Policët, pasi ndaluan

Lexo më shumë
Shqiptari, shef sigurie, vjedh 250 mijë mijë euro

Shqiptari, shef sigurie, vjedh 250 mijë mijë euro 1

🕔12:02, 4.May 2014

Një shqiptar që punonte si shef i sigurisë në Selanik u vu në pranga, pasi akuzohet se ka vjedhur plot 125 mijë euro në shtëpinë që kishte për detyrë ta ruante. Ngjarja ndodhi në Selanikun lindor Neë Ryssio, ku mendohet

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim