Gjirokastër, plaçkitje në seri dhe shitje droge, 2 të arrestuar

Gjirokastër, plaçkitje në seri dhe shitje droge, 2 të arrestuar 0

🕔09:48, 2.May 2014

Policia vendore goditi një grup të rinjsh që ishin përfshirë në plaçkitjet në seri të bizneseve dhe banesave, ndërsa sekuestroi edhe një sasi droge me 600 fara kanabis, 7 aparate celular, 17 karta SIM, 2500 euro dhe 13000 lekë të

Lexo më shumë
Gramsh, punëtorët dhe inxhinieri ranë nga lartësi e madhe

Gramsh, punëtorët dhe inxhinieri ranë nga lartësi e madhe 0

🕔09:48, 2.May 2014

Vdekja tragjike e punëtorëve shqiptarë, Sokol Elmazi 34 vjeç, Oltjon Koka 21 vjeç dhe inxhinieri italian, Xhovani Piana, 69 vjeç, në rrugën Gramsh-Moglicë, ka bërë që policia e Korçës të nisë hetimet ndaj firmës që po kryen punimet. Një ditë

Lexo më shumë
Fushë-Krujë, në Komisariat thotë se u pajtua, në media se e rrahu polici

Fushë-Krujë, në Komisariat thotë se u pajtua, në media se e rrahu polici 0

🕔09:47, 2.May 2014

Një qytetar ka pretenduar dje në media se është keqtrajtuar nga efektivi i policisë së Fushë-Krujës, por i njëjti pretendim është bërë edhe nga vetë uniforma blu. Incidenti ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës para pallatit ku dy burrat jetonin

Lexo më shumë
Shkodër, furgoni bie në greminë, 3 të plagosur rëndë

Shkodër, furgoni bie në greminë, 3 të plagosur rëndë 0

🕔09:47, 2.May 2014

Tre persona janë plagosur rëndë pasditen e djeshme në Dukagjin të Shkodrës, pasi furgoni me të cilin udhëtonin ka rënë në një humnerë. Burime nga policia bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur në fshatin Ndreaj, kur mjeti me 3

Lexo më shumë
Korçë, vjedhje energjie, agresion e ndërtim pa leje, 3 nën akuzë

Korçë, vjedhje energjie, agresion e ndërtim pa leje, 3 nën akuzë 0

🕔09:47, 2.May 2014

Tre persona u morën nën akuzë për vjedhje energjie, ndërtim pa leje dhe agresion nga policia vendore. I pari u procedua G. Sh., 46 vjeç, banues në Lumalas, pasi CEZ e ka denoncuar se ka kryer lidhje të paligjshme pasi

Lexo më shumë
Korçë, Prokuroria çon në gjykatë dosjen e të arratisurve të Drenovës

Korçë, Prokuroria çon në gjykatë dosjen e të arratisurve të Drenovës 0

🕔09:46, 2.May 2014

Pas rreth gjashtë muajsh hetime, Prokuroria e Korçës dërgoi dje dosjen në gjykatë për 4 të arratisurit e Burgut të Drenovës dhe 3 bashkëpunëtorëve të tyre. Mbi të burgosurit Tafili, Gora, Guri dhe Marashi, rëndon akuza e largimit nga vendi

Lexo më shumë
Pendohet nëna vrasëse: Isha e frikësuar dhe në depresion

Pendohet nëna vrasëse: Isha e frikësuar dhe në depresion 0

🕔09:46, 2.May 2014

Presioni nga bashkëshorti dhe njëkohësisht i dashuri i saj, me të cilin kishte ngjizur edhe fëmijën që mbyti me jastëk, është shkaku kryesor që shtyu të dyshuarën Orjola Lleshi në krim. Nëna e re ka pranuar se përjetonte momente frikë

Lexo më shumë
Ekzekutimi i Çetës nga dy persona të maskuar, 20 të shoqëruar nga policia

Ekzekutimi i Çetës nga dy persona të maskuar, 20 të shoqëruar nga policia 0

🕔09:45, 2.May 2014

Ekzekutimi mafioz në mes të qytetit të Elbasanit të 41-vjeçarit Arben Çeta ka ngritur pikëpyetje mbi autorët e krimit. Shkak janë konfliktet e shumta që kishte prej vitesh, përfshirja në aktivitet kriminal dhe si person i kërkuar nga policia dhe

Lexo më shumë
Trafik armësh nga Hasi drejt Kosovës, 2 të arrestuar

Trafik armësh nga Hasi drejt Kosovës, 2 të arrestuar 0

🕔09:45, 2.May 2014

 Dy persona të dyshuar për trafik armësh drejt Kosovës u arrestuan dje nga policia e Kukësit. Burime zyrtare thanë se ndaluan Abdi dhe Riza Lleshi, 51 dhe 47 vjeç. Në total u sekuestruan 8854 fishekë, 15 armë, 40 granata dhe

Lexo më shumë
Kajtazi: Arielin e vrava për vetëmbrojtje, qëlloi i pari me armë

Kajtazi: Arielin e vrava për vetëmbrojtje, qëlloi i pari me armë 0

🕔08:57, 2.May 2014

I dyshuari kryesor për ekzekutimin e biznesmenit Ariel Zanga te lagja “Ali Demi” javën e kaluar, në një konflikt borxhi, dëshmon para gjykatës se ishte vetëmbrojtur ndaj agresionit me armë të viktimës, që e kishte qëlluar i pari. Gjykata e

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim