Vetëflijimi që tronditi Tiranën, gazetarja jep detajet e forta: Nuk janë ‘Dëshmitarët e Jehovait, është një sekt që…

Vetëflijimi që tronditi Tiranën, gazetarja jep detajet e forta: Nuk janë ‘Dëshmitarët e Jehovait, është një sekt që… 3

🕔09:21, 10.Jul 2020

Ngjarja tragjike, që ka tronditur vendin tonë, ku Anisa dhe Blera Josifi u gjetën pajetë, mbetet ende me detaje të pazbardhura. Po kështu dyshime janë ngritur edhe mbi sektin fetar në të cilin vajzat bënin pjesë, ndërkohë që sipas informacioneve

Lexo më shumë
Gjendet një trup i pajetë në portin e Durrësit. Mund të jetë një nga 4 personat që u hodhën në det për të kapur tragetin një javë më parë

Gjendet një trup i pajetë në portin e Durrësit. Mund të jetë një nga 4 personat që u hodhën në det për të kapur tragetin një javë më parë 0

🕔08:28, 10.Jul 2020

Rreth orës 07:45, të mëngjesit të sotëm në akuariumin e portit Durrës, është gjetur i mbytur një shtetas i seksit mashkull, i dekompozuar. Policia njoftoi se po punon për identifikimin e kufomës së dekompozuar. Paraprakisht mendohet se gjetja e kufomës

Lexo më shumë
Rifillon patrullimi i Guardia Di Finanza për kanabis! Trajnime për shqiptarët dhe pastrimit të parave

Rifillon patrullimi i Guardia Di Finanza për kanabis! Trajnime për shqiptarët dhe pastrimit të parave 1

🕔20:09, 9.Jul 2020

Dy gjeneralë të Guardia Di Finanza kanë vizituar Shqipërinë, në kuadër të një misioni dy ditor në Shqipëri të delegacionit të Komandës së Përgjithshme të Guardia di Finanza të Romë Nisma të reja të mundshme të ndihmës, formimit dhe bashkëpunimit në

Lexo më shumë
Durrës, makina përplas fëmijën 6-vjeçar tek ura e “Dajlanit”

Durrës, makina përplas fëmijën 6-vjeçar tek ura e “Dajlanit” 0

🕔20:02, 9.Jul 2020

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme pranë urë së “Dajlanit” në Durrës. Një automjet ka përplasur një fëmijë të moshës 6 vjeç. Fëmija është dërguar për në spital dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë, policia

Lexo më shumë
Ambasadori i Britanisë takim me anëtarët e KED-së, Tusha: Vështirësi në përzgjedhjen e anëtarëve të GJL

Ambasadori i Britanisë takim me anëtarët e KED-së, Tusha: Vështirësi në përzgjedhjen e anëtarëve të GJL 2

🕔18:37, 9.Jul 2020

Në Gjykatën e Lartë ka qenë sot ambasadori i Britanisë së Maddhe Duncan Norman, i cili ka zhvilluar një takim me disa nga nga anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Në emër të të gjithë anëtarëve të këshillit, Vitore

Lexo më shumë
Vjedhja e pasaportave 1 vit më parë/ Gjykata pushon çështjen për ish-ambasadoren në Athinë

Vjedhja e pasaportave 1 vit më parë/ Gjykata pushon çështjen për ish-ambasadoren në Athinë 9

🕔17:02, 9.Jul 2020

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka pushuar çështjen e vjedhjes së pasaportave në Greqi, ku nën akuzë ishte dhe ambasadorja shqiptare Ardiana Hobdari. Kjo e fundit u akuzua për veprën penale të ‘shpërdorimit të detyrës’ si dhe shtetasi Pervin Gjikuria.

Lexo më shumë
Zjarr në magazinën me bojëra në Fier, tymi i zi përhapet në gjithë zonën

Zjarr në magazinën me bojëra në Fier, tymi i zi përhapet në gjithë zonën 0

🕔14:39, 9.Jul 2020

Një zjarr ka rënë mesditën e sotme në një magazinë me bojëra në Fier. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:30, në zonën e quajtur “Azotiku”, në magazinën e marrë me qira nga shtetasi E.H. Për fat të mirë

Lexo më shumë
Ngacmon seksualisht kushërirën, arrestohet i riu në Kamëz

Ngacmon seksualisht kushërirën, arrestohet i riu në Kamëz 4

🕔13:02, 9.Jul 2020

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 23 vjeçar, i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht kushërirën e tij. Sipas uniformave blu mësohet se ngjarja ka ndodhur në Kamëz, ku shtetasi me iniciale Sh. T., 23 vjeç, ka ngacmuar

Lexo më shumë
FOTO / Iu dha masa “detyrim paraqitje”, vërtetimi nga spitali: Kajmaku vuan nga këto sëmundje

FOTO / Iu dha masa “detyrim paraqitje”, vërtetimi nga spitali: Kajmaku vuan nga këto sëmundje 1

🕔12:33, 9.Jul 2020

Gjykata e Apelit dha dje masën thjesht “detyrim paraqitje” për Agim Kajmakun. Ish-kryebashkiaku i Vorës, i cili ishte shpallur në kërkim, Agim Kajmaku, u vu në pranga nga policia mbrëmjen e së hënës, pasi u paraqit në një spital privat

Lexo më shumë
Organizoi një mbrëmje mature, gjobitet me 1 milion lekë pronari i lokalit në Berat

Organizoi një mbrëmje mature, gjobitet me 1 milion lekë pronari i lokalit në Berat 1

🕔12:07, 9.Jul 2020

Një pronar lokali në Berat është gjobitur me 1 milionë lekë të reja nga policia pasi organizoi një mbrëmje mature, në kundërshtim me urdhrin e autoriteteve që nuk e lejojnë diçka të tillë. Si rrjedhojë policia ka ndaluar zhvillimin e

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim