Përleshja në portin e Durrësit, ndiqet penalisht një italian

Përleshja në portin e Durrësit, ndiqet penalisht një italian 2

🕔19:59, 13.Aug 2018

Një përleshje ndodhi mbrëmjen e së shtunës në Portin e Durrësit, ku prej disa ditësh ka një fluks të shtuar të lëvizjes së trageteve me udhëtarë. Vonesa e nisjes së një trageti solli acarimin e udhëtarëve që kishin orë që

Lexo më shumë
Lëvizte me armë në qytet, arrestohet korçari

Lëvizte me armë në qytet, arrestohet korçari 0

🕔19:34, 13.Aug 2018

Një 31-vjeçar është vënë në pranga nga policia në Korçë pasi është kapur me një pistoletë pa leje. Policia njofton se personi i arrestuar është shtetasi Teodor Grazhdani, i dënuar më parë për vjedhje me armë. Sipas policisë, arrestimi i

Lexo më shumë
Elbasan/ Shpërthen bombola e gazit në banesë, shpëtojnë mrekullisht familjarët

Elbasan/ Shpërthen bombola e gazit në banesë, shpëtojnë mrekullisht familjarët 0

🕔17:23, 13.Aug 2018

Një bombol gazi ka shpërthyer në një banesë në Elbasan, por fatmirësisht pa lënë persona të lënduar. Sipas të dhënave zyrtare, ngjarja ka ndodhur në fshatin Bradashesh, në banesën e shtetasit 55-vjeçar A.T. Si pasojë e shpërthimit, më pas ka

Lexo më shumë
Gramsh, 39-vjeçari vetëvaret në banesë, ndërron jetë rrugës për në spital

Gramsh, 39-vjeçari vetëvaret në banesë, ndërron jetë rrugës për në spital 0

🕔16:23, 13.Aug 2018

Një 39-vjeçar nga Gramshi i ka dhënë sot fund jetës, duke u vetëvarur. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet L.SH. Burime zyrtare policore bënë me dije se ndonëse është tentuar që të shpëtohet nga familjarët, 39-vjeçari ka ndërruar jetë rrugës

Lexo më shumë
AKU vijon kontrollet; Gjobiten marketet në zonat rurale, bllokohet furgoni me 100 kg midhje

AKU vijon kontrollet; Gjobiten marketet në zonat rurale, bllokohet furgoni me 100 kg midhje 0

🕔14:56, 13.Aug 2018

AKU ka kapur sot në flagrancë dy markete në  Përmet e Berat duke tregtuar produkte të skaduara, si dhe një furgon në Vlorë që po transportonte 100 kg midhje pa dokumentacion shoqërues dhe kushte frigoriferike. Subjekti në fshatin Memaliaj të Përmetit

Lexo më shumë
Shkodër, arrestohet suedezi, i gjejnë 19 pistoleta

Shkodër, arrestohet suedezi, i gjejnë 19 pistoleta 1

🕔14:30, 13.Aug 2018

Një shtetas suedez është kapur në pikën e kalimit kufitar Murriqan me 19 pistoleta kalibër 7.65. Policia raporton se shtetasi i huaj është Sebastian Vall, 21 vjeç, banues në Suedi. 21-vjeçari suedez po udhëtonte si pasagjer në autobuzin e linjës “Kosovë -Gjermani”,

Lexo më shumë
Rrëzohet aksidentalisht në kanalin vaditës, humb jetën 50-vjeçari në Peqin

Rrëzohet aksidentalisht në kanalin vaditës, humb jetën 50-vjeçari në Peqin 0

🕔13:46, 13.Aug 2018

Një 50-vjeçar ka humbur jetën, pasi është rrëzuar në një kanal vaditës në Peqin. Mësohet se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet B.K, banues në fshatin Shez të Peqinit. 50-vjeçari ka rënë aksidentalisht në kanalin vaditës në fshatin Lazarenj rreth

Lexo më shumë
Masakra në Selenicë, Gjykata lë në burg Ritvan Zykajn

Masakra në Selenicë, Gjykata lë në burg Ritvan Zykajn 1

🕔12:45, 13.Aug 2018

Autori i masakrës së 10 gushtit, Ridvan Zykaj doli paraditen e sotme me duart e lidhura përpara gjyqtares Esmeralda Habilaj, për vlerësimin e masës së sigurisë. Pas vlerësimit të provave nga prokuroria, gjykata dha masën e sigurisë “arrest me burg”.

Lexo më shumë
U ikën mjekëve nga duart, i sëmuri hidhet nga kati i tretë i spitalit psikiatrik

U ikën mjekëve nga duart, i sëmuri hidhet nga kati i tretë i spitalit psikiatrik 2

🕔12:07, 13.Aug 2018

Një 50-vjeçar është hedhur ditën e sotme nga kati i tretë i Spitalit Psikiatrik Vlorë, duke pësuar kështu vdekje të menjëhershme. Policia raporton se shtetasi me inicialet M.K ishte me probleme mendore e për këtë arsye ishte i shtruar në

Lexo më shumë
Ritvan Zykaj me sy të nxirë në sallë, dëgjohen thirrjet: Dënim me vdekje

Ritvan Zykaj me sy të nxirë në sallë, dëgjohen thirrjet: Dënim me vdekje 11

🕔11:26, 13.Aug 2018

I hutuar dhe me një sy të nxirë është shfaqur 24-vjeçari Ritvan Zykaj në sallën e gjyqit, teksa gazetarët janë lejuar vetëm të filmojnë para nisjes së seancës. Me një bluzë të bardhë, e pranga në duar, autori i masakrës

Lexo më shumë