Aksident në Kryebushat, vdes 62-vjeçari, plagoset gruaja e myftiut të Malësisë së Madhe

Aksident në Kryebushat, vdes 62-vjeçari, plagoset gruaja e myftiut të Malësisë së Madhe 0

🕔18:56, 24.May 2018

  Një aksident ka ndodhur sot pasdite në Kryebushat të Shkodrës, ku si pasojë një person ka ndërruar jetë. Drejtuesi i mjetit Benz me targa AA 802 JA, Ludovik Malota 62 vjeç, vdiq në spitalin e Shkodrës. Në aksident, tre

Lexo më shumë
Një SMS çoi çiftin drejt tragjedisë, si e masakroi shqiptari bashkëshorten

Një SMS çoi çiftin drejt tragjedisë, si e masakroi shqiptari bashkëshorten 1

🕔17:55, 24.May 2018

  Rushit K. 37, masakroi gruan e tij Donika në banesën e tyre në Siegburger. Ai e goditi me sëpatë në kokë dhe në qafë, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme. 27-vjeçarja kishte 6 muaj që ishte martuar me bashkëshortin

Lexo më shumë
Akuzat për abuzim me tenderat në Elbasan-Gjinar, lirohet ish-drejtori i rrugëve

Akuzat për abuzim me tenderat në Elbasan-Gjinar, lirohet ish-drejtori i rrugëve 6

🕔15:56, 24.May 2018

Gjykata e Apelit ka pranuar kërkesën duke liruar nga burgu ish-Drejtorin e Rrugëve Andi Toma. Ai ka qenë Drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit Rrugor Shqiptar nga 2008 deri më 2013, ndërsa akuzohet për abuzime me fondet e rrugëve dhe me

Lexo më shumë
Testi i pasurisë “ngel në klasë” 56% të prokurorëve, nuk justifikojnë 1.3 mld €

Testi i pasurisë “ngel në klasë” 56% të prokurorëve, nuk justifikojnë 1.3 mld € 4

🕔15:38, 24.May 2018

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit startoi seancat dëgjimore në mars dhe përgjatë dy muajve, vetëm dy prokurore në Shqipëri kanë kaluar në filtrat e vetingut. Vendimmarrja e mbështetur kryesisht në skanimin e pasurisë u nda përgjysmë: prokurorja e Apelit të

Lexo më shumë
Video-përgjimi, për ekspertizë jashtë vendit. Hetohet pasuria e Agron Xhafajt

Video-përgjimi, për ekspertizë jashtë vendit. Hetohet pasuria e Agron Xhafajt 11

🕔14:15, 24.May 2018

  Prokuroria ka dërguar për ekspertizë jashtë Shqipërisë audiopërgjimin e publikuar nga PD, i regjistruar mes Albert Veliut dhe një personi tjetër, që PD pretendon se është vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Mësohet se audiopërgjimi është dërguar në

Lexo më shumë
Arta Marku në Zagreb, në takimin kundër krimit ndërkombëtar

Arta Marku në Zagreb, në takimin kundër krimit ndërkombëtar 0

🕔13:50, 24.May 2018

  Kryeprokurorja Arta Marku ndodhet në Zagreb, ku ka marrë pjesë në një takim rajonal kundër krimit ndërkombëtar. Në takim merr pjesë edhe Prokurori i Përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Sessions, Prokurorët e Përgjithshëm si dhe Drejtorët

Lexo më shumë
Prokuroria e Durrësit: Grabitja, veprim i një grupi të strukturuar kriminal

Prokuroria e Durrësit: Grabitja, veprim i një grupi të strukturuar kriminal 5

🕔13:02, 24.May 2018

  Për bastisjen e ndodhur mbrëmjen e ndjeshme në Durrës, Prokuroria ka dyshime se bëhet fjalë për veprim të një grupi të strukturuar kriminal.  “Lidhur me rastin është regjistruar procedimi penal për nenet 293/c/2 dhe 313/a dhe 333/a dhe 334

Lexo më shumë
Ndërron jetë akademiku Kolec Topalli

Ndërron jetë akademiku Kolec Topalli 6

🕔10:52, 24.May 2018

  Është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare pas një sëmundje të rëndë prof, dr Kolec Topalli. Ceremonia e përcjelljes do të zhvillohet në qytetin e Shkodrës. Akademiku Topalli është autor i dhjetëra librave, artikujsh e kumtesash, si bashkëpunëtor i

Lexo më shumë
Arratisja nga salla e gjyqit, ndalohen dy punonjës të Policisë së Burgjeve

Arratisja nga salla e gjyqit, ndalohen dy punonjës të Policisë së Burgjeve 1

🕔10:21, 24.May 2018

Prokuroria e Vlorës ka urdhëruar ndalimin e dy punonjësve të Policisë së Burgjeve që shoqëronin të arrestuarin Mikel Kasaj. Ky i fundit u arratis nga salla e gjyqit ditën e mërkurë. Të ndaluarit janë Gjolek Hodaj dhe Granit Zani. Mikel

Lexo më shumë
Ishin gati të mbillnin hashash, arrestohen dy vëllezër në Skrapar

Ishin gati të mbillnin hashash, arrestohen dy vëllezër në Skrapar 1

🕔10:09, 24.May 2018

Dy vëllezër janë vendosur në pranga në Osojë të Skraparit, pasi iu janë gjendur armë, municione dhe fara bimësh narkotike. Pas një hetimi një mujor të policisë së Beratit, janë vënë në pranga vëllezërit, Kalem Muçaj, 51 vjeç dhe Elmas

Lexo më shumë