Oficerët e sigurisë në shkolla, 80 konflikte të parandaluara në një javë

Oficerët e sigurisë në shkolla, 80 konflikte të parandaluara në një javë 0

🕔14:42, 20.May 2019

Nga përplasjet verbale te  konsumi i duhanit dhe lëndëve narkotike e deri te vjedhja kanë qenë disa nga konfliktet e shmangura nëpër gjimnazet e vendit nga oficerët e sigurisë, të cilat renditen në 80 të tilla në javë. 150 Oficerët

Lexo më shumë
Vrasja e Devi Kasmit, shtyhet sërish seanca për ish-komandon grek

Vrasja e Devi Kasmit, shtyhet sërish seanca për ish-komandon grek 4

🕔14:12, 20.May 2019

Shtyhet senaca te Krimet e Rënda për Efthymiou Efthymious, i dyshuar si autori i vrasjes së Devi Kasmit më 29 janar të 2018-ës Gjykatësi i çështjes Besnik Muçi deklaroi se shkak për shtyrjen e seancës u bë mungesa prokurorit mbrojtës,

Lexo më shumë
Konflikt mes dy familjeve në Itali, plagoset gruaja shqiptare

Konflikt mes dy familjeve në Itali, plagoset gruaja shqiptare 0

🕔13:45, 20.May 2019

Një konflikt ka ndodhur mes dy familjeve në Itali, njëra prej tyre shqiptare, i cili ka çuar deri në përdorimin e armëve. Si pasojë e të shtënave me armë zjarri, dy persona kanë mbetur të plagosur dhe njëri prej tyre

Lexo më shumë
Brigada XII, Ruçi: Kundërvënia ndaj Europës si ajo ndaj luftës

Brigada XII, Ruçi: Kundërvënia ndaj Europës si ajo ndaj luftës 7

🕔13:31, 20.May 2019

Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, u dërgoi sot një letër përshëndetëse veteranëve dhe pasardhësve të luftëtarëve të Brigadës së 12 sulmueuse dhe pjesëmarrësve në ceremoninë e festimit të 75-vjetorit të krijimit të saj. Në letrën e tij pasi vlerëson

Lexo më shumë
KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin e Apelit për Krimet e Rënda

KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin e Apelit për Krimet e Rënda 0

🕔09:46, 20.May 2019

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë Sokol Binajn, gjyqtar i Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda. Nga hetimet e KPK, rezultoi se Binaj rezultoi i pastër sa i përket tre kritereve të ligjit. Në seancën dëgjimore u

Lexo më shumë
Vidhnin bagazhet e udhëtarëve, arrestohen 2 punonjës në aeroportin e Rinasit

Vidhnin bagazhet e udhëtarëve, arrestohen 2 punonjës në aeroportin e Rinasit 4

🕔09:22, 20.May 2019

Policia kufitare në Rinas ka arrestuar dy punonjës të ngarkim-shkarkimit të bagazheve, të dyshuar për vjedhje të pasurisë nga bagazhet e udhëtarëve. Po ashtu për këtë rast janë proceduar penalisht edhe dy punonjës të tjerë. Arrestimi i dy punonjësve u

Lexo më shumë
Aksident në Elbasan, barriera mbrojtëse futet mes për mes makinës

Aksident në Elbasan, barriera mbrojtëse futet mes për mes makinës 3

🕔09:01, 20.May 2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në aksin rrugor Elbasan-Labinot, por që për fat të mirë nuk ka viktima. Siç shihet edhe nga pamjet në aksident është përfshirë një makinë “Opel” me targa greke

Lexo më shumë
Himarë/ Policia shpëton dy turistë me gomone, rrezikonin jetën në det

Himarë/ Policia shpëton dy turistë me gomone, rrezikonin jetën në det 1

🕔21:23, 19.May 2019

Policia Kufitare në Himarë u dha ndihmë dhe shpëtoi 2 pushues, të cilët rrezikuan jetën në ujërat detare të Dhërmiut. “Sot, rreth orës 13:45, pas njoftimit të marrë se 2 persona rrezikonin jetën në det për shkak të erës, menjëherë

Lexo më shumë
Orikum/ Autobusi i nxënësve përplaset me një “Fiat”, një i plagosur

Orikum/ Autobusi i nxënësve përplaset me një “Fiat”, një i plagosur 0

🕔18:35, 19.May 2019

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Orikum të Vlorës, ku një makinë Fiat me targa AA 309 KL është përplasur me një autobus. Sipas informacioneve të para mësohet se drejtuesi i makinës ka mbetur i plagosur, i cili

Lexo më shumë
Vettingu lë gjykatën e Kurbinit me dy gjyqtarë

Vettingu lë gjykatën e Kurbinit me dy gjyqtarë 0

🕔11:48, 19.May 2019

Gjykata e Kurbinit ka ngritur alarmin për shkak se mungojnë gjyqtarët dhe në një rast të tillë, gjykata është në pamundësi të funksionimit. Procesi i Vettingut ndaj prokurorëve e Gjyqtarëve ka sjellë në Kurbin (që përfshin Bashkinë e Laçit dhe

Lexo më shumë