Prokuroria apelon masën e sigurisë së Martinajt

Prokuroria apelon masën e sigurisë së Martinajt 2

🕔14:28, 5.Nov 2018

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka apeluar vendimin e gjykatës për masën e sigurimit për Ervis Martinajn. Organi i akuzës nuk është dakord me afatin e caktuar nga gjykata. Sipas prokurorisë, rrezikshmëria e veprave të kryera dhe rrezikshmëria e autorit

Lexo më shumë
“Rama, mos bëj fashistin me ne. Do të rrëzojnë të dobëtit që shpërfill”

“Rama, mos bëj fashistin me ne. Do të rrëzojnë të dobëtit që shpërfill” 44

🕔02:53, 5.Nov 2018

E veja 97 vjeçare e Enver Hoxhës thotë në një prononcim botuar sot në gazetën DITA se po veprohet me metoda fashiste për t’i nxjerrë në rrugë pa asnjë alternativë nga një godinë e vjetër e përshtatur si banesë pas

Lexo më shumë
Aksident i rëndë në Fushë Krujë-Milot, 3 të plagosur

Aksident i rëndë në Fushë Krujë-Milot, 3 të plagosur 0

🕔21:57, 4.Nov 2018

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë mbrëmjes së sotme në aksin Fushë Krujë –Milot, ndërsa janë plagosur tre persona. Mësohet se të plagosurit janë nga Fieri dhe janë dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë për ndihmë mjekësorë. Në

Lexo më shumë
Transaksione prej 186 milionë lekësh, dyshime për pasurinë e të arrestuarit të Bllokut

Transaksione prej 186 milionë lekësh, dyshime për pasurinë e të arrestuarit të Bllokut 1

🕔20:50, 4.Nov 2018

Prokuroria e Tiranës ka futur në sitë edhe pasurinë e Ervis Martinajt, si pjesë e hetimeve për ngjarjen e ndodhur në ish-Bllok, ku i arrestuari mbeti i plagosur. Sipas dosjes së Prokurorisë, që disponohet nga “Panorama”, organi i akuzës ngre

Lexo më shumë
Meshë për Kacifas, Forcat Speciale greke shfaqen në Bularat

Meshë për Kacifas, Forcat Speciale greke shfaqen në Bularat 22

🕔19:34, 4.Nov 2018

Një javë pas vrasjes së ekstremistit grek Konstantinos Kacifa në Bularat të Gjirokastrës, nga Forcat RENEA, pasi qëlloi me armë mbi policinë shqiptare, një meshë është zhvilluar sot në kishën e këtij fshati. E pranishme në meshë ishte edhe Vasilia

Lexo më shumë
ARRSH nxjerr nga shtëpitë Nexhmije Hoxhën dhe kreun e veteranëve

ARRSH nxjerr nga shtëpitë Nexhmije Hoxhën dhe kreun e veteranëve 25

🕔12:28, 4.Nov 2018

Nexhmije Hoxha dhe Rustem Peçi janë njoftuar nga Drejtoria e Rrugëve të lenë banesat ku jetojnë pas 90-s. Sipas familjarëve, tre punonjës të Autoritetit Rrugor Shqiptar ARRSH janë paraqitur në dyert e tyre dhe i kanë urdhëruar të dalin prej

Lexo më shumë
Zhurmat dhe “të fortët” në Bllok, drejtori i policisë del vetë në terren

Zhurmat dhe “të fortët” në Bllok, drejtori i policisë del vetë në terren 1

🕔10:47, 4.Nov 2018

Mbrëmjen e djeshme rreth orës 23.40 , Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shetit, Ardi Veliu është parë në rrugët e zonës së ish-Bllokut në këmbë së bashku me krerët e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë. Mësohet se Veliu ka

Lexo më shumë
Sot masa e sigurisë për Martinaj, Prokuroria ka prova për fshehje pasurie dhe pastrim parash

Sot masa e sigurisë për Martinaj, Prokuroria ka prova për fshehje pasurie dhe pastrim parash 0

🕔10:27, 4.Nov 2018

Në më pak se një muaj, grupi i prokurorëve për ngjarjen e përgjakshme të 4 tetorit në zonën e bllokut, ku mbeti i vrarë një person dhe u plagosën dy të tjerë, ka përgatitur një mega dosje ndaj njërit prej

Lexo më shumë
Mbytet peshkarexha pranë Sazanit, trageti Vlorë-Brindisi shpëton peshkatarët

Mbytet peshkarexha pranë Sazanit, trageti Vlorë-Brindisi shpëton peshkatarët 1

🕔09:06, 4.Nov 2018

Një peshkarexhë është mbytur në mesnatë në afërsi të ishullit të Sazanit. Mjeti lundrues mbante 4 peshkatarë, të cilët kanë luftuar me jetën për rreth 6 orë pasi janë shpëtuar më pas nga trageti i linjës Vlorë-Brindisi. Pasi peshkarexha e

Lexo më shumë
Durrës/ Urdhëroi shembjen e biznesit, kërcënohet me jetë kreu i IMT

Durrës/ Urdhëroi shembjen e biznesit, kërcënohet me jetë kreu i IMT 2

🕔21:59, 3.Nov 2018

Kryeinspektori i IMT-së në Durrës, Ardian Halili është kanosur për shkak të detyrës. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme, në fshatin Bizë, ku 4 persona përkatësisht Bedri Dervishi, Nexhmije dhe Anita Dervishi, si dhe Begator Gjoka kanë kanosur me jetë

Lexo më shumë