Ali Çeno: Vizitat misterioze të Kadri Hazbiut e Feçor Shehut në vilë, para vetëvrasjes së Mehmet Shehut

Ali Çeno: Vizitat misterioze të Kadri Hazbiut e Feçor Shehut në vilë, para vetëvrasjes së Mehmet Shehut 1

🕔16:07, 23.Dec 2012

Dosja e gjyqit të Kadri Hazbiut   “Kadriu erdhi fshehtas e qëndroi një orë tek Mehmeti. E përcolli Fiqreti. Kishte një dosje-çantë kur iku. Më tha: Ali, askush mos e marrë vesh ardhjen time sonte!”   (Vijon nga numri i

Lexo më shumë
Dëshmia e Ali Çenos: Si më shfrytëzoi Mehmet Shehu në aktivitetin agjenturor për llogari të zbulimeve të huaja

Dëshmia e Ali Çenos: Si më shfrytëzoi Mehmet Shehu në aktivitetin agjenturor për llogari të zbulimeve të huaja 5

🕔14:12, 22.Dec 2012

Dosja e gjyqit të Kadri Hazbiut   Çeno: Kam kryer detyrën e korrierit dhe personit që siguroja takimet e Mehmetit, Fiqretit, Kadriut, Feçorit etj, me agjentë të zbulimeve të huaja!   Pas kundërshtimeve nga Kadri Hazbiu të akuzave si ‘armik’,

Lexo më shumë
Dëshmia e zbuluesit Kodra: Si sigurova në maj 1981 dy takimet e Fiqret Shehut në Suedi me agjentët e CIA-s

Dëshmia e zbuluesit Kodra: Si sigurova në maj 1981 dy takimet e Fiqret Shehut në Suedi me agjentët e CIA-s 1

🕔15:36, 20.Dec 2012

Dosja e gjyqit të Kadri Hazbiut Gani Kodra: Takimet, një në Stokholm dhe një në Goteborg, u bënë me porosi të Mehmet Shehut. Në këto takime agjenturore merrte pjesë dhe Skënder Shehu!   (Vijon nga numri i kaluar) Në vazhdim të

Lexo më shumë
Dëshmia e Gani Kodrës: Takimet e Mehmet Shehu me agjentët e zbulimit amerikan në klinikën ‘Pasi’ në Paris

Dëshmia e Gani Kodrës: Takimet e Mehmet Shehu me agjentët e zbulimit amerikan në klinikën ‘Pasi’ në Paris 1

🕔10:49, 19.Dec 2012

Dosja sekrete e gjyqit të Kadri Hazbiut   “ Agjentët e CIA-s dhanë një radio zbuluese të sofistikuar për kryetarin e grupit Mehmet Shehu. Unë dhe Llambi Ziçishti e sollëm të maskuar si pliko me avion në Tiranë!”   (Vijon

Lexo më shumë
Hazbiu debat me Çelën: Kundërshtoj akuzat për veprimtari armiqësore, Ziçishti mashtron!

Hazbiu debat me Çelën: Kundërshtoj akuzat për veprimtari armiqësore, Ziçishti mashtron! 0

🕔15:02, 18.Dec 2012

Dosja sekrete e gjyqit ndaj Kadri Hazbiut   “Mihallaq Ziçishti e Gani Kodra mashtrojnë, ose i keni përpunuar. Nuk jam agjent i rusëve dhe amerikanëve, bandat e arratisura i kam luftuar dhe nuk i kam ndihmuar”   (Vijon nga numri

Lexo më shumë
Dëshmitë e Ziçishtit, në sinkron me akuzën, ‘fundosin’ Hazbiun dhe të tjerët për veprimtari armiqësore

Dëshmitë e Ziçishtit, në sinkron me akuzën, ‘fundosin’ Hazbiun dhe të tjerët për veprimtari armiqësore 0

🕔17:17, 17.Dec 2012

Dosja sekrete e gjyqit të Kadri Hazbiut   Seanca e 23 gushtit 1981: Dëshmitë e Ziçishtit, në sinkron me akuzën, ‘fundosin’ Kadri Hazbiu dhe të arrestuartit e tjerë për veprimtari armiqësore   (Vijon nga numri i kaluar) Seanca gjyqësore e

Lexo më shumë
Seanca, 23 gusht ‘83: Feçor Shehu mohon akuzat dhe përplaset me Ziçishtin

Seanca, 23 gusht ‘83: Feçor Shehu mohon akuzat dhe përplaset me Ziçishtin 0

🕔18:10, 16.Dec 2012

Dosja sekrete e gjyqit të Kadri Hazbiut   Seanca e 23 gushtit 1983. Feçor Shehu mohon akuzat për tradhti dhe debaton ashpër me kryesuesin e seancës Aranit Çela e prokurorin Rrapi Mino   (Vijon nga numri i kaluar) Në përfundim

Lexo më shumë
Ziçishti: Si sakrifikuam bashkëpunëtorin Teme Sejko për të evituar zbulimin e grupit tonë armiqësor

Ziçishti: Si sakrifikuam bashkëpunëtorin Teme Sejko për të evituar zbulimin e grupit tonë armiqësor 9

🕔15:05, 15.Dec 2012

Dosja sekrete e gjyqit të Kadri Hazbiut   Dëshmia:’Mehmet Shehut e Kadri Hazbiut, agjentura sovjetike i tërhoqi vëmendjen për pa aftësinë për evitimin e dënimit të Liri Gegës, Dali Ndreut Teme Sejkos e Hetem Çakos’   Në vazhdim të deponimeve

Lexo më shumë
Ziçishti: Me Mehmet Shehun e Kadri Hazbiun përgatitëm arratisjen e Panajot Plakut në Jugosllavi

Ziçishti: Me Mehmet Shehun e Kadri Hazbiun përgatitëm arratisjen e Panajot Plakut në Jugosllavi 0

🕔14:21, 14.Dec 2012

Dosja sekrete e gjyqit të Kadri Hazbiut   Dëshmia:’Dështuam me arratisjen e Liri Gegës e Dali Ndreut, po i mbrojtëm në hetuesi e gjyq. Për arratisjen e Panajot Plakut në Qafë Thanë, bashkëpunuam me agjenturën jugosllave’   (Vijon nga numri

Lexo më shumë
Ziçishti: Mbledhjet sekrete në shtëpinë e Mehmetit për sabotimin e Konferencës së Partisë për Tiranën më 1956

Ziçishti: Mbledhjet sekrete në shtëpinë e Mehmetit për sabotimin e Konferencës së Partisë për Tiranën më 1956 0

🕔12:12, 13.Dec 2012

Dosja sekrete e gjyqit të Kadri Hazbiut   Dëshmia:’Skenari u dhanë nga zbulimi sovjetik e ai jugosllav. Mehmet Shehu përcaktoi detyrat konkrete për Beqir Ballukun, Kadri Hazbiun, mua, Feçor Shehun e pjesëtarët e tjerë të grupit’   Publikimi i plotë

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin