Ziçishti: Si i vuri CIA Mehmetin e Kadriun, në krye të Ministrisë së Brendshme

Ziçishti: Si i vuri CIA Mehmetin e Kadriun, në krye të Ministrisë së Brendshme 9

🕔11:03, 11.Dec 2012

Dosja sekrete e gjyqit të Hazbiut Dëshmia:’Rekrutimet nga agjenturat e huaja, ishin bërë veçmas, kordinimi, sipas skenarit të tyre. Kreu i grupit armiqësor ishte Mehmet Shehu, pranifikimi e realizimi i sabotimeve bëhej nga Kadri Hazbiu’   (Vijon nga numri i

Lexo më shumë
Dëshmia e Ziçishtit: U rekrutuam nga agjenturat për rrëzimin e komunizmit

Dëshmia e Ziçishtit: U rekrutuam nga agjenturat për rrëzimin e komunizmit 0

🕔11:45, 10.Dec 2012

Dosja sekrete e gjyqit të Kadri Hazbiut   “U përpunuam një nga një nga agjentura jugosllave e cila na vuri si detyrë që grupi jonë me kryetar Mehmet Shehun, të punonte për rrëzimin e komunizmit dhe vendosjen e borgjezisë”  

Lexo më shumë
Kadri Hazbiu kundër Aranit Çelës: Nuk pranoj të gjykohem me pohime nën dhunë, mos i torturoni e kërcënoni dëshmitarët!

Kadri Hazbiu kundër Aranit Çelës: Nuk pranoj të gjykohem me pohime nën dhunë, mos i torturoni e kërcënoni dëshmitarët! 4

🕔10:23, 9.Dec 2012

Dokumenti ‘Tepër sekret’ për gjyqin e Kadri Hazbiut   Në vazhdim të seancës së parë gjyqësore të datës 22 gusht të vitit 1983 kundër Kadri Hazbiut, Feçor Shehut, Mihallaq Ziçishti, etj, të akuzuar për veprimtari armiqësore me synim përmbysjen e

Lexo më shumë
Dosja e plotë e gjyqit ndaj Kadri Hazbiut, Shehut, Ziçishtit, Kodrës dhe Peçinit

Dosja e plotë e gjyqit ndaj Kadri Hazbiut, Shehut, Ziçishtit, Kodrës dhe Peçinit 0

🕔16:32, 8.Dec 2012

Akuzat zyrtare për armiqtë Kadri Hazbiu, Feçor Shehu, Mihallaq Ziçishti, Gani Kodra e Llambi Peçini; mbrojtja e tyre përballë trupit gjykues të kryesuar nga Aranit Çela.   Arrestimi i Kadri Hazbiut dhe funksionarëve të tjerë të lartë pak kohë pas

Lexo më shumë
Rrëfimi i Vickers: Mars ‘97, kur jugu ra në duart e ‘rebelëve’

Rrëfimi i Vickers: Mars ‘97, kur jugu ra në duart e ‘rebelëve’ 0

🕔10:37, 6.Dec 2012

Pettifer e Vickers:’Një Gjeneral i ushtrisë së Gazidedes kapet rob, dezertojnë ushtarët dhe oficerët në Gjirokastër, ‘rebelët’ përgatiten për marshim drejt Tiranës’   (Vijon nga numri i kaluar) Është data 7 mars e vitit 1997. Jugu i Shqipërisë është në

Lexo më shumë
Dëshmia e gazetarëve anglezë: Shqipëria e vitit 1997, sipas James Pettifer e Miranda Vickers

Dëshmia e gazetarëve anglezë: Shqipëria e vitit 1997, sipas James Pettifer e Miranda Vickers 0

🕔13:55, 5.Dec 2012

Pettifer e Vickers: “Qeveria e dhunshme varfëroi qytetarët, e për të mbajtur pushtetin me diktaturë, përdori armët, tanket e avionët kundër njerëzve në revoltë”     “Rënia e firmave piramidale të ngritura nga Berisha me synim përfitime të klanit të

Lexo më shumë
Kolonel Malindi: Si u shpëtuam jetën 30 amerikanëve gjatë luftës dhe mbresat e takimit pas 52 viteve

Kolonel Malindi: Si u shpëtuam jetën 30 amerikanëve gjatë luftës dhe mbresat e takimit pas 52 viteve 2 Updated

🕔11:00, 3.Dec 2012

“Avioni me të cilin udhëtonin amerikanët më 10 nëntor 1943, u godit nga artileria gjermane dhe ra në tokë. Ne nxituam para gjermanëve dhe u shpëtuam jetën”   Një histori të rrallë të ndodhur gjatë luftës, Kolonel Skënder Malindi e

Lexo më shumë
Prek Kosuri: Në gjyq pohova se Mehmet Shehun e kanë vrarë dhe se populli vuan për bukën e gojës!

Prek Kosuri: Në gjyq pohova se Mehmet Shehun e kanë vrarë dhe se populli vuan për bukën e gojës! 0

🕔16:28, 1.Dec 2012

“Ish-drejtuesit e Televizionit Shtetëror që më denoncuan, i fal, por ata duhet të ndjejnë pendesë për torturat dhe presionin psikologjik që përballova për 8 muaj rresht në qeli!”   (Vijon nga numri i kaluar) Befasia e vënies në pranga dhe

Lexo më shumë
72-vjeçari Prek Kosuri: Kundërshtova ‘vetëvrasjen’ e Mehmet Shehut, provova 8 muaj tortura në qeli

72-vjeçari Prek Kosuri: Kundërshtova ‘vetëvrasjen’ e Mehmet Shehut, provova 8 muaj tortura në qeli 2

🕔15:16, 30.Nov 2012

“Më arrestuan pas denoncimit që bënë drejtuesit e televizionit. Edhe sot ruaj bindjen se Mehmet Shehun e kanë vrarë me qëllim eleminimin nga drejtimi i vendit”   Quhet Prek Kosuri dhe sapo i ka kaluar 72-vitet. Ka zbritur nga Dukagjini

Lexo më shumë
Dëshmitë e kriminalistëve Harito e Josifi mbi konkluzionet për vetëvrasjen e Mehmetit

Dëshmitë e kriminalistëve Harito e Josifi mbi konkluzionet për vetëvrasjen e Mehmetit 2

🕔16:05, 29.Nov 2012

  Dëshmitë sekrete në vazhdim, përkatësisht të ekspertit mjekoligjor Fatos Harito dhe kryetarit të degës së hetuesisë së Drejtorisë së Punëve të Brendshme Koço Josifi, japin detaje të reja dhe të panjohura lidhur me vetëvrasjen e Mehmet Shehut mesnatën e

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim