Dëshmitë e kriminalistëve Harito e Josifi mbi konkluzionet për vetëvrasjen e Mehmetit

Dëshmitë e kriminalistëve Harito e Josifi mbi konkluzionet për vetëvrasjen e Mehmetit 2

🕔16:05, 29.Nov 2012

  Dëshmitë sekrete në vazhdim, përkatësisht të ekspertit mjekoligjor Fatos Harito dhe kryetarit të degës së hetuesisë së Drejtorisë së Punëve të Brendshme Koço Josifi, japin detaje të reja dhe të panjohura lidhur me vetëvrasjen e Mehmet Shehut mesnatën e

Lexo më shumë
Arkivat sekrete për vdekjen e Mehmet Shehut, dëshmitë e hetuesve

Arkivat sekrete për vdekjen e Mehmet Shehut, dëshmitë e hetuesve 1

🕔18:54, 28.Nov 2012

“Të vetmit persona që u futën e dolën disa herë në studion që komunikonte me dhomën ku u gjet viktima ishin drejtori i Hetuesisë Elham Gjika dhe shoqëruesi personal i Mehmet Shehut, Ali Çeno”   Dëshmitë e panjohura të hetuesve(marrë

Lexo më shumë
Arkivat sekrete: Vetëvrasja e Mehmet Shehut, trupit të ish-Kryeministrit nuk iu krye autopsia

Arkivat sekrete: Vetëvrasja e Mehmet Shehut, trupit të ish-Kryeministrit nuk iu krye autopsia 0

🕔13:55, 27.Nov 2012

Dëshmi e Elham Gjikës, kreu i Hetuesisë:”Më urdhëroi Feçor Shehu të mos bëhej autopsia, sipas tij, urdhri ishte nga Komiteti Qendror i Partisë!”   Elham Gjika, kreu i Hetuesisë dhe përgjegjësi kryesor për hetimin e (vetë)vrasjes së Mehmet Shehut mesnatën

Lexo më shumë
Arkiva dhe dëshmi të panjohura: Çfarë ndodhi natën e (vetë)vrasjes së Mehmet Shehut më 17 dhjetor 1981

Arkiva dhe dëshmi të panjohura: Çfarë ndodhi natën e (vetë)vrasjes së Mehmet Shehut më 17 dhjetor 1981 0

🕔15:40, 26.Nov 2012

Mjeku personal dhe krye eksperti mjekoligjor në hetuesi:Mehmetin e gjetëm të pajetë në krevat, të gjitha veprimet në vendin e ngjarjes, u kryen në prezencë të Fiqiretes dhe Kadri Hazbiut   (Vijon nga numri i kaluar) Deklarimet e mjekëve personalë,

Lexo më shumë
100-vjetori i Pavarësisë; patrioti Rasih Dino, përfaqësuesi i Qeverisë së Ismail Qemalit në Paris

100-vjetori i Pavarësisë; patrioti Rasih Dino, përfaqësuesi i Qeverisë së Ismail Qemalit në Paris 0

🕔12:27, 23.Nov 2012

Ishte pjesëmarrës përkrah Ismail bej Vlorës në ngritjen e Flamurit më 1912 dhe përfaqësues dinjitos i Qeverisë së Vlorës në Paris   Rasih Dino, i biri i Abedin Dinos së parë dhe babai i piktorit Abedin Dino, mori pjesë në

Lexo më shumë
100-vjetori i Pavarësisë, qeveria ‘harron’ republikanin Fan Stilian Noli

100-vjetori i Pavarësisë, qeveria ‘harron’ republikanin Fan Stilian Noli 0

🕔12:34, 21.Nov 2012

Edhe pse ‘i lënë në hije’, periferik në aktivitetet e vlerësimet zyrtare në kuadër të 100-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, figura dhe personaliteti i demokratit Fan Stilian Noli, ishte dhe mbetet një nga personalitetet më të njohura shqiptare që luftuan

Lexo më shumë
Shpallja e Pavarësisë, peripecitë e udhëtimit të Ismail Qemalit nga Durrësi në Vlorë

Shpallja e Pavarësisë, peripecitë e udhëtimit të Ismail Qemalit nga Durrësi në Vlorë 0

🕔14:51, 16.Nov 2012

Urdhri nga Janina për ekzekutimin e Ismail Beut, bëri që të ndryshoj itinerari i rrugëtimit. Qindra banorë të zonës shoqëruan Plakun e Flamurit.   Nëntori i vitit 1912 qe i ashpër. Ishin ditët e fundit të këtij muaji. Nga Durrësi drejt

Lexo më shumë
100-vjetori i pavarësisë, dritëhijet e qeverisjeve nga viti 1920 deri më 1939

100-vjetori i pavarësisë, dritëhijet e qeverisjeve nga viti 1920 deri më 1939 0

🕔16:16, 8.Nov 2012

Arkivat për Kongresin e Lushnjes, të Durrësit, qeverisjen e Zogut dhe pushtimin fashist më 1939   Safet Ramolli   Shpallja e pavarësisë në Vlorë më 28 nëntor 1912 deri më 7 prill 1939, kur Ahmat Zogu braktisi vendin dhe Shqipërinë

Lexo më shumë
Xhuveli: Si punoi babai im me Ismail Beun për shpalljen e Pavarësisë

Xhuveli: Si punoi babai im me Ismail Beun për shpalljen e Pavarësisë 1

🕔12:52, 7.Nov 2012

ME DJALIN E  SEKRETARIT TE ISMAIL  QEMALIT   Intervistë me djalin e Xhaferr Xhuvelit, ish-sekretar personal i Ismail Qemalit   Në momentet e ndarjes nga jeta, Ismail Qemali i la sekretarit Xhuveli brengat dhe porositë e fundit   Duro Mustafai

Lexo më shumë
Agen Judi Bandarkiu Online Terpercaya Di Internet

Agen Judi Bandarkiu Online Terpercaya Di Internet

🕔11:17, 5.Nov 2012

Halo kawan judi online, terhadap peluang yg indah ini kami dapat sedikit sharing berkaitan kabar agen judi online paling aman di internet, butuh kamu ketahui bahwa ada tidak sedikit sekali agen judi domino online baik yg mampu diakui ataupun tak

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim