Back to homepage

Lifestyle

MEME: Kinezët, çdo kafshë që gjejnë e hanë. Indianët, çdo kafshë që gjejnë e adhurojnë. Kurse shqiptarët, çdo kafshë që gjejnë e…

MEME: Kinezët, çdo kafshë që gjejnë e hanë. Indianët, çdo kafshë që gjejnë e adhurojnë. Kurse shqiptarët, çdo kafshë që gjejnë e… 6

🕔16:54, 26.Sep 2020

Ana më e këndshme e rrjetit është humori. Qarkullojnë shumë meme, të cilat u zbukurojnë ditën atyre që i ndajnë, veçanërisht në ditë shiu kur mbyllemi brenda në shtëpi. Dhe veçanërisht kur janë të goditura. Si kjo më poshtë që

Lexo më shumë
Ishte një kohë kur “gjuetia e varreve” ishte shumë e përhapur. Koka e këtij njeriu të madh të letërsisë ndoshta nuk është aty ku… duhet të ishte!

Ishte një kohë kur “gjuetia e varreve” ishte shumë e përhapur. Koka e këtij njeriu të madh të letërsisë ndoshta nuk është aty ku… duhet të ishte! 1

🕔16:22, 26.Sep 2020

Ka shumë mundësi që kafka e Shekspirit të mungojë nga varri i tij. Historia fillon me lejen që disa studiues anglezë arritën të marrin, për të skanuar tokën e varrit të shkrimtarit të madh me një radar që penetron dheun,

Lexo më shumë
FOTO – VIDEO: Tre burra, në shpatullat e njëri tjetrit për ta matur! A është ky krokodili më i madh në botë!?

FOTO – VIDEO: Tre burra, në shpatullat e njëri tjetrit për ta matur! A është ky krokodili më i madh në botë!? 0

🕔16:01, 26.Sep 2020

Ky është krokodili më i madh që mund të keni parë ndonjëherë. Fotoja e tij është postuar në “Facebook” me diciturën se nuk duhet të notoni në ujërat ku ky monstër është kapur. Në foto, tre burra që qëndrojnë mbi

Lexo më shumë
FOTO / A e dini kush është populli që shahun e ka si lëndë të detyrueshme në shkollë që në klasat e para?

FOTO / A e dini kush është populli që shahun e ka si lëndë të detyrueshme në shkollë që në klasat e para? 24

🕔15:11, 26.Sep 2020

Sporti kombëtar në mënyrë absolute në Armeni është shahu. Jo rastësisht kampioni i botës në shah Garry Kasparov është armen. Ata e kanë aq për zemër shahun, sa ky sport inteligjent është lëndë me detyrim që në shkollën fillore. Armenia

Lexo më shumë
Shkencëtarët në alarm: Virusi ka ndryshuar, nuk na mbrojnë më maskat dhe higjiena

Shkencëtarët në alarm: Virusi ka ndryshuar, nuk na mbrojnë më maskat dhe higjiena 2

🕔13:59, 26.Sep 2020

Sipas një studimi të ri, tani po qarkullon një virus më ngjitës dhe ekspertët thonë se ky lloj mposht edhe përpjekjet tona për t’u mbrojtur përmes distancimit, higjienës dhe mbajtjes së maskës. Përmes një letre të botuar këtë të mërkurë,

Lexo më shumë
Epidemiologu kryesor gjerman: Pandemia COVID nis tani!

Epidemiologu kryesor gjerman: Pandemia COVID nis tani! 2

🕔13:19, 26.Sep 2020

Christian Drosten, epidemiologu kryesor gjerman, në fjalën e tij në Konferencën Botërore të Shëndetit në Berlin paralajmëroi për kremtimin e parakohshëm të suksesit të Gjermanisë në krizën koronare. “Për të kapërcyer situatën, ne duhet të ndryshojmë disa gjëra në muajt

Lexo më shumë
Qyteti brazilian me 1.8 milion banorë i pari me “imunitet tufe”? Shkencëtarët shpjegojnë ç’po ndodh me COVID

Qyteti brazilian me 1.8 milion banorë i pari me “imunitet tufe”? Shkencëtarët shpjegojnë ç’po ndodh me COVID 0

🕔13:56, 25.Sep 2020

Qyteti brazilian i Manausit, i cili u prek nga pandemia e COVID-19, mund të ketë pasur aq shumë të infektuar sa banorët e tij kanë krijuar “imunitet kolektiv”, sipas një studimi paraprak. Gjatë majit, virusi u përhap kaq shpejt nëpër

Lexo më shumë
“Refugjatët na kanë thënë, kanë ardhur nga Vlora dhe nga të dyja anët e Vjosës”. Pa asistencë mjekësore dhe në luftë, si e përballuan shqiptarët Gripin Spanjoll

“Refugjatët na kanë thënë, kanë ardhur nga Vlora dhe nga të dyja anët e Vjosës”. Pa asistencë mjekësore dhe në luftë, si e përballuan shqiptarët Gripin Spanjoll 2

🕔19:30, 24.Sep 2020

Nga Kreshnik Kuçaj   Kur ka kaluar një shekull nga pandemia e ashtuquajtur gripi spanjoll, është e pamundur që të nxjerrësh konkluzione se cili ka qenë impakti në botë dhe në Shqipëri. Shpërthimi i kësaj pandemie erdhi një një kohë

Lexo më shumë
FOTO: Modë në kohë pandemie, deputetja e PS-së kombinon fustanet me maskat

FOTO: Modë në kohë pandemie, deputetja e PS-së kombinon fustanet me maskat 5

🕔16:30, 24.Sep 2020

Prej disa muajsh vendi jonë po kalon një situatë jo të zakonshme për shkak të pandemisë së koronavirusit. Pas disa muajsh që vendi qëndroi në karantinë, tani i është rikthyer një normaliteti të ri. Tani secili nga ne duhet që

Lexo më shumë
Zbulimi i pabesueshëm, kush e ka kaluar këtë sëmundje, ka imunitet ndaj koronavirusit

Zbulimi i pabesueshëm, kush e ka kaluar këtë sëmundje, ka imunitet ndaj koronavirusit 0

🕔11:03, 24.Sep 2020

Një studim i ri që analizoi shpërthimin e koronavirusit në Brazil ka gjetur një lidhje midis përhapjes së virusit dhe etheve tropikale, që sugjeron që ekspozimi ndaj sëmundjes së transmetuar nga mushkonjat mund të sigurojë një farë niveli të imunitetit

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim