Back to homepage

Lifestyle

Basha e pranon: U bë zhurmë e madhe, shkova rinovova patentën meqë m’u dha mundësia

Basha e pranon: U bë zhurmë e madhe, shkova rinovova patentën meqë m’u dha mundësia 4

🕔21:34, 15.Apr 2021

Gjatë emisionit “Log” në ABC, Basha iu përgjigj Braçes, ndërsa zbuloi se patentën e kishte marrë për herë të parë kur ishte 17-vjeç, në 1991. “Kur doli fotografia, më thanë se unë nuk e ndjek, që kishte një lumë entuziazmi

Lexo më shumë
Kryemadhi: Nuk fle në shtrat me Metën, në këtë moshë që jemi ne nuk i hyjmë në punë njëri-tjetrit

Kryemadhi: Nuk fle në shtrat me Metën, në këtë moshë që jemi ne nuk i hyjmë në punë njëri-tjetrit 2

🕔20:52, 15.Apr 2021

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar se nuk fle me presidentin Ilir Meta. Sipas saj, presidenti aktualisht është angazhuar me Kushtetutën dhe demokracinë, ndaj e ka lënë pas dore marrëdhënien bashkëshortore. “Në këtë moshë që jemi ne, nuk i

Lexo më shumë
Ujërat radioaktivë në oqean? Si do të filtrohen lëndët e kontaminuara të Fukushimas

Ujërat radioaktivë në oqean? Si do të filtrohen lëndët e kontaminuara të Fukushimas 0

🕔00:09, 15.Apr 2021

Ambientalistët në të gjithë botën janë në alarm për vendimin e një dite më parë të qeverisë japoneze që miratoi shkarkimin e ujërave të rënda radioaktive të centralit bërthamor “Fukushima” në oqeanin Paqësor. “Tepco”, kompania që administron centralin ”Fukushima Daiichi”,

Lexo më shumë
Si të ushqeheni para dhe pas marrjes së vaksinës kundër COVID-19?

Si të ushqeheni para dhe pas marrjes së vaksinës kundër COVID-19? 1

🕔13:08, 14.Apr 2021

Pas marrjes së vaksinës, rekomandohet një regjim i shëndetshëm ushqimor për të minimizuar simptomat dhe për të mbrojtur sistemin imunitar. Ekspertët rekomandojnë ushqimet anti-inflamatore ose suplemente të tilla si vitamina C. Megjithëse nuk ka hulumtime të mjaftueshme për ta bërë

Lexo më shumë
U nda nga jeta në moshën 99-vjeçare, çfarë do të ndodhë me pasurinë e Princit Philip me vlerë 30 milionë dollarë

U nda nga jeta në moshën 99-vjeçare, çfarë do të ndodhë me pasurinë e Princit Philip me vlerë 30 milionë dollarë 1

🕔17:44, 13.Apr 2021

Princi Filip, bashkëshorti i Mbretëreshës Elizabeth, një ndër figurat kryesore të familjes mbretërore për gati shtatë dekada, vdiq mëngjesin e së premtes në datën 9 prill 2021. Duka i Edinburgut ndërroi jetë në moshën 99 vjeçare, duke lënë pas një

Lexo më shumë
FSHR dhe ministri i Mjedisit dhe Turizmit çertifikojnë Udhërrëfyes Turistikë të Specialitetit të Veçantë Rafting

FSHR dhe ministri i Mjedisit dhe Turizmit çertifikojnë Udhërrëfyes Turistikë të Specialitetit të Veçantë Rafting 1

🕔15:59, 13.Apr 2021

Ditën e sotme, Federata Shqiptare e Rafting në prezencë të Ministrit të Turizmit dhe Mjedisit z. Blendi Klosi zhvilloi një takimin përmbyllës për çertifikimin e të rinjëve si Udhërrëfyes Turistik të Specialitetit të Veçantë Rafting. Fjalën i pari e mbajti

Lexo më shumë
Banderola që “burgos” Saliun, Ilirin, Lulin dhe Monikën zgjoi demokratët e Voltana Ademit

Banderola që “burgos” Saliun, Ilirin, Lulin dhe Monikën zgjoi demokratët e Voltana Ademit 18

🕔21:05, 12.Apr 2021

Partia Demokratike e Shkodrës ka reaguar pas vendosjes së një banderole në qytet, ku shihen Lulzim Basha, Ilir Meta, Sali Berisha dhe Monika Kryemadhi që pozojnë ashtu sikurse  të burgosurit përpara futjes në qeli. Përmes një njoftimi për publikun PD

Lexo më shumë
Pse shumica e njerëzve e urrejnë zërin e tyre në video?

Pse shumica e njerëzve e urrejnë zërin e tyre në video? 0

🕔18:34, 12.Apr 2021

Ju ka ndodhur të dëgjoni zërin tuaj në një video dhe menjëherë jeni ndjerë keq ose keni mbyllur veshët sepse nuk ju pëlqen? Kjo nuk ndodh për shkak se zëri juaj nuk është i bukur. Ja shpjegimi: Një nga shpjegimet

Lexo më shumë
Përfitimet e jashtëzakonshme që merrni në shëndet nga ngrënia e fëstëkëve

Përfitimet e jashtëzakonshme që merrni në shëndet nga ngrënia e fëstëkëve 1

🕔16:00, 12.Apr 2021

Gjithmonë e kemi zakon të hamë arra ose bajame, por e keni menduar ndonjëherë të hani në të njëjtën mënyrë dhe fëstëk. Fëstëkët janë një burim i shkëlqyer me lëndë ushqyese, të pasura me vitamina dhe proteina. Ato ulin rrezikun

Lexo më shumë
“Po ika unë, ju mori lumi”, kryeministri merr pjesë në videon humoristike, ndalohet nga Policia duke i dhënë makinës në Vlorë

“Po ika unë, ju mori lumi”, kryeministri merr pjesë në videon humoristike, ndalohet nga Policia duke i dhënë makinës në Vlorë 18

🕔08:41, 12.Apr 2021

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar në emisionin “Binjakët Show”, duke u bërë pjesë e një skeçi mbrëmjen e djeshme. Xhirimet për këtë pjesë humoristike me dy vëllezërit janë zhvilluar në qytetin e Vlorës, ku në fillim Rama shfaqet si

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim