Back to homepage

Lifestyle

Sherri mes dy femrave dhe Fowler bën arbitrin

Sherri mes dy femrave dhe Fowler bën arbitrin 0

🕔09:37, 25.Feb 2016

Ylli i futbollit amerikan, Dante Fowler është filmuar teksa bën sehir gjatë sherrit të nënës së fëmijës së tij dhe të dashurës. TMZ ka postuar pamjet e sherrit, ku lojtari i Jacksonville Jaguars duket sikur luan rolin e arbitrit mes

Lexo më shumë
Bashkëshortja e Trump: Si emigrante kam zbatuar çdo ligj

Bashkëshortja e Trump: Si emigrante kam zbatuar çdo ligj 0

🕔09:21, 25.Feb 2016

E kush tjetër mund të jetë mbështetësja më e madhe e fushatës elektorale të Donald Trump, më shumë sesa bashkëshortja e tij, Melania. “Unë kam qenë vet emigrante dhe si e tillë kam respektuar çdo ligj”, tha 45-vjeçarja në një

Lexo më shumë
Ai shikimi yt më tremb…

Ai shikimi yt më tremb… 5

🕔22:41, 24.Feb 2016

Kjo foto e zv.kryeministrit Niko Peleshi dhe ministrit të jashtëm Ditmir Bushati nuk ka shpëtuar pa u thumbuar në rrjetet sociale. Të gjithë e kanë me vështrimin e Bushatit që duhet pranuar që është disi i çuditshëm. Skenaristi Besnik Mustafa

Lexo më shumë
Si shan me duar deputeti në parlament

Si shan me duar deputeti në parlament 0

🕔22:32, 24.Feb 2016

Seanca e parlamentit të Maqedonisë mbrëmë ka qenë arenë sharjesh dhe inatesh mes pozitës dhe opozitës Maqedoni. Në rend dite ishte shpërndarja e parlamentit, por deputetët e VMRO-DPMNE, BDI dhe PDSH e penguan këtë duke votuar për shtyrjen e shpërndarjes,

Lexo më shumë
Harrojeni “Like”, Facebook lançon 5 butonat të tjerë  

Harrojeni “Like”, Facebook lançon 5 butonat të tjerë   1

🕔20:06, 24.Feb 2016

Facebook ka lançuar 5 alternativa të tjera butonit like të quajtura “reagime”. Risia i lejon përdoruesit të përzgjedhë një nga 6 emocionet duke përfshirë “i inatosur”, “i trishtuar” dhe “uau”. Menaxheri i Facebook, Sammi Krug, njoftoi: “Kemi dëgjuar njerëzit dhe

Lexo më shumë
VIDEO / Djemtë hutojnë shitësen, vjedhin marketin

VIDEO / Djemtë hutojnë shitësen, vjedhin marketin 0

🕔19:31, 24.Feb 2016

Në qytetin e Durrësit, disa adoleshentë në bashkëpunim me njëri-tjetrin, vjedhin xhiron ditore të një marketi. Skema ishte e tillë: dy djemtë  kanë hyrë fillimisht për të blerë diçka, duke e hutuar shitësen, së cilës i kërkojnë ndihmë. Në këtë

Lexo më shumë
Kur të sulmon një rinoceront (VIDEO)

Kur të sulmon një rinoceront (VIDEO) 0

🕔16:51, 24.Feb 2016

Një rinoceront i zemëruar ka ‘shfryrë’ inatin e tij duke goditur një automjet turistësh. Pamjet e incidentit të rrallë tregojnë kafshën që sheh me një interes të jashtëzakonshëm mjetin të parkuar në rrugën pranë vendit ku ai jeton. Por ky

Lexo më shumë
Rama kapet “mat” në avion

Rama kapet “mat” në avion 8

🕔16:47, 24.Feb 2016

Fotoja është kapur nga  një vajzë e cila ka qënë pasagjere në një avion, ku ka qënë udhëtarë dhe Kryeministri Edi Rama. Siç shihet në foto Rama ka dashur të çlodhet dhe është kapur pikërisht në një moment pushimi. Në

Lexo më shumë
Johnson & Johnson shkakton kancer? Gjykata e dënon me 72 milionë$ dëmshpërblim  

Johnson & Johnson shkakton kancer? Gjykata e dënon me 72 milionë$ dëmshpërblim   0

🕔15:22, 24.Feb 2016

Kompania më e madhe e produkteve të kujdesit personal dhe shëndetësor, Johnson & Johnson, u dënua nga një gjykatë që t’i paguajë 72 milionë dollarë familjes së një gruaje që vdiq nga kanceri në vezore. Jackie Fox, Alabama, vdiq vitin

Lexo më shumë
Cozman rrezikon deri në 10 vite burg

Cozman rrezikon deri në 10 vite burg 2

🕔14:41, 24.Feb 2016

Është rikthyer edhe një herë në vëmendje ngjarja e verës së shkuar, kur pas një koncerti në Tiranë, çifti i njohur Tuna & Cozman u ndaluan nga patrulla të policisë në blv. Zogu i Parë. Përplasja e këngëtares së njohur

Lexo më shumë