Back to homepage

Lifestyle

“Vëllai më vdiq në aksident, ambulanca erdhi 40 minuta me vonesë”

“Vëllai më vdiq në aksident, ambulanca erdhi 40 minuta me vonesë” 1

🕔11:06, 12.Feb 2016

Një vajzë denoncon në rrjetet sociale Urgjencën në Tiranë, që sipas saj ka shkuar 40 minuta me vonesë në një aksident ku vajzës i ka humbur jetën vëllai. Vajza tregon historinë tragjike në rrjetet sociale, duke theksuar se policia në

Lexo më shumë
FOTO/ A mund ta besoni se këtu jetojnë njerëz

FOTO/ A mund ta besoni se këtu jetojnë njerëz 0

🕔10:57, 12.Feb 2016

Në pamje të parë, këto ndërtesa duken prehistorike. Në fakt, ato janë banesa normale dhe janë hiq më pak se 700 vjeçare të vjetra. Ndodhen në Iran. Një pjesë janë braktisur me kalimin e kohës, por një pjesë tjetër banohen

Lexo më shumë
Majkos i vjedhin pallton në takimin me FRESSH-n

Majkos i vjedhin pallton në takimin me FRESSH-n 0

🕔09:34, 12.Feb 2016

Vëmendjen e të gjithëve në aktivitetin me FRESSH, në hollin e Partisë Socialiste e Joleza Koka. Por mesazhi çorientues i kryetares së FRESSH, e ka bërë efektin edhe në sallë. Pandeli Majko humbi pallton pas aktivitetit me anëtarësimet e reja.

Lexo më shumë
Gruaja që u martua me veten

Gruaja që u martua me veten 0

🕔23:36, 11.Feb 2016

Natalie Adams nuk kishte nevojë për një dhëndërr për t’u martuar. E diagnostikuar me kancer, ajo vendosi të bënte një ceremoni martesore solitare shumë të bukur në kishën pranë shtëpisë së saj. Me djalin e saj në krah, ajo festoi

Lexo më shumë
Adele dhe partneri i saj në një dalje të rrallë publike

Adele dhe partneri i saj në një dalje të rrallë publike 0

🕔22:16, 11.Feb 2016

Kishte kaluar shumë kohë pa i parë bashkë, këngëtaren Adele dhe të dashurin e saj, Simon Konecki. Çifti ka bërë një dalje të rrallë së bashku në Malibu, ka kanë shkuar për të darkuar në një restorant sushi. Dyshes në

Lexo më shumë
Bëjnë xhiron e botës, duke shpenzuar 7 euro në ditë

Bëjnë xhiron e botës, duke shpenzuar 7 euro në ditë 0

🕔21:31, 11.Feb 2016

Një çift blogerësh polakë kanë bërë xhiron e botës, duke shpenzuar vetëm 7 euro në ditë. Ata kanë marrë një kamion të vjetër dhe e transformuan atë në një kamper, për të nisur udhëtimin në shtete të ndryshme.Aventura e polakëve

Lexo më shumë
Boksieri më i fortë në botë mbrohet nga truproja më gjigand në botë!

Boksieri më i fortë në botë mbrohet nga truproja më gjigand në botë! 3

🕔19:20, 11.Feb 2016

Shumë njerëz të famshëm nuk mund të dalin në publik pa një grup vullnetarësh të armatosur apo roje të shumta të sigurisë. Edhe boksieri më i fortë në botë ka nevojë për këtë. Madje, njeriu më i aftë në grushtimin

Lexo më shumë
E pabesueshme, vërtetohet teoria e Ajshtajnit: Valët gravitacionale ekzistojnë

E pabesueshme, vërtetohet teoria e Ajshtajnit: Valët gravitacionale ekzistojnë 2

🕔18:06, 11.Feb 2016

Shkencëtarët kanë konfirmuar ekzistencën e valëve gravitacionale për herë të parë në histori   Pas disa muajsh diskutimesh, shkencëtarët e LIGO bënë sot publik verdiktin e tyre mbi ekzistencën e valëve gravitacionale. Parashikimi më i jashtëzakonshëm i Ajnshtajnit përmbushet: valët

Lexo më shumë
Shqiptarja që tërhoqi eurodeputetin Fleckenstein

Shqiptarja që tërhoqi eurodeputetin Fleckenstein 0

🕔17:36, 11.Feb 2016

Kush eshte bukuroshja shqiptare qe i ka rrembyer zemren eurodeputetit gjerman Knut Fleckenstein? Quhet Elinda Sulejmani dhe se fundi ka publikuar fotot e nje takimi “koke me koke” me perfaqesuesin europian gjate vizites se tij te fundit ne Tirane.

Lexo më shumë
Ja si do të jetë Titanik II (FOTO)

Ja si do të jetë Titanik II (FOTO) 0

🕔17:14, 11.Feb 2016

I projektuar nga kompania Blue Star Line, kopja e modernizuar e Titanikut do të niset nga porti i Jiangsu, Kinë drejt Dubait dy vjet pasi ishte planifikuar, në 2018-ën.   Në Titanik II, projekt i financuar nga multimilioneri australian Clive

Lexo më shumë