Back to homepage

Lifestyle

75-vjeçarja që i mahniti të gjithë në ndarjen e çmimeve Oskar (FOTO)

75-vjeçarja që i mahniti të gjithë në ndarjen e çmimeve Oskar (FOTO) 4

🕔15:47, 25.Feb 2013

Ata që thonë se Hollivudi nuk i pëlqen femrat pasi kalojnë të 50-at, harrojnë Xhejn Fondën. Aktorja 75-vjeçare i ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj në natën e ndarjes së çmimeve Oskar. Ajo mbante veshur një fustan të

Lexo më shumë
Kur bebet flasin me atë që mbajnë veshur (FOTO)

Kur bebet flasin me atë që mbajnë veshur (FOTO) 0

🕔14:12, 24.Feb 2013

Bluza me mbishkrime që të bëjnë për të qeshur. Disa tregojnë arsyet pse erdhën në jetë, të tjerë preferencat për njerëzit që duhet t’i mbajnë edhe konceptin për Babagjyshin e Krishtlindjeve. Gjithçka është në përputhje me mendimet e prindërve, sigurisht.

Lexo më shumë
Një sfilatë ndryshe nga të tjerat (FOTO)

Një sfilatë ndryshe nga të tjerat (FOTO) 0

🕔12:01, 24.Feb 2013

Prezantimi i koleksionit “Plus size Fall-Winter 2013” ka nxjerrë në një nga pasarelat e Sao Paolos (Brazil) modele larg atyre që shohim në sfilatat e zakonshme. Brazili njihet për femrat e bukura, dy prej të cilave kanë famë ndërkombëtare në

Lexo më shumë
Berisha të rinjve: Rrini në Facebook, unë ju kuptoj

Berisha të rinjve: Rrini në Facebook, unë ju kuptoj 2

🕔12:50, 23.Feb 2013

Jo më shumë se një vit më parë, kryeministri Berisha ironizonte përdorimin e rrjeteve sociale për të komunikuar me mbështetësit, por sot është një prej përdoruesve më të rregullt, madje Facebook-un ua rekomandon edhe të rinjve, kategori që nuk është

Lexo më shumë
Ingrit Gjoni zmadhon gjoksin

Ingrit Gjoni zmadhon gjoksin 3

🕔10:44, 23.Feb 2013

Kanë qarkulluar gjithmonë hipoteza, por kësaj radhe është e sigurt. Ingrit Gjoni ka kryer një ndërhyrje estetike në gjoks, duke e rritur masën e tij me një numër. Këngëtarja që ka sjellë një jetë një fëmijë 10 muaj më parë

Lexo më shumë
Rihana dhe Keit, të zhveshura së bashku (Foto)

Rihana dhe Keit, të zhveshura së bashku (Foto) 0

🕔16:21, 22.Feb 2013

Që Rihana i ka qejf shfaqjet pak erotike, kjo dihet. Por duket se këtë radhë ka gjetur shoqen e duhur, pasi tashmë është shfaqur me Keit Mosin në set fotografik për Revistën “V” (V Magazine). Këngëtarja e Diamantëve, 25 vjeçe

Lexo më shumë
Xhorxh Bush vuan nga Alzajmeri?

Xhorxh Bush vuan nga Alzajmeri? 1

🕔14:40, 22.Feb 2013

Ish-presidenti amerikan, Xhorxh Bush, vuan nga Alzajmeri. Kështu shkruan revista amerikane “Globe”, e cila thotë se u referohet miqve të afërt të çiftit Bush. “Gjendja e tij është e trishtueshme dhe tragjike”, citon “Globe” një burim. “Ai e kalon ditën

Lexo më shumë
Njolla diellore, sa gjashtëfishi i Tokës

Njolla diellore, sa gjashtëfishi i Tokës 0

🕔08:16, 22.Feb 2013

Një njollë gjigante është shfaqur ditët e fundit në sipërfaqen e Diellit. Njolla e zezë ka gjashtëfishin e masës së Tokës dhe është rritur me një shpejtësi rekord, brenda 48 orëve. Ajo është fotografuar nga Observatori Diellor SDO i NASA-s.

Lexo më shumë
Zbulime të reja rreth kujtesës

Zbulime të reja rreth kujtesës 0

🕔00:55, 22.Feb 2013

Shumë hulumtime rreth trurit të njeriut janë përqendruar tek procesi i krijimit të kujtimeve, tek ruajtja dhe rigjetja e tyre. Tani, një studim i shkencëtarëve të Universitetit të Kalifornisë – Davis dhe të Qendrës së Shkencave Shëndetësore në Universitetin e

Lexo më shumë
Tom Hanks nuk ka thënë kurrë “Kosova është Serbi”

Tom Hanks nuk ka thënë kurrë “Kosova është Serbi” 7

🕔10:23, 21.Feb 2013

Tom Hanks asnjëherë nuk ka thënë se Kosova është Serbi dhe as që një ditë do të jetë e tillë. Raportimet e mediave serbe i ka përgënjeshtruar ekskluzivisht  zëdhënësja e yllit hollivudian, Leslee Dart, në një intervistë për gazetën kosovare,

Lexo më shumë