Back to homepage

Lifestyle

Kryepeshkopi francez mohon të ketë mbuluar akte pedofilie

Kryepeshkopi francez mohon të ketë mbuluar akte pedofilie 0

🕔23:23, 15.Mar 2016

Një nga klerikët më të lartë të kishës katolike në Francë mohoi të kishte mbulur akte të pedofilisë, mohimi i tij i dytë në dy javë, pasi kryeministri Manuel Valls kërkoi që ai të marrë përgjegjësi për situatën. Mohimi fillestar

Lexo më shumë
Historia tragjike që fshihet pas kësaj fotoje

Historia tragjike që fshihet pas kësaj fotoje 1

🕔21:36, 15.Mar 2016

Dy ditë pas sulmit me autobombën ë shkaktoi 37 të vdekur në Ankara, kryeqytetin e Turqisë, një foto e dy miqve të rinj të qeshur është bërë simbol i pikëllimit dhe rritjes së ndjenjës së pasigurisë në vend. Fotoja që

Lexo më shumë
VIDEO / Të pikturosh kryeministrin…

VIDEO / Të pikturosh kryeministrin… 0

🕔21:31, 15.Mar 2016

Kjo është një nga ditët e zakonshme për Nexhmedin Arifin, piktorin nga Kumanova, i cili pothuajse çdo ditë është afër telajove e penelave, duke krijuar vepra arti, portrete e peisazhe. Por kjo pikturë është më ndryshe nga të tjerat. Siç shihet

Lexo më shumë
Publikohet videoja e konfliktit të Françeskës së Big Brotherit me një vajzë

Publikohet videoja e konfliktit të Françeskës së Big Brotherit me një vajzë 0

🕔20:46, 15.Mar 2016

Pasditen e sotme janë publikuar edhe pamjet e konfliktit fizik mes dy femrave në zonën e Bllokut në Tiranë. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 21:30 në rrugën “Nikolla Tupe” dhe pjesëmarrëse në konflikt kanë qenë Françeska Jaçe,

Lexo më shumë
15 vende në botë që NUK mund të vizitoni

15 vende në botë që NUK mund të vizitoni 2

🕔20:30, 15.Mar 2016

Sado aventurier të jeni, ka disa vende në këtë planet, ku nuk mund të shkoni. Disa mund ta marrin këtë listë si një sfidë, por kini parasysh se ka arsye përse këto vende janë të ndaluara. Disa janë shumë të

Lexo më shumë
Shenjat treguese që puna po shkatërron martesën tuaj

Shenjat treguese që puna po shkatërron martesën tuaj 0

🕔19:20, 15.Mar 2016

Po merrni me vete në shtëpi stresin e punës? Kjo mund të jetë fatale për martesën tuaj. Mund të mos ju ketë shkuar në mendje, por mënyra se si i përballoni sfidat në punë do të ndikojë shumë edhe në

Lexo më shumë
Angelina Jolie me refugjatët sirianë: “E turpshme që paqja është kaq larg”

Angelina Jolie me refugjatët sirianë: “E turpshme që paqja është kaq larg” 1

🕔18:06, 15.Mar 2016

Angelina Jolie ka sfiduar motin e keq, shiun dhe erën, për t’i folur botës për fatin e emrigrantëve që janë larguar nga vendi i tyre, Siria, nga një kamp refugjatësh. E gjendur në një vizitë në Liban, aktorja hollywoodiane ka

Lexo më shumë
Dua Lipa dikur këndonte shqip (video e rrallë)

Dua Lipa dikur këndonte shqip (video e rrallë) 0

🕔16:09, 15.Mar 2016

Dua Lipa dikur jetonte në Kosovë dhe ndiqte shkollën private “Mileniumi i Tretë” në Prishtinë. Tashmë ka dalë në rrjet një video e rrallë shihet në Youtube kur Dua ishte e vogël dhe këndonte në gjuhën shqipe. Po ashtu ajo këndonte këngën e famshme

Lexo më shumë
Këngëtarja e njohur në Greqi pranon se është shqiptare

Këngëtarja e njohur në Greqi pranon se është shqiptare 4

🕔15:51, 15.Mar 2016

Eleni Foureira është sot një ndër këngëtaret më të njohura në Greqi, por ndoshta shumë pak grekë e dinë se ajo është me origjinë shqiptare. Eleni u largua nga atdheu i saj për në Greqi me nënën dhe motrat, kur

Lexo më shumë
Nënë Tereza do shpallet shenjtore më 4 shtator

Nënë Tereza do shpallet shenjtore më 4 shtator 0

🕔15:46, 15.Mar 2016

Nënë Tereza do të shpallet shenjtore më 4 shtator, bëri të ditur sot Papa Françesku. Kjo lëvizje vjen 19 vjet pas vdekjes së murgeshës që ia kushtoi shumicën e jetës të varfërve. Pasi i janë njohur dy mrekulli, murgesha shqiptare

Lexo më shumë