Back to homepage

Lifestyle

Festat e fundvitit, ndikim edhe te gjumi

Festat e fundvitit, ndikim edhe te gjumi 0

🕔14:44, 27.Dec 2012

Të gjithë ankohen gjatë festave të fundvitit për dhimbjet e stomakut apo ndjesinë e tejngopjes. Por konsumimi i sasive të mëdha të ushqimit sjell edhe një tjetër pasojë negative për organizmin. Festat e fundvitit janë armiku i gjumit. Këtë e

Lexo më shumë
Kejt Uinslet martohet për herë të tretë

Kejt Uinslet martohet për herë të tretë 0

🕔14:00, 27.Dec 2012

Një tjetër martesë për Kejt Uinslet. Aktorja kryesore e filmit të famshëm “Titanik” është martuar me të dashurin e saj, Ned Roknroll, nipi i miliarderit Riçard Branson, në një ceremoni me pak të ftuar në Nju Jork. Lajmin e jep

Lexo më shumë
Atje ku blejnë vetëm pasanikët

Atje ku blejnë vetëm pasanikët 0

🕔14:52, 26.Dec 2012

Aty nuk mund të gjeni asgjë nën 10 mijë euro. Jo rastësisht në vitrinë (faqen e parë) gjenden jahte, apartamente luksi, deri edhe ishuj në Karaibe. Mirë se vini në The Billionaire Shop, dyqani online për të pasurit që shpenzojnë

Lexo më shumë
Kujt ia ka dedikuar Floriani këngën “Ngjyra e Kuqe”?

Kujt ia ka dedikuar Floriani këngën “Ngjyra e Kuqe”? 0

🕔20:38, 25.Dec 2012

Floriani, të cilit i thonë “i vogël”, ndoshta edhe është dhe do jetë i tillë për një kohë, por që tani si një “Bieber” shqiptar, po çmend vajzat kudo që shfaqet. Por, vetë ai ka zbuluar se ka në mendje

Lexo më shumë
Të ndihesh mirë me veten

Të ndihesh mirë me veten 0

🕔12:04, 23.Dec 2012

E kush mund të thotë se Kelli Bruk nuk ndihet mirë me veten. Nëse mendojnë kështu, atëherë do të ishte mirë të shihnin videon me xhirimet ndërsa Kelli pozonte për kalendarin e vitit 2013. E dashura 33-vjeçare e ish-lojtarit të

Lexo më shumë
Shi yjesh mbi ujëvarë

Shi yjesh mbi ujëvarë 0

🕔17:34, 21.Dec 2012

Natyra të mahnit shpesh me bukurinë e jashtëzakonshme të saj. Një prej këtyre momenteve është fiksuar në aparatin fotografik të një udhëtari në Hardangerfjord në Norvegji. Duket sikur një shi yjesh zbret nga qielli për t’u derdhur në ujëvarë. Yjet

Lexo më shumë
Depardje e pret fundin e botës në Bugaraç

Depardje e pret fundin e botës në Bugaraç 0

🕔17:16, 20.Dec 2012

Aktori francez Zherar Depardje do ta kalojë mbrëmjen e nesërme në fshatin Bugaraç, i cili besohet se është i vetmi që do t’i shpëtojë fundit të botës. Aktori që pak ditë më parë u komentua nga mediat për vendimin për

Lexo më shumë
Kinezët e bëjnë babagjyshin femër me mjekër

Kinezët e bëjnë babagjyshin femër me mjekër 0

🕔16:19, 20.Dec 2012

Ata njihen për falsifikimin e produkteve perëndimore. Që nga veshjet, celularët e deri te mobileritë, kinezët janë të gatshëm të bëjnë versionin e tyre, shoqëruar me ambalazhe në një anglishte plot gabime. Por kësaj radhe, kopja ka qenë një ide,

Lexo më shumë
“Fundi i botës” vjel përfitimet e fundit

“Fundi i botës” vjel përfitimet e fundit 0

🕔13:00, 20.Dec 2012

Ata që e kanë përdorur teorinë e pabazë të fundit të botës për të nxjerrë para po vjelin fitimet e fundit, ndërsa të tjerë po nxitojnë të bëhen pjesë e kësaj strategjie fitimi. Vendet që deri tani janë cilësuar si

Lexo më shumë
Tuna: Larg programeve festive

Tuna: Larg programeve festive 0

🕔21:47, 19.Dec 2012

Përkushtimi i madh ndaj spektaklit tashmë të njohur “X Factor” bëri që këngëtarja e popullarizuar Altuna Sejdiu – Tuna, të mos jetë pjesë e programeve festive të cilat siç thotë edhe vet ajo kërkojnë kohë dhe punë për t’i realizuar.

Lexo më shumë