Back to homepage

Lifestyle

Kur të sulmon një rinoceront (VIDEO)

Kur të sulmon një rinoceront (VIDEO) 0

🕔16:51, 24.Feb 2016

Një rinoceront i zemëruar ka ‘shfryrë’ inatin e tij duke goditur një automjet turistësh. Pamjet e incidentit të rrallë tregojnë kafshën që sheh me një interes të jashtëzakonshëm mjetin të parkuar në rrugën pranë vendit ku ai jeton. Por ky

Lexo më shumë
Rama kapet “mat” në avion

Rama kapet “mat” në avion 8

🕔16:47, 24.Feb 2016

Fotoja është kapur nga  një vajzë e cila ka qënë pasagjere në një avion, ku ka qënë udhëtarë dhe Kryeministri Edi Rama. Siç shihet në foto Rama ka dashur të çlodhet dhe është kapur pikërisht në një moment pushimi. Në

Lexo më shumë
Johnson & Johnson shkakton kancer? Gjykata e dënon me 72 milionë$ dëmshpërblim  

Johnson & Johnson shkakton kancer? Gjykata e dënon me 72 milionë$ dëmshpërblim   0

🕔15:22, 24.Feb 2016

Kompania më e madhe e produkteve të kujdesit personal dhe shëndetësor, Johnson & Johnson, u dënua nga një gjykatë që t’i paguajë 72 milionë dollarë familjes së një gruaje që vdiq nga kanceri në vezore. Jackie Fox, Alabama, vdiq vitin

Lexo më shumë
Cozman rrezikon deri në 10 vite burg

Cozman rrezikon deri në 10 vite burg 2

🕔14:41, 24.Feb 2016

Është rikthyer edhe një herë në vëmendje ngjarja e verës së shkuar, kur pas një koncerti në Tiranë, çifti i njohur Tuna & Cozman u ndaluan nga patrulla të policisë në blv. Zogu i Parë. Përplasja e këngëtares së njohur

Lexo më shumë
Ja prova që televizorët inteligjentë na përgjojnë

Ja prova që televizorët inteligjentë na përgjojnë 1

🕔12:53, 24.Feb 2016

Të çmendur pas një televizori të ri, i cili nuk ka nevojë për telekomandë, por që merr komandat nëpëmjet zërit? Ndoshta tashmë duhet të ndryshojmë mendim… Kompani Samsung ka konfirmuar se “TV e zgjuara” të prodhuara prej saj, mund të

Lexo më shumë
Në ankand sandalet dhe objekte personale të Steve Jobs

Në ankand sandalet dhe objekte personale të Steve Jobs 0

🕔11:47, 24.Feb 2016

Nuk shuhet miti i Steve Jobs, që sot do të mbushte 61 vjeç. Kanë dalë në ankand disa objekte personale të tij, si sandalet, një bluzë Next, një orë, një stilolaps Apple, kartëvizita dhe një faturë e firmosuar prej tij.

Lexo më shumë
23 qytetet me nivelin më të lartë të jetesës

23 qytetet me nivelin më të lartë të jetesës 0

🕔11:36, 24.Feb 2016

Nuk është as Parisi e as Londra qyteti ideal për të jetuar. Vjena thyen renditjen dhe kthehet në kryeqytetin numër 1 në botë për sa i përket cilësisë më të mirë të jetesës. “Mercer”, një nga kompanitë më të mëdha

Lexo më shumë
Rikthehet tek e zonja, portofoli i humbur në ‘44-n

Rikthehet tek e zonja, portofoli i humbur në ‘44-n 2

🕔10:52, 24.Feb 2016

  Pronari i një klubi komedie arriti të kthejë portofolin e humbur në vitin 1944, të zonjës të saj tani 85 vjecare. Ai quhet Larry Sloan dhe lokali në fjalë ndodhet në Nevada, SHBA. Portofoli u gjet i ngecur mes

Lexo më shumë
Vendimi, jo më ndërtesa të çuditshme në Kinë

Vendimi, jo më ndërtesa të çuditshme në Kinë 0

🕔10:47, 24.Feb 2016

Pas vendimit për të ndërtuar qytete më të jetueshme dhe më ekologjike, qeveria kineze ka ndërmarrë një tjetër hap që është konsideruar po kaq i rëndësishëm. Që sot e tutje, arkitektura në Kinë nuk do të jetë më e çuditshme.

Lexo më shumë
Nuk ka “Grand kafe”, turpi i vërtetë është “Grand Lagjia”

Nuk ka “Grand kafe”, turpi i vërtetë është “Grand Lagjia” 2

🕔10:17, 24.Feb 2016

Deputeti socialist, Pandeli Majko, thotë se përgjigja e kryebashkiakut Veliaj në lidhje me pretendimet e PD-së për “një bar-kafe te parku i lojërave të Liqenit” është shteruese. Por ish-kryeministri e vë theksin te blloku i pallateve të ndërtuara pikërisht në

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?