Back to homepage

Lifestyle

Përdorimi i Kanabis Sativës shkakton skizofreni

Përdorimi i Kanabis Sativës shkakton skizofreni 1

🕔11:13, 26.Feb 2016

Kanabis Sativa është një nga drogat më të përdorura në botë me dhe të paktën 1 nga 3 perona të rritur e ka provuar ose e ka përdorur të paktën një herë në jetë. Është ilegale në disa vende ndërsa

Lexo më shumë
Rita Ora pushton Azinë

Rita Ora pushton Azinë 0

🕔09:57, 26.Feb 2016

Shqiptarja me famë botërore Rita Ora nuk ka zhgënjyer me paraqitjen e saj në kopertinën e Harper Bazaar Vietnam. Me një  fustan mbrëmjeje deri në fund të këmbëve me motive të kulturës aziatike dhe me flokët topuz Rita pozoi për

Lexo më shumë
Rama zgjohet me kërcimin dhe zërin e Obamës

Rama zgjohet me kërcimin dhe zërin e Obamës 0

🕔09:45, 26.Feb 2016

Barack Obama ka dhuruar një performancë që ka emocionuar e frymëzuar edhe kryeministrin tonë, Edi Rama. Presidenti i SHBA-ve këndon dhe kërcen në kujtim të Ray Charles në një performancë në Shtëpinë e Bardhë. “Nuk ndodh shpesh që në shfletimet

Lexo më shumë
“Kuq e zi” edhe Murillo

“Kuq e zi” edhe Murillo 0

🕔08:55, 26.Feb 2016

Rey Manaj ka marrë përsipër një detyrë të vështirë, që t’i mësojë këngën e Kombëtares shokut të skuadrës tek Interi, Jeison Murillo. Në një video të postuar në llogarinë e tij në Instagram, Manaj dhe Murillo shihen duke kënduar këngën

Lexo më shumë
Pylli ‘i magjepsur’ japonez në një film horror

Pylli ‘i magjepsur’ japonez në një film horror 0

🕔22:31, 25.Feb 2016

Çdo vit autoritetet japoneze heqin duzina trupa të varur nga një pyll i vetëm, por të tjerë mund të qëndrojnë të pazbuluar për vite me radhë. Bimësia është aq e dendur në pyllin Aokigahara, në këmbët e malit Fuji, Japoni,

Lexo më shumë
AKU tërheq bllokimin për çokollatat ‘Mars’ e ‘Snickers’: Prodhohen në Poloni

AKU tërheq bllokimin për çokollatat ‘Mars’ e ‘Snickers’: Prodhohen në Poloni 1

🕔19:50, 25.Feb 2016

Çokollatat ‘Mars’, ‘Snickers’ dhe ‘Milky Way’ do të vazhdojnë të shiten në tregun shqiptar. Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka tërqehur urdhrin e parë për bllokimin e tyre, pasi sipas AKU nga kontrollet kryera nga inspektorët në terren ka rezultuar se

Lexo më shumë
Meta merr një sy gjumë në avion

Meta merr një sy gjumë në avion 1

🕔17:49, 25.Feb 2016

Edhe kryeparlamentari Ilir Meta është fotografuar ndërsa ka marrë një sy gjumë në avion. Ai ka qenë për vizitë në Suedi dhe duket se udhëtimi dhe takimet e shumta e kanë lodhur.

Lexo më shumë
Djali afgan merr fanelën e Messit

Djali afgan merr fanelën e Messit 0

🕔16:00, 25.Feb 2016

Në vend të qeses me numrin e futbollistit të preferuar argjentinas , 5 vjecari afgan, Murtaza Ahmadi mban veshur fanellën e vërtetë, me firmën e Lionel Mesit. Emisioni “BBC Trending” zbuloi vogëlushin, tashmë i njohur si “fansi më i madh

Lexo më shumë
Robi Williams merr në duar këngën “Përrallë” të Eneida Tarifës

Robi Williams merr në duar këngën “Përrallë” të Eneida Tarifës 2

🕔15:37, 25.Feb 2016

Kënga “Përrallë” e këngëtares Eneda Tarifa, fituese e festivalit kombëtar të muzikës dhe njëkohësisht përfaqësuese e vendit tonë në Eurovizion, do të kalojë në duart e producentit dhe këngëtarit të famshëm Robi Williams. Lajmi është bërë i ditur nga Elton

Lexo më shumë
Zënkat për të cilat nuk duhet menduar divorci

Zënkat për të cilat nuk duhet menduar divorci 0

🕔15:35, 25.Feb 2016

Natyrisht që zënkat e vazhdueshme janë një lajm i keq për vazhdimësinë e një lidhjeje të shëndetshme. Por nëse grindjet tuaja vërtiten rreth këtyre dhjetë çështjeve, nuk duhet të nxitoheni për të kërkuar divorcin. Në fakt, sipas ekspertëve, kjo është

Lexo më shumë