Back to homepage

Lifestyle

Tryeza e ndërrimit të viteve, këshilla për një darkë fantastike

Tryeza e ndërrimit të viteve, këshilla për një darkë fantastike 0

🕔16:59, 30.Dec 2012

Dy nga elementët më të bukur të festave të fundvitit janë pema dhe tavolina. Ndërsa pemën e kemi zbukuruar që në ditët e para të dhjetorit, shumë amvisa vrapojnë të bëjnë përgatitjet e fundit për tavolinën e darkës së fundvitit.

Lexo më shumë
Pse bëhemi miq me ata që na ngjajnë fizikisht?

Pse bëhemi miq me ata që na ngjajnë fizikisht? 2

🕔12:45, 30.Dec 2012

Flokët e errëta e me volum dhe fytyrat e imëta mund t’i bëjnë Eva Longorian dhe Viktoria Bekamin të duken si motra. Sipas një studimi të kryer kohët e fundit, ngjashmëritë fizike mund të jenë shpjegimi se pse ne bëhemi

Lexo më shumë
Stresi i shpëton burgut

Stresi i shpëton burgut 0

🕔13:31, 29.Dec 2012

Stresi i shpëton burgut. Arkimed Lusha, i cili u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda me një vit e tetë muaj burg për gjobëvënie ndaj Leonard Bombajt nuk do ta vuajë këtë dënim. Siç shkruan sot “Panorama”, dje, Apeli

Lexo më shumë
Shakira dhe Pike bëhen prindër? Jo, është “1 prilli” i spanjollëve

Shakira dhe Pike bëhen prindër? Jo, është “1 prilli” i spanjollëve 0

🕔11:25, 28.Dec 2012

Një djalë për Pike dhe Shakirën. Ngjarja e madhe është lajmëruar përmes Tuiterit dhe Facebooku-ut nga vetë futbollisti. “Ka ardhur në jetë djali ynë. Jemi shumë të lumtur. Faleminderit të gjithëve për mesazhet tuaja”,shkroi Gerard Pike në profilin e tij.

Lexo më shumë
Çmimi i lirisë, Berluskoni do të paguajë 3 milionë euro në muaj

Çmimi i lirisë, Berluskoni do të paguajë 3 milionë euro në muaj 0

🕔10:05, 28.Dec 2012

Silvio Berluskoni do t’i paguajë ish-gruas së tij Veronika Lario tre milionë euro në muaj, 36 milionë në vit. Në këmbim të kësaj shume, ish-kryeministri italian do të mbajë pronësinë e vilës në Makerio dhe asetet në kompanitë ku është

Lexo më shumë
Rita Ora, për Krishtlindje në plazhet e Dubait

Rita Ora, për Krishtlindje në plazhet e Dubait 0

🕔21:21, 27.Dec 2012

Rita i ka ikur furtunave dimerore dhe per Kershendella eshte gjindur ne plazhet e nxehta te Palmes ne Dubai, duke treguar linjat e saja seksi. Shpesh eshte komentuar si nje vajze qe di si ta kaloj kohen bukur, dhe fotot

Lexo më shumë
Kunati i Britnit: Jam unë babai i djalit të saj, jo im vëlla

Kunati i Britnit: Jam unë babai i djalit të saj, jo im vëlla 0

🕔17:37, 27.Dec 2012

Kunati i Britni Spirs i habit të gjithë. Kris Federlajn pretendon se ka fjetur me këngëtaren gjatë kohës kur ajo ka qenë e martuar me të vëllain, Kevin, dhe është babai i vërtetë i djalit 7-vjeçar të Britnit, Shon. Kristofer

Lexo më shumë
Nata e ndërrimit të viteve, ja supersticioni që fshihet pas traditave

Nata e ndërrimit të viteve, ja supersticioni që fshihet pas traditave 0

🕔17:20, 27.Dec 2012

E keni pyetur veten pse njerëzit puthen kur ndërrohen vitet? Apo pse bërtasin me zë të lartë kur ora shënon 12:00 e natës? Disa mund të thonë se ndoshta prej pijeve alkoolike dhe shampanjës…por në fakt pas këtyre zakoneve fshihet

Lexo më shumë
Festat e fundvitit, ndikim edhe te gjumi

Festat e fundvitit, ndikim edhe te gjumi 0

🕔14:44, 27.Dec 2012

Të gjithë ankohen gjatë festave të fundvitit për dhimbjet e stomakut apo ndjesinë e tejngopjes. Por konsumimi i sasive të mëdha të ushqimit sjell edhe një tjetër pasojë negative për organizmin. Festat e fundvitit janë armiku i gjumit. Këtë e

Lexo më shumë
Kejt Uinslet martohet për herë të tretë

Kejt Uinslet martohet për herë të tretë 0

🕔14:00, 27.Dec 2012

Një tjetër martesë për Kejt Uinslet. Aktorja kryesore e filmit të famshëm “Titanik” është martuar me të dashurin e saj, Ned Roknroll, nipi i miliarderit Riçard Branson, në një ceremoni me pak të ftuar në Nju Jork. Lajmin e jep

Lexo më shumë