Back to homepage

Lifestyle

Shqiponjat stërviten për të kapur… dronët

Shqiponjat stërviten për të kapur… dronët 0

🕔09:52, 2.Feb 2016

Robotë, radarë… dhe çfarë tjetër nuk është testuar në mënyrë që të fitohet beteja më dronët, por policia holandeze nuk është kaq “hi-tech” në “luftën” që i ka shpallur këtyre pajisjeve. Autoritetet e këtij shteti janë duke stërvitur shqiponjat në

Lexo më shumë
Uau, të gjithë e shqiptojmë “Zara” gabim!

Uau, të gjithë e shqiptojmë “Zara” gabim! 1

🕔17:09, 1.Feb 2016

Ne të gjithë e dimë se markat e modës shpesh herë janë të vështira për t’u shqiptuar, Yves Saint Laurent, Badgley Mischk,  Givenchy…. Por a e dini që edhe fjalën Zara e keni shqiptuar keq? Me sa duket shqiptimi i

Lexo më shumë
FOTO/ Liqeni i skeleteve

FOTO/ Liqeni i skeleteve 0

🕔14:23, 1.Feb 2016

Të ngjitesh në Himalaja jo vetëm që është e vështirë, por edhe e rrezikshme. Ajri atje është i rrallë dhe vështirëson frymëmarrjen. Të udhëtosh deri atje mund të shohësh rrugës një liqen akullnajor me plot…skele njerëzore. Në vitin 1942, gjatë

Lexo më shumë
Historike, modifikim gjenetik tek njeriu

Historike, modifikim gjenetik tek njeriu 1

🕔12:33, 1.Feb 2016

Tashmë edhe njeriu do të modifikohet gjenetikisht dhe fundi i tij nuk dihet. Shkencëtarët në Mbretërinë e Bashkuar kanë dhënë leje për të modifikuat gjenetikisht embrione njerëzore dhe kjo ndodh për herë të parë në histori. Leja është dhënë për

Lexo më shumë
Shpërthim në Sanremo, Gabriel Garko përfundon në spital

Shpërthim në Sanremo, Gabriel Garko përfundon në spital 0

🕔12:11, 1.Feb 2016

Aktori i italian Gabriel Garko ka përfunduar në spital si pasojë e një shpërthimi të ndodhur mëngjesin e sotëm në Sanremo, në banesën ku ai po qëndronte. Ngjarja është regjistruar në zonën rezidenciale Solaro, ku për pasojë ka humbur jetën një

Lexo më shumë
VIDEO-FOTO/ “Gjurmët e vdekjes”

VIDEO-FOTO/ “Gjurmët e vdekjes” 0

🕔11:46, 1.Feb 2016

Kjo video e publikuar pak ditë më parë ka sjell mijëra shikime dhe sigurisht edhe shumë komente. Është filmuar në Kinë dhe titullohet “Gjurmët e vdekjes”. Në rrugën e hollë nuk mund të udhëtosh pa qenë i lidhur, por personazhi

Lexo më shumë
Të dhurosh sytë!

Të dhurosh sytë! 0

🕔10:39, 1.Feb 2016

Ka shumë njerëz në këtë botë që humbasin shikimin për shkaqe të ndryshme. Në Sri Lanka kanë nisur të dhurohen sytë nga donatorë të ndryshëm, të cilët lënë testament që pas vdekjes sytë të dhurohen. Metoda ka nisur të japë

Lexo më shumë
Rihanna po persekutohet nga një burrë

Rihanna po persekutohet nga një burrë 0

🕔10:18, 1.Feb 2016

Një burrë po ndjek dhe po persekuton këngëtare e njohur Rihanna. Bëhet fjalë për Ralph Alexander, që njihet me emrin Alec Mercer online. Policia po e heton këtë burrë, sepse ky i fundit pas i ka dërguar mesazhe kërcënuese këngëtares,

Lexo më shumë
“Jezusi ishte i majtë”

“Jezusi ishte i majtë” 2

🕔10:15, 1.Feb 2016

José Mujica njihet ndryshe si presidenti më i varfër i globit. Kjo për faktin se ai e dhuron për bamirësi 90 % të rrogës së tij dhe jeton në kushte modeste. Ish-presidenti i Uruguait mendon se historia e politikës botërore

Lexo më shumë
“Grida duam lakra, jo trangull!”

“Grida duam lakra, jo trangull!” 2

🕔10:13, 1.Feb 2016

Nga Erjon  Braçe Grida duam lakra!! Po po lakra!! Lakra eshte ajo kokra e bardhe ose e kuqe qe krijohet nga gjethe qe puthiten cipe me cipe e bejne nje koker thuajse te rumbullaket. E di qe ti se di c’eshte,

Lexo më shumë