Back to homepage

Lifestyle

Pse duhet t’i vendosësh vetes kufij në jetë dhe lidhje

Pse duhet t’i vendosësh vetes kufij në jetë dhe lidhje 0

🕔18:06, 7.Mar 2016

Kur nuk arrini të jeni autonomë në marrëdhëniet me një tjetër person, kjo do të thotë se nuk ka kufij të ndarë midis jush dhe atij ose asaj. Kur të tjerët ju nënvlerësojnë, nuk ju vënë re dhe nuk ju

Lexo më shumë
Shenjtërimi i Nënë Terezës, Papa Francesku firmos dekretin me 15 mars

Shenjtërimi i Nënë Terezës, Papa Francesku firmos dekretin me 15 mars 0

🕔18:04, 7.Mar 2016

Më datë 15 Mars gjatë Asamblesë së Kardinalëve, Papa Françesku do të firmosë dekretin për shenjtërimin e Nënë Terezës. Në të njëjtën Asamble, Ati i Shenjtë do të caktojë gjithashtu edhe datën e shpalljes së shenjtërimit të shqiptares, që mendohet

Lexo më shumë
Aty ku 5-vjeçarët shkojnë në shkollë më biçikletë

Aty ku 5-vjeçarët shkojnë në shkollë më biçikletë 0

🕔18:03, 7.Mar 2016

Qyteti danez me 200 mijë banorë ka këmbëngulur fort që të inkurajojë pedalimin dhe të ndërtojë një rrjet rrugor që e bën tepër të lehtë të ngasësh një biçikletë. Nga 1 mijë kilometra rrugë në total, 545 prej tyre janë

Lexo më shumë
Morgana, macja e zezë që shpëtoi jetën e familjarëve të saj

Morgana, macja e zezë që shpëtoi jetën e familjarëve të saj 0

🕔17:46, 7.Mar 2016

Comacchio, qytezë në provincën e Ferraras në Itali, ka një hero të ri. Quhet Morgana dhe është një mace e bukur në ngjyrë të zezë. Pak ditë më parë ajo shpëtoi jetën e familjarëve të saj. “Nëse nuk do të

Lexo më shumë
FOTOT/ Rastësitë më qesharake që mund të jenë parë

FOTOT/ Rastësitë më qesharake që mund të jenë parë 0

🕔15:43, 7.Mar 2016

“Rastësia është mbret i botës”, thotë një shprehje e njohur. Por këto rastësi që shihen në fotot e mëposhtme janë ndër më qesharaket. E pamundur të mos qeshësh!  

Lexo më shumë
Shuhet në moshën 74 – vjeçare babai i email –it

Shuhet në moshën 74 – vjeçare babai i email –it 0

🕔11:33, 7.Mar 2016

Ray Tomlinson, i konsideruar si babai i email –it është ndarë nga jeta në moshën 74 – vjeçare. Lajmi është bërë i ditur nga kompania Raytheon, ku ai punonte. “Një pionet i vërtetë i teknologjisë, Ray ishte njeriu që na

Lexo më shumë
Ja si polici i shpëton jetën një nxënësi në rrugë

Ja si polici i shpëton jetën një nxënësi në rrugë 0

🕔10:48, 7.Mar 2016

Një video e publikuar online në rrjetet sociale ka bërë xhiron e botës përgjatë 24 orëve të fundit. Në video duket një polic që tërheq në sekondën e fundit me forcë një fëmijë nga rruga, që për pak nuk u

Lexo më shumë
Mamondo, Tirana ndër tetë qytetet me ngjyra më të gjalla në botë

Mamondo, Tirana ndër tetë qytetet me ngjyra më të gjalla në botë 1

🕔10:44, 7.Mar 2016

Çfarë kanë të përbashkët “Old Town” në Jaipur, kantieret detare në Buenos Aires dhe kryeqyteti i Shqipërisë? Janë ndër vendet që kanë më shumë ngjyra në fasadat e tyre. Mamondo, një kompani udhëtimi daneze, që së fundmi është blerë nga

Lexo më shumë
Për Mbretëreshën, martesat e të njëjtit seks nuk duheshin lejuar

Për Mbretëreshën, martesat e të njëjtit seks nuk duheshin lejuar 1

🕔10:32, 7.Mar 2016

Zëra po qarkullojnë se Mbretëresha nuk është dakord me martesat e të njëjtit seks, pavarësisht se ajo duhet të qëndrojë politikisht neutrale dhe nuk ka folur kurrë më parë hapur për ligjërimin e tyre. Teksa është në favor të të

Lexo më shumë
Policia gjen kokainë në makinën e supermodeles

Policia gjen kokainë në makinën e supermodeles 0

🕔09:45, 7.Mar 2016

Pak ditë më parë Kate Moss shiti makinën e saj, një Mercedes të zi. Por përpara se t’ia dorëzonte çelësat pronarit të ri, supermodelja harroi të hiqte kokainën që ndodhej në të. Substanta u gjet e mbështjellë me një copë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim