Back to homepage

Lifestyle

Banda më e suksesshme e Azisë rrezikohet nga Koreja e Veriut

Banda më e suksesshme e Azisë rrezikohet nga Koreja e Veriut 0

🕔16:31, 5.Mar 2016

Nisur nga situata e tensionuar dhe rreziku për luftë me fqinjin verior, Koreja e Jugut e ka ende të detyruar shërbimin ushtarak. Në bazë të legjislacionit vendas, të gjithë meshkujt duhet që të kenë kryer deri në 20 muaj shërbim

Lexo më shumë
Armina Mevlani: Hera e fundit kur kam bërë mekat

Armina Mevlani: Hera e fundit kur kam bërë mekat 1

🕔13:31, 5.Mar 2016

Armina Mevlani ka dhënë një intervistë të shkurtër për revistën Story ku ka folur për paratë, lumturinë dhe mëkatët. “Nuk mund ta quaj mëkat, pasi nuk kam kryer ende një të tillë, por thjesht ndihem në faj, ndoshta për miqësi

Lexo më shumë
Xhesika Ndoji lançon “Kamasutrën”

Xhesika Ndoji lançon “Kamasutrën” 1

🕔12:29, 5.Mar 2016

“Fotot e mia duke kryer mardhënie seksuale janë montazh, edhe pse kam qenë me atë person nudo në tualet”. Kështu është shprehur këngëtarja Xhesika Ndoji, gjatë intervistës dhënë për Turjan Hyskajn në Oktapod. Këngëtarja ka theksuar se për ato foto,

Lexo më shumë
Kriza e naftës kthen te gratë milionerët tradhtarë

Kriza e naftës kthen te gratë milionerët tradhtarë 0

🕔12:11, 5.Mar 2016

Qejflinjtë rusë tashmë të falimentuar janë të detyruar të heqin dorë nga partneret e tyre jashtëmartesore për t’iu kthyer bashkëshorteve, sepse rënia e çmimit të naftës, ua ka bërë të pamundur që ata t’u sigurojnë një jetesë me pesë yje.

Lexo më shumë
Batuta e Metës: Po la Berisha mandatin, do e bëj dhe unë ndonjë hata

Batuta e Metës: Po la Berisha mandatin, do e bëj dhe unë ndonjë hata 5

🕔09:40, 5.Mar 2016

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta deklaroi se “do të bëjë hatanë” nëse ish-Kryeministri Sali Berisha dorëzon mandatin e deputetit. Këtë koment, Meta e bëri jashtë Parlamentit pasi u pyet nga gazetarët a do të negocionte nëse Berisha do të hiqte

Lexo më shumë
Kosovari shpik makineri për përpunimin e misrit

Kosovari shpik makineri për përpunimin e misrit 1

🕔09:31, 5.Mar 2016

Një kosovar ka arritur të shpikë një pajisje e cila u vjen në ndihmë fermerëve për përpunimin e misrit. Kosovari nga fshati Gjurkovc në Shtimë me mjete të thjeshta ka arritur që pajisjen e shpikur ta kthejë në biznes. Pajisja

Lexo më shumë
Ish e dashura e S.B., nuk ka para për qiranë

Ish e dashura e S.B., nuk ka para për qiranë 1

🕔09:10, 5.Mar 2016

Nuk ka më para të paguajë as qiranë e shtëpisë ku banon, madje shpesh herë vonohet me pagesën e kësteve. “Është në ankth për procesin që ka për t’u përballur, nuk punon dhe nganjëherë vonohet me pagesën e qirasë së

Lexo më shumë
Goditet me thikë gruaja shtatzënë, lind foshnjen shëndoshë e mirë në spital

Goditet me thikë gruaja shtatzënë, lind foshnjen shëndoshë e mirë në spital 0

🕔22:03, 4.Mar 2016

Foshnja e një gruaje shtatzënë e cila u godit me thikë në rrugën Sutton Coldfield, në Angli, ka lindur shëndoshë e mirë në spital. Gruaja 40 – vjeçare u godit me thikë disa herë nga një burrë pas orës 3:15

Lexo më shumë
Mjeku që bën xhiron e botës me biçikletë për të kuruar të varfrit

Mjeku që bën xhiron e botës me biçikletë për të kuruar të varfrit 0

🕔22:01, 4.Mar 2016

Stephen Fabes është një mjek londinez që në janar të 2010, braktisi punën dhe nisi të pedalonte me biçikletën e tij në të gjithë botën. Prej 7 vjetësh, ai ka përshkuar 86 mijë kilometra, duke qenë në 75 vende të

Lexo më shumë
Berisha nostalgjik për Anxhela Martinin

Berisha nostalgjik për Anxhela Martinin 2

🕔21:16, 4.Mar 2016

Ish-Kryeministri Berisha, i ftuar në emisionin “Zonë e lirë”, e ka nisur bisedën e tij me një përshëndetje për Anxhela Martinin, me të cilën kishte qenë i ftuar në këtë program. Pas kësaj fjalie, Berisha ka marrë përgëzimet e Çanit, për

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim