Back to homepage

Lifestyle

Kosovari shpik makineri për përpunimin e misrit

Kosovari shpik makineri për përpunimin e misrit 1

🕔09:31, 5.Mar 2016

Një kosovar ka arritur të shpikë një pajisje e cila u vjen në ndihmë fermerëve për përpunimin e misrit. Kosovari nga fshati Gjurkovc në Shtimë me mjete të thjeshta ka arritur që pajisjen e shpikur ta kthejë në biznes. Pajisja

Lexo më shumë
Ish e dashura e S.B., nuk ka para për qiranë

Ish e dashura e S.B., nuk ka para për qiranë 1

🕔09:10, 5.Mar 2016

Nuk ka më para të paguajë as qiranë e shtëpisë ku banon, madje shpesh herë vonohet me pagesën e kësteve. “Është në ankth për procesin që ka për t’u përballur, nuk punon dhe nganjëherë vonohet me pagesën e qirasë së

Lexo më shumë
Goditet me thikë gruaja shtatzënë, lind foshnjen shëndoshë e mirë në spital

Goditet me thikë gruaja shtatzënë, lind foshnjen shëndoshë e mirë në spital 0

🕔22:03, 4.Mar 2016

Foshnja e një gruaje shtatzënë e cila u godit me thikë në rrugën Sutton Coldfield, në Angli, ka lindur shëndoshë e mirë në spital. Gruaja 40 – vjeçare u godit me thikë disa herë nga një burrë pas orës 3:15

Lexo më shumë
Mjeku që bën xhiron e botës me biçikletë për të kuruar të varfrit

Mjeku që bën xhiron e botës me biçikletë për të kuruar të varfrit 0

🕔22:01, 4.Mar 2016

Stephen Fabes është një mjek londinez që në janar të 2010, braktisi punën dhe nisi të pedalonte me biçikletën e tij në të gjithë botën. Prej 7 vjetësh, ai ka përshkuar 86 mijë kilometra, duke qenë në 75 vende të

Lexo më shumë
Berisha nostalgjik për Anxhela Martinin

Berisha nostalgjik për Anxhela Martinin 2

🕔21:16, 4.Mar 2016

Ish-Kryeministri Berisha, i ftuar në emisionin “Zonë e lirë”, e ka nisur bisedën e tij me një përshëndetje për Anxhela Martinin, me të cilën kishte qenë i ftuar në këtë program. Pas kësaj fjalie, Berisha ka marrë përgëzimet e Çanit, për

Lexo më shumë
Era i zbulon këmbën Topallit

Era i zbulon këmbën Topallit 10

🕔19:27, 4.Mar 2016

Ish-kryetarja e Kuvendit ka kaluar një moment paksa të sikletshëm pasditen e sotme. Era e “fortë” ka shkaktuar një incident me fustanin e saj, duke bërë që e gjithë vëmendja të shkonte për të. Deputetes demokrate i është zbuluar këmba

Lexo më shumë
Erik Fullani prezanton “Ferrarin”

Erik Fullani prezanton “Ferrarin” 5

🕔19:21, 4.Mar 2016

Erik Fullani, djali i ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani ka prezantuar “Ferrarin” e tij të kuq. Ai ka publikuar një foto të automjetit luksoz teksa qëndron pranë tij, për ndjekësit në “Instagram”. Por fotoja është shoqëruar edhe me

Lexo më shumë
Meta, Klosi e Braçe në derbin e Tiranës

Meta, Klosi e Braçe në derbin e Tiranës 0

🕔19:16, 4.Mar 2016

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta është parë sot në stadium, në derbin e kryeqytetit. Meta shihet pranë presidentit të Partizanit, Gaz Demi dhe Sekeretarit të Federatës, Ilir Shulku. Në tribunën VIP, shohim edhe ministrin Blendi Klosi dhe deputetin Erion Braçe.

Lexo më shumë
7 gabimet tipike të dekorit të shtëpisë

7 gabimet tipike të dekorit të shtëpisë 0

🕔17:44, 4.Mar 2016

Gabimi i parë: E teproni me bojërat dekoruese Bojërat mund të jenë një shtesë e bukur në një sipërfaqe të caktuar, por të dini kur të ndaloni është gjëja e duhur. “Lyerja në mënyrë perfekte është elegante dhe shkëlqyese, por

Lexo më shumë
Çfarë i bëjnë njerëzit një lypësi me Audi TT

Çfarë i bëjnë njerëzit një lypësi me Audi TT 0

🕔14:12, 4.Mar 2016

Para disa kohësh, mediat shqiptare raportuan për rastin e një lypësi, që hiqej sikur nuk kishte këmbë, por në fakt jo vetëm kishte këmbë, por paratë e grumbulluara i linte në bixhoz. Një rast i ngjashëm u shënua në Angli,

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim