Back to homepage

Lifestyle

Liberty Ross i tregon të shoqit se çfarë ka humbur

Liberty Ross i tregon të shoqit se çfarë ka humbur 1

🕔15:00, 1.Feb 2013

Thonë se lumturia është hakmarrja më e mirë, por modelja Liberty Ross ka zgjedhur një mënyrë më të hapur: duke pozuar nudo për revistën “Love”. E shfaqur vetëm me një varëse në trup, në një foto bardh e zi, modelja

Lexo më shumë
Rinia e përjetshme ekziston

Rinia e përjetshme ekziston 0

🕔14:23, 1.Feb 2013

Rinia e përjetshme nuk është e pamundur. Sipas një studimi të kryer kohët e fundit, ekziston një burim molekulash të rinisë së përjetshme, të cilat janë vëzhguar nga studiuesit e Universitetit të Berklit, të cilët kanë arritur të rinojnë qelizat

Lexo më shumë
101-vjeçarja zgjohet në funeralin e saj

101-vjeçarja zgjohet në funeralin e saj 1

🕔14:08, 1.Feb 2013

Një 101-vjeçare në Kinë mund ta konsiderojë veten njeri me shumë fat. Vejusha Peng Xinhua është zgjuar pak para se familjarët ta varrosnin, pasi mjeku e kishte deklaruar të vdekur. Peng ka qenë e shtrirë në arkivolin e saj, në

Lexo më shumë
Jo vetëm femrat justifikohen me dhimbjen e kokës

Jo vetëm femrat justifikohen me dhimbjen e kokës 0

🕔11:01, 31.Jan 2013

Femrat nuk janë të vetmet që justifikohen me dhimbjen e kokës, kur duan të shmangin marrëdhëniet seksuale. Në Britani, rreth 2/3 e meshkujve justifikohen me frazën “nuk jam në qejf” apo të famshmen “më dhemb koka”. Sipas një sondazhi të

Lexo më shumë
Kinezët vënë në shënjestër “New York Times”

Kinezët vënë në shënjestër “New York Times” 0

🕔08:59, 31.Jan 2013

Faqja në internet e të përditshmes amerikane “New Jork Times” është në shënjestrën e hakerave kinezë prej 4 muajsh. Një seri sulmesh informatike gjatë kësaj kohe kanë pasur si objektiv vjedhjen e fjalëkalimeve të gazetarëve dhe punonjësve të gazetës. Sipas

Lexo më shumë
Ta vrasësh burrin përmes seksit

Ta vrasësh burrin përmes seksit 1

🕔09:33, 30.Jan 2013

Një grua në Brazil akuzohet se u përpoq të vriste të shoqin duke hedhur helm në organin e saj seksual  dhe më pas duke i kërkuar bashkëshortit të kryenin marrëdhënie. Tashmë gruaja akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë. 43-vjeçarja

Lexo më shumë
Rita Ora i shton lukut një… plumb

Rita Ora i shton lukut një… plumb 0

🕔18:06, 29.Jan 2013

Kur është fjala për tendencë, Rita Ora është nga ato femra që ka qejf t’i shtyjë kufijtë. Shumë prej fansave të saj nuk u ka shpëtuar unaza në formë plumbi që ajo mbante në gisht, pas natës së parë të

Lexo më shumë
Arta Bajrami, një mama e përkushtuar

Arta Bajrami, një mama e përkushtuar 0

🕔16:54, 28.Jan 2013

Ajo është bërë nënë prej më shumë se dy vjetësh, por vajzën e saj ka dëshirë ta mbajë me vete kudo. Këngëtarja nga Kosova, Arta Bajrami, mban një bluzë me mbishkrimin “I love Victoria”, një dedikim për vajzën e saj

Lexo më shumë
Toyota, lider botëror në tregun e makinave

Toyota, lider botëror në tregun e makinave 0

🕔13:04, 28.Jan 2013

Toyota është lideri botëror i mjeteve me katër rrota. Falë shitjeve në rritje gjatë 2012-s, të cilat u rritën me 22.6 %, Toyota ka kaluar sërish gjigantin General Motors dhe Volksvagen. Me 9 748 000 mjete të shitura, grupi japonez

Lexo më shumë
Disa prindër që duhen marrë shembull

Disa prindër që duhen marrë shembull 0

🕔17:27, 26.Jan 2013

Të jesh një prind i mirë mund të jetë ndoshta “profesioni” më i vështirë. Dhe për t’u bërë i tillë, shpesh duhet të bësh sakrifica apo të vrasësh mendjen gjatë për strategjitë që duhen ndjekur. Ne po ju sjellim disa

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim