Back to homepage

Lifestyle

FOTO: Klientët paguajnë masat ndaj Covid-19, ky restorant i faturon të gjitha

FOTO: Klientët paguajnë masat ndaj Covid-19, ky restorant i faturon të gjitha 1

🕔13:35, 5.Jul 2020

Një restorant në Bruksel, “Viva M’Boma” ka nisur të aplikojë tarifë për masat e marra kundër CoVid-19. Masat konsistojnë në pleksiglas, maska, xhel dezinfektues, të gjitha në shërbim të çdo klienti që duhet të paguajë 5 euro. Një nga faturat

Lexo më shumë
FOTO: U hapën pas tre muajsh në karantinë, britanikët dynden në sallonet e bukurisë

FOTO: U hapën pas tre muajsh në karantinë, britanikët dynden në sallonet e bukurisë 1

🕔11:13, 5.Jul 2020

Pas 3 muajsh karantinë nga Covid-19, britanikët më në fund mund të shkojnë tek berberi dhe sallonet e bukurisë. Të shumtë ishin qytetarët që u dyndën nëpër parukeri pas vendimit të qeverisë për hapjen e salloneve të bukurisë. Ndërkohë kryeministri

Lexo më shumë
6 gjërat që e bëjnë një femër të ndahet nga partneri edhe kur e do atë

6 gjërat që e bëjnë një femër të ndahet nga partneri edhe kur e do atë 4

🕔17:03, 4.Jul 2020

i nuk dëshiron t’i spikasë gjërat Nuk është se një grua do gjithmonë që marrëdhënia e saj romantike të jetë një udhëtim me makine, por është e rëndësishme të lini hapësirë për gjëra të reja. Nëse një nga partnerët dëshiron

Lexo më shumë
“Simptomat më zgjatën me muaj”, shkencëtarja: Pse është i rëndësishëm testimi në masë

“Simptomat më zgjatën me muaj”, shkencëtarja: Pse është i rëndësishëm testimi në masë 0

🕔15:20, 4.Jul 2020

Debbie Bogaert, The Guardian Si një shkencëtare dhe një mjeke mendoj që koronavirusi është një sfidë profesionale që mund të jetë e fundit në karrierën time. Sidoqoftë, unë nuk isha e përgatitur që virusi të bëhej një nga sfidat e mia

Lexo më shumë
“M’u rikthye për herë të dytë edhe më agresiv”, ish-banori i Big Brother sërish me COVID-19: Po sulmon aty ku më ka dëmtuar herën e parë

“M’u rikthye për herë të dytë edhe më agresiv”, ish-banori i Big Brother sërish me COVID-19: Po sulmon aty ku më ka dëmtuar herën e parë 3

🕔11:18, 4.Jul 2020

Covid- 19 rikthehet për herë të dytë te një personazh i shoubizit, ish banori i emisionit Big Brother Petrit Bylykbashi. Rasti ngre alarmin mbi rishfaqjen e  virusit edhe pasi e ke kalu më herët. Përmes një postimi në Facebook, Bylykbashki

Lexo më shumë
40 vjeçarja Kelly Brook thotë se seksi përmirësohet me moshën

40 vjeçarja Kelly Brook thotë se seksi përmirësohet me moshën 1

🕔10:39, 4.Jul 2020

Modelja tashmë 40 vjeçare Kelly Brook, ka thënë së fundmi në një intervistë se seksi përmirësohet me moshën, teksa flet hapur për jetën intime me të dashurin 35 vjeçar Jeremy Parisi. Kelly tha: “I dashuri im është 35 vjeç dhe

Lexo më shumë
Bill Gates gjen “fajtorin” për përhapjen e shpejtë të koronavirusit

Bill Gates gjen “fajtorin” për përhapjen e shpejtë të koronavirusit 4

🕔16:56, 3.Jul 2020

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, fajësoi Facebook-un, Twitter-in, si dhe platformat e tjera të mediave sociale për përhapjen e shpejtë të shpërthimit të koronavirusit në SHBA për shkak të dezinformimit. “Çfarë krijimtarie kemi? Mjerisht, mjetet dixhitale ndoshta kanë qenë një

Lexo më shumë
Arrin të parashikojë edhe vatrat e ardhshme! Del aplikacioni gjurmues i simptomave të Covid

Arrin të parashikojë edhe vatrat e ardhshme! Del aplikacioni gjurmues i simptomave të Covid 0

🕔17:17, 2.Jul 2020

Një aplikacion për gjurmimin e simptomave të koronavirusit arrin të parashikojë edhe vatrat e ardhshme të shpërthimit të sëmundjes. Një rritje e rasteve në Leicester çoi në bllokimin e parë lokal në Mbretërinë e Bashkuar, ku shkollat e u mbyllën

Lexo më shumë
Çfarë zbuloi studimi për ata që shohin filma apokaliptikë, reagimi ndaj koronavirusit

Çfarë zbuloi studimi për ata që shohin filma apokaliptikë, reagimi ndaj koronavirusit 0

🕔16:22, 2.Jul 2020

Fansat e filmave apokaliptik si Contagion dhe 28 Days Later janë më të përgatitur për t`i bërë ballë pandemisë së koronavirusit. Një studim i realizuar së fundi tregoi se personat që pëlqejnë dhe ndjekin filma të tilla, kanë një nivel

Lexo më shumë
Facebook nga 10 Korriku mbyll aplikacionin e videove

Facebook nga 10 Korriku mbyll aplikacionin e videove 0

🕔16:10, 2.Jul 2020

Facebook do të heq nga përdorimi aplikacionin Lasso, version i ngjashëm i frymëzuar TikTok i lançuar në Korrik 2018. Ditët e fundit përdoruesve i ka shkuar një njoftim se nga 10 Korriku aplikacioni nuk do të jetë më i disponueshëm.

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim