Back to homepage

Lifestyle

Papa Françesku: Ata që shkojnë me prostituta janë kriminelë

Papa Françesku: Ata që shkojnë me prostituta janë kriminelë 3

🕔12:33, 20.Mar 2018

  Papa Françesku ka kërkuar falje në emër të gjithë atyre të krishterëve të cilët paguajnë femrat në këmbim të seksit. Ai ka thënë se burrat të cilët frekuentojnë prostitutat janë kriminelë dhe të sëmurë mendërisht nëse mendojnë se gratë

Lexo më shumë
Ja cilët janë personazhet publike të cilët nuk bashkëpunojnë me asnjë stilist!

Ja cilët janë personazhet publike të cilët nuk bashkëpunojnë me asnjë stilist! 0

🕔10:28, 20.Mar 2018

Të qënurit figurë publike ka disa benefite.Ndër to është edhe pasja e një stilisti të besuar përgjatë çdo daljeje,qoftë në rrugë për një shëtitje e sidomos për evente të një rëndësie të veçantë. Por ka disa personazhe të cilët kujdesen

Lexo më shumë
Selena Gomez po pushon në një jaht pas ndarjes nga këngëtari…dhe duket më e relaksuar se kurrë!

Selena Gomez po pushon në një jaht pas ndarjes nga këngëtari…dhe duket më e relaksuar se kurrë! 1

🕔09:58, 20.Mar 2018

Selena Gomez e cila gjithnjë është në një marrdhënie të komplikuar me Justin Bieber,së fundmi raportohet të kenë ndarë rrugët e tyre. Por kjo nuk e ka ndaluar bukuroshen të pushojë në një jaht luksoz në brigjet e Australisë me

Lexo më shumë
VIDEO: Studiuesit gjejnë peshkaqen të gjallë brenda vullkanit nënujor

VIDEO: Studiuesit gjejnë peshkaqen të gjallë brenda vullkanit nënujor 1

🕔22:47, 19.Mar 2018

Kur shkencëtarët dërguan një kamera robotike brenda Kavachi (një vullkan nënujor në ishujt Soloman), nuk kishte asgjë që mund t’i përgatiste për atë që do shikonin brenda- peshkaqenë! Sipas grupit shkencor të gjithë u shokuan nga ajo që panë. ‘Po

Lexo më shumë
“Më pëlqen trupi i gruas sime pas lindjes së fëmijës…”

“Më pëlqen trupi i gruas sime pas lindjes së fëmijës…” 0

🕔22:40, 19.Mar 2018

Bret, një gazetar i njohur ka shkruar disa rreshta të cilat ja dedikon bashkëshortes pasi ka sjellë në jetë fëmijët e tij. Këto fjalë duhet të bëjnë të mendohen ata burra të cilët e paragjykojnë dhe mundohen të nxjerrin në

Lexo më shumë
Historia e pabesueshme e gruas që ka humbur 22 fëmijë

Historia e pabesueshme e gruas që ka humbur 22 fëmijë 2

🕔22:31, 19.Mar 2018

Tabloidi “The Sun” ka publikuar ditën e sotme historinë e një gruaje zemërthyer që ka humbur 22 fëmijë, por që ka vendosur të sfidojë ligjet e natyrës dhe mjekësisë dhe të realizojë ëndrrën e saj për t’u bërë nënë. Kerry

Lexo më shumë
Përralla e plakave për gratë shtatzënë mund të jetë e vërtetë: Bananet ndikojnë që të lindni djalë

Përralla e plakave për gratë shtatzënë mund të jetë e vërtetë: Bananet ndikojnë që të lindni djalë 0

🕔21:58, 19.Mar 2018

Shumica e njerëzve i konsiderojnë bananet si frutin e tyre të preferuar. Bananet janë përbërësi kryesor në disa nga ushqimet më të shijshme – qoftë në akullore, puding, etj. Sidoqoftë, për vite të tëra ka qarkulluar një thashethem se ngrënia

Lexo më shumë
Një libër për veshjet intime të mbretëreshës Elizabetë

Një libër për veshjet intime të mbretëreshës Elizabetë 0

🕔20:49, 19.Mar 2018

Mbretëresha Elizabetë e Anglisë është acaruar shumë kur ka marrë vesh që veshjet e saj intime ishin përshkruar me detaje në një libër. Dhe ka qenë June Kenton, pronarja historike e markës së veshjeve intime Rigby & Peller, e cila

Lexo më shumë
Testamenti intim i Brigitte Bardot: Kurrë nuk jam ndier e bukur, ideja e vdekjes më terrorizon

Testamenti intim i Brigitte Bardot: Kurrë nuk jam ndier e bukur, ideja e vdekjes më terrorizon 2

🕔19:20, 19.Mar 2018

“Pa kafshët do të kisha vrarë veten”, rrëfen aktorja franceze Brigitte Bardot në “Larmes de combat”. Në moshën 83-vjeçare, pasi ka qenë ylli i kinemasë franceze dhe një ikonë e sex-appeal, rrëfen se për shkak të zhgënjimit të shkaktuar nga

Lexo më shumë
I shpërthen celulari duke folur, vdes 18-vjeçarja

I shpërthen celulari duke folur, vdes 18-vjeçarja 0

🕔19:19, 19.Mar 2018

Një vajzë 18-vjeçare indiane është vrarë nga celulari i saj, pasi pajisja shpërtheu ndërkohë që ajo ishte duke folur. Uma Oram e kishte telefonin në karikim kur po fliste me një të afërm kur ndodhi tragjedia në Odisha. Adoleshentja pësoi

Lexo më shumë