Back to homepage

Lifestyle

“Këngë dhe humor poshtë ballkonit!” Surpriza për banorët e Durrësit (Foto&Video)

“Këngë dhe humor poshtë ballkonit!” Surpriza për banorët e Durrësit (Foto&Video) 2

🕔00:40, 4.Apr 2020

Në karantinë prej tre javësh, por pasditja e së premtes ka qenë e veçantë për banorët e lagjes nr.16 në Durrës. Muzikë, humor, këngë dhe alegri ishte ajo çfarë shijuan sot qytetarët nga ballkonet e pallateve. Ideja origjinale ishte e

Lexo më shumë
Google do të ndjekë lëvizjet e njerëzve gjatë pandemisë së koronavirusit

Google do të ndjekë lëvizjet e njerëzve gjatë pandemisë së koronavirusit 0

🕔19:56, 3.Apr 2020

Google do të ndjekë publikisht lëvizjet e njerëzve gjatë pandemisë së koronavirusit. Firma e teknologjisë do të publikojë detaje për llojet e ndryshme të vendeve ku njerëzit do të shkojnë në një bazë qarku në Britani të Madhe, si dhe

Lexo më shumë
Karantina masive nuk mbahet dot për një periudhë të gjatë, flet psikiatri

Karantina masive nuk mbahet dot për një periudhë të gjatë, flet psikiatri 0

🕔16:45, 3.Apr 2020

Mërzitje. Zhgënjim. Zemërim. Ankth. Acarim i marrëdhënieve. Më shumë se një miliardë njerëz në mbarë botën po përpiqen të durojnë këto simptoma të ndryshme të vetëizolimit. Lidhur me këtë situatë ka folur mjeku psikiatër Simon Wessely. Ai foli për DW

Lexo më shumë
Studimi: Vendet pa politika të vaksinimit ndaj tuberkulozit janë prekur më rëndë nga Covid-19

Studimi: Vendet pa politika të vaksinimit ndaj tuberkulozit janë prekur më rëndë nga Covid-19 0

🕔16:10, 3.Apr 2020

Vaksinimi anti-tuberkuloz eshte një nga shpjegimet më të pranueshme deri tëni për faktin se pse shtetet perëndimore janë prekur më rëndë nga koronavirus. Ndërkohë që në Portugali ku vaksinimi kundër tuberkulozit është bërë shifrat janë shumë më ndryshe se sa

Lexo më shumë
E fejuara e Dybala-s sërish pozitive: Nuk e di ç’po ndodh me këtë virus

E fejuara e Dybala-s sërish pozitive: Nuk e di ç’po ndodh me këtë virus 1

🕔13:16, 3.Apr 2020

Një test i tretë për koronavirusin ka rezultuar pozitiv për Oriana Sabatinin, e fejuara e yllit të Juves, Paulo Dybala. Rasti i bukuroshes argjentinase Sabatini, po konsiderohet mister më vete. Më 21 mars ajo rezultoi pozitive ndaj COVID-19 së bashku

Lexo më shumë
Fotoja që mërziti këtë mëngjes japonezët

Fotoja që mërziti këtë mëngjes japonezët 0

🕔12:47, 3.Apr 2020

Një statuje jashtë një restoranti në Tokio iu vendosën si dekor një shall dhe një maskë. Kjo e fundit duket se i mërziti japonezët të cilët kanë komentuar në postimin e fotos në media të ndryshme. “Edhe statuja e ka

Lexo më shumë
Seksi gjatë koronavirusit? Gjithçka duhet të dini nga prekjet, puthjet deri te prezervativët

Seksi gjatë koronavirusit? Gjithçka duhet të dini nga prekjet, puthjet deri te prezervativët 1

🕔12:29, 3.Apr 2020

Dr.Alex George është mjek dhe në një shkrim për BBC i ka kthyer përgjigje të gjithë çifteve, që përgjatë kësaj këtyre ditëve në karantinë, kanë disa pikëpyetje rreth seksit. A është e sigurt të bësh seks gjatë shpërthimit të koronavirusit?

Lexo më shumë
Kinematë janë mbyllur, por filmi i parë për koronavirusin tashmë ka dalë

Kinematë janë mbyllur, por filmi i parë për koronavirusin tashmë ka dalë 1

🕔12:20, 3.Apr 2020

Sallat janë të mbyllura, por kinemaja është duke menduar rreth koronavirusit. Ka mbërritur filmi i parë mbi Covid-19. Filmi “Korona” mban firmën e regjisorit iranian Mustafa Keshvari, i cili jeton në Kanada. Ai zhvillohet në një ashensor, ku një vajzë

Lexo më shumë
Bota në pandemi! Vijnë në jetë binjakët Covid dhe Corona

Bota në pandemi! Vijnë në jetë binjakët Covid dhe Corona 0

🕔11:19, 3.Apr 2020

Nisur nga situata e pazakontë në të cilën ndodhet globi, si për të qenë në koherencë me zhvillimet më të fundit, dy binjakë në qytetin Raipur të Indisë morën emrat Covid dhe Corona. Djali dhe vajza erdhën në jetë më

Lexo më shumë
“Qetësohet planeti” prej pandemisë, toka po dridhet më pak!

“Qetësohet planeti” prej pandemisë, toka po dridhet më pak! 0

🕔10:44, 3.Apr 2020

Rrugët e qyteteve që dikur gëlonin nga njerëzit, sot janë të boshatisura. Trafiku nëpër autostrada, është në minimum. Dhe gjithmonë e më pak njerëz sheh ende jashtë. Masat e forta të marra kundër përhapjes së koronavirusit, duket se kanë pasur

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim