Back to homepage

Lifestyle

VIDEO: “Shife, shife, shife ça zogu është”. Pas tërmeti, Rama mëson të voglin “të fluturojë”

VIDEO: “Shife, shife, shife ça zogu është”. Pas tërmeti, Rama mëson të voglin “të fluturojë” 3

🕔22:15, 2.Dec 2019

Kryeministri Rama bashkë kreun e bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ishin në Qendrën Sociale Multidisiplinare në Tiranë, ku disa qytetarë janë strehuar pas tërmetit të 26 nëntorit. Pas bisedave me banorët aty, kamerat e ERTV filmuan kryeministrin me një foshnjë,

Lexo më shumë
Do të mbulojë ndërtimin e dy shtëpive, Bebe Rexha në Bubq: Doja të ndjeja dheun…

Do të mbulojë ndërtimin e dy shtëpive, Bebe Rexha në Bubq: Doja të ndjeja dheun… 2

🕔15:51, 2.Dec 2019

E shoqëruar nga babai i saj, këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, ka mbërritur në Shqipëri për të parë situatën pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Ajo aktualisht ndodhet në shtëpinë e Musa Dacit në Bubq, e shoqëruar

Lexo më shumë
Si të marrim veten pas tërmetit? Një manual për shëndetin mendor

Si të marrim veten pas tërmetit? Një manual për shëndetin mendor 0

🕔12:26, 30.Nov 2019

Të gjithë jemi të tronditur nga lëkundjet e tokës këto ditë. Është mëse normale dhe njerëzore që të na mbërthejë ankthi për sigurinë, tonën apo të familjes dhe të njerëzve të afërm, sidomos nëse qëndron në një zonë të prekur

Lexo më shumë
Vulvodynia, dhimbjet që nuk duhet neglizhuar nga femrat!

Vulvodynia, dhimbjet që nuk duhet neglizhuar nga femrat! 1

🕔12:02, 30.Nov 2019

Pranvera Kola Ndër shqetësimet shëndetësore që shfaqen shpesh tek femrat janë edhe ato që njihen si vulvodynia, të cilat i referohen dhimbjeve në zonën vaginale dhe të hyrjes së saj. Mjekja Ilda Xhelili tregon gjithçka duhet të dinë femrat rreth

Lexo më shumë
Përmirësoni tretjen me vaj ulliri, 4 kura natyrale që mund t’i përgatisni në shtëpi

Përmirësoni tretjen me vaj ulliri, 4 kura natyrale që mund t’i përgatisni në shtëpi 0

🕔13:41, 29.Nov 2019

Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja e bakut janë simptoma që ju ndikojnë jetën e përditshme. Këto probleme shfaqen kryesisht kur vuani nga sëmundje që lidhen me sistemin tretës apo hani shumë ushqime të thata që përmbajnë shumë sheqer.

Lexo më shumë
“U prehsh në paqe Kiki”, Greg Rama i jep lamtumirën e fundit mikeshës së tij

“U prehsh në paqe Kiki”, Greg Rama i jep lamtumirën e fundit mikeshës së tij 11

🕔08:51, 29.Nov 2019

Një tërmet i tmerrshëm tronditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, duke lënë pas të paktën 50 viktima, mbi 700 të plagosur dhe mijëra ndërtesa të shkatërruara. Mes familjeve që mbetën nën rrënoja ishte dhe familja Reçi, me origjinë nga Mirdita

Lexo më shumë
Evi Reçi rrëfen dhimbjen pasi humbi xhaxhanë, fëmijët e xhaxhait dhe shoqen e ngushtë nga tërmeti

Evi Reçi rrëfen dhimbjen pasi humbi xhaxhanë, fëmijët e xhaxhait dhe shoqen e ngushtë nga tërmeti 0

🕔08:41, 29.Nov 2019

Katastrofa natyrore e ndodhur pak ditë më parë në vendin tonë ka lënë të vdekur dhjetëra persona, qindra të plagosur e mijëra dëme materiale. Fatkeqësia më e madhe është humbja e njerëzve, numri aktual i të cilëve ka shkuar në

Lexo më shumë
Solidarizimi për tërmetin, flamur shqiptar në Abu Dhabi

Solidarizimi për tërmetin, flamur shqiptar në Abu Dhabi

🕔19:50, 28.Nov 2019

Pas tërmetit apokaliptik që goditi Shqipërinë janë solidarizuar edhe shtete të tjera dhe bashkëkombës në të gjithë botën. Rasti më i fundit vjen nga Emiratet e Bashkuara Arabe, ku flamuri shqiptar është ngritur në Abu Dhabi. Shqipëria është në gjendje

Lexo më shumë
Shprehje nga bibla: Po, unë të dua me një dashuri të përhershme, vetëm kjo faqe e murit nuk u shemb nga tërmeti

Shprehje nga bibla: Po, unë të dua me një dashuri të përhershme, vetëm kjo faqe e murit nuk u shemb nga tërmeti 3

🕔17:16, 28.Nov 2019

Një faqe muri është treguar kokëfortë dhe u ka rezistuar edhe lëkundjeve të fuqishme të tërmetit. Në një foto të publikuar në rrjetet sociale shihet se si muri ku është gdhendur një shprehje nga libri i shenjtë i Biblës, nuk

Lexo më shumë
Studimi: Kafshët e ndjejnë tërmetin para se të ndodhë

Studimi: Kafshët e ndjejnë tërmetin para se të ndodhë 5

🕔10:09, 28.Nov 2019

Sipas një studimi të ri kafshët janë në gjendje të ndjejnë diçka që njerëzit nuk munden. Duke ekzaminuar pamjet nga kamerat e sensorit të lëvizjes në Parkun Kombëtar Yanachaga të Perusë, shkencëtarët zbuluan se aktiviteti i kafshëve ra në mënyrë

Lexo më shumë