Back to homepage

Lifestyle

10 këshilla se si të reduktoni stresin në jetën tuaj dhe në punë

10 këshilla se si të reduktoni stresin në jetën tuaj dhe në punë 0

🕔17:09, 15.Feb 2018

Stresi mund të jetë një vrasës për çdo profesionist në kohërat e sotme. Mund t’ju ulë moralin dhe t’ju krijojë mërzitje të panevojshme në jetën e përditshme. Duke marrë pak kohë me veten mund t’ju ndihmojë të reduktoni stresin dhe

Lexo më shumë
E vërteta e errët pas buzëqeshjeve dhe kërcimit të koreano-verioreve

E vërteta e errët pas buzëqeshjeve dhe kërcimit të koreano-verioreve 3

🕔16:55, 15.Feb 2018

  Mes sportistëve të bashkuar me Korenë e Jugut, Veriu komunist dërgoi në lojërat olimpike të PyeongChang edhe një grup nxitësesh tifozësh. Grupi i vajzave ka tërhequr shumë vëmendje me koreografinë perfekte që dhurojnë në shkallët e stadiumit. Por, pas

Lexo më shumë
Çfarë kuptimi ka simboli i kurorës së dyfishtë të Egjiptit?

Çfarë kuptimi ka simboli i kurorës së dyfishtë të Egjiptit? 0

🕔14:40, 15.Feb 2018

  Faraonët e lashtë egjiptianë zakonisht përshkruhen me një kurorë mbi kokë, apo një rrobë. Më e rëndësishmja nga këto ishte kurora e dyfishtë, e cila simbolizon unifikimin e Egjiptit të Epërm dhe të Poshtëm dhe mbahej nga faraonët duke

Lexo më shumë
Alarmi i shkencëtarëve: Alienët mund të na shkatërrojnë me një mesazh

Alarmi i shkencëtarëve: Alienët mund të na shkatërrojnë me një mesazh 3

🕔14:21, 15.Feb 2018

  Alienët mund të shkaktojnë apokalipsin për njerëzimin, pa qenë nevoja që të na vizitojnë. Ky është alarmi i dhënë nga një grup shkencëtarësh të qendrës kërkimore shkencore amerikane në Hauai. Këshilla e tyre është që në të ardhmen, çdo

Lexo më shumë
Nis edicioni i tretë  i “Tirana Art Fest”, hapen audicionet në gjimnazet e Tiranës

Nis edicioni i tretë i “Tirana Art Fest”, hapen audicionet në gjimnazet e Tiranës 0

🕔13:13, 15.Feb 2018

“Tirana Art Fest” rikthehet për të tretin vit radhazi, duke synuar shtimin e jetës kulturore-artistike në kryeqytet, ku protagonistë janë të rinjtë. Në të gjitha gjimnazet e Tiranës (publike dhe jopublike), të rinj nga mosha 15 deri në 19 vjeç, do të

Lexo më shumë
Atletet e Ramës acarojnë Berishën (FOTO)

Atletet e Ramës acarojnë Berishën (FOTO) 9

🕔13:12, 15.Feb 2018

  Kryeministri Rama është shfaqur sot në Kuvend me atletet “Adidas” të bardha me viza të kuqe. Për këtë arsye Sali Berisha ka kërkuar që Rama të nxirret jashtë Kuvendit, për shkak se ka qenë me atlete, dhe jo me

Lexo më shumë
Kjo është arsyeja pse shikoni “një spektakël fishekzjarrësh” kur mbyllni sytë

Kjo është arsyeja pse shikoni “një spektakël fishekzjarrësh” kur mbyllni sytë 0

🕔12:56, 15.Feb 2018

Të gjithë e kanë përjetuar këtë ndjesi: Të mbyllësh sytë apo t’i fërkosh e më pas të shohësh ngjyra e xixa sikur në kokë të kenë shpërthyer dhjetëra fishekzjarrë. Pas këtij vizioni kaq të gjallë të mbushur me ngjyra fshihet

Lexo më shumë
VIDEO+FOTO / “Të dashuruar në azil”, Veliaj i marton në emision live

VIDEO+FOTO / “Të dashuruar në azil”, Veliaj i marton në emision live 3

🕔10:40, 15.Feb 2018

Shën Valentini, ishte një ditë e veçantë jo vetëm për çiftet që kurorëzuan në martesë dashurinë e tyre, por edhe për kryetarin e bashkisë, Erion Veliaj. Nga të gjitha dashuritë që ka celebruar gjatë këtyre viteve në krye të bashkisë

Lexo më shumë
Para Shën Valentinit, na paska shpëtuar dje një tjetër festë

Para Shën Valentinit, na paska shpëtuar dje një tjetër festë 5

🕔21:58, 14.Feb 2018

E dinim që 15 Shkurti është deri diku festa jozyrtare e beqarëve, por një tjetër festë na paska shpëtuar dje. “Galentine” është termi që lindi rastësisht dhe në pak kohë u përhap në gjithë botën. Në serialin amerikan “Parks and

Lexo më shumë
Rita Ora do të këndojë në Prishtinë, ja mesazhi i këngëtares në 10-vjetorin e Pavarësisë

Rita Ora do të këndojë në Prishtinë, ja mesazhi i këngëtares në 10-vjetorin e Pavarësisë 0

🕔20:48, 14.Feb 2018

Këngëtarja më famë botërore Rita Ora, ka konfirmuar pjesëmarrjen e saj në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Ky do jetë koncerti i parë i Rita Orës në vendin e saj të

Lexo më shumë