Back to homepage

Lifestyle

Aksidenti që përfundon me sherr e grushta

Aksidenti që përfundon me sherr e grushta 1

🕔22:46, 17.Oct 2018

Ja çdo të thotë të bësh një aksident në rrugë. Videoja e tmerrshme tregon një aksident rrugor që shkon jashtë kontrollit dhe përfundon në me një grindje masive në një rrugë të qetë periferike. Video tregon një bardhë Volksëagen Golf

Lexo më shumë
Lady Gaga shpërthen në lot dhe tregon për abuzimin seksual kur ishte vetëm 19-vjeç

Lady Gaga shpërthen në lot dhe tregon për abuzimin seksual kur ishte vetëm 19-vjeç 3

🕔20:32, 17.Oct 2018

Këngëtarja dhe së fundmi aktorja e famshme Lady Gaga është nderuar me një çmim në “Women in Hollywood Awards” të drejtuar nga revista prestigjioze “Elle”. Eventi u mbajt mbrëmjen e djeshme, ku Gaga është nderuar me një çmim për kontributin

Lexo më shumë
“Jam një çik tifoz, luaj çik lloto”…ja çfarë ka postuar Rama në Instagam

“Jam një çik tifoz, luaj çik lloto”…ja çfarë ka postuar Rama në Instagam 1

🕔19:16, 17.Oct 2018

Ditën e sotme në mediat sociale ka qarkulluar një video e montuar, e cila tregonte se si kryeministri Rama iu sulej të gjithë atyre që luajnë lloto dhe bixhoz. Por, pasi kanë kaluar disa orë nga shpërndarja e këtij materiali,

Lexo më shumë
Ndaloi kimioterapinë për t’i shpëtuar jetën vajzës, ndërron jetë nëna që i frymëzoi të gjithë

Ndaloi kimioterapinë për t’i shpëtuar jetën vajzës, ndërron jetë nëna që i frymëzoi të gjithë 0

🕔14:46, 17.Oct 2018

  Një 29 vjeçare që refuzoi trajtimin për kancerin ovarial ndërsa ishte shtatzënë, për të shpëtuar jetën e fëmijës së saj, ka ndërruar jetë. Gemma Nuttall i frymëzoi dhe i preku të gjithë kur vendosi të ndërpriste kimiotermapinë për t’i

Lexo më shumë
Babai super hero, ka adoptuar 5 fëmijë me aftësi të kufizuara

Babai super hero, ka adoptuar 5 fëmijë me aftësi të kufizuara 2

🕔13:21, 17.Oct 2018

  Me beben në krah duke e qetësuar, Ben Carpenter duket si çdo baba tjetër në botë. Por Ben është ndryshe, sepse Noah është fëmija i pestë me aftësi të kufizuara që ai ka adoptuar. Dhe ai thotë se duke

Lexo më shumë
Youtube down! Rrjeti më i madh social ndalon së funksionuari në të gjithë botën

Youtube down! Rrjeti më i madh social ndalon së funksionuari në të gjithë botën 0

🕔10:27, 17.Oct 2018

Shërbimi i videove streaming Youtube ka qenë i paarritshëm për më shumë se një orë në zona të ndryshme në të gjithë botën. Youtube ka konfirmuar problemin me një tweet në profilin e saj zyrtar, duke njoftuar që teknikët e

Lexo më shumë
Pippa Middleton bëhet nënë, është djalë

Pippa Middleton bëhet nënë, është djalë 2

🕔20:49, 16.Oct 2018

Motra e Kate dhe bashkëshorti James Matthews bëhen prindër të një djali. Vogëlushi lindi më 15 tetor në spitalin luksoz St Mary’s në Londër, e njëjta klinikë në të cilën ka lindur tre fëmijët motra e saj Kate. Pippa është

Lexo më shumë
Nga fama te humbja tragjike, jeta e Amy Winehouse në film me aktore Lady Gaga

Nga fama te humbja tragjike, jeta e Amy Winehouse në film me aktore Lady Gaga 2

🕔20:37, 16.Oct 2018

Jeta e këngëtares së ndjerë britanike Amy Winehouse e cila u nda nga bota në vitin 2011, do të bëhet film biografik. Familja e saj ka nënshkruar një marrëveshje me “Monumental Pictures”për të realizuar biografinë e këngëtares, që nga fama

Lexo më shumë
Whoopi Goldberg flet për fëmijën e Meghan dhe Harry: Britania e Madhe do të ketë një mbretëreshë biraciale

Whoopi Goldberg flet për fëmijën e Meghan dhe Harry: Britania e Madhe do të ketë një mbretëreshë biraciale 4

🕔17:46, 16.Oct 2018

Whoopi Goldberg ndau emocionet e saj rreth fëmijës së ardhshëm të princit Harry dhe Meghan-it – një ditë para se të bëhej publik lajmi për shtatzëninë e tyre. Aktorja 62-vjeçare diskutoi për pagëzimin e foshnjës mbretërore, ku ajo parashikoi se

Lexo më shumë
Ndryshimi i klimës mund të “mbyllë rubinetin” e birrës

Ndryshimi i klimës mund të “mbyllë rubinetin” e birrës 0

🕔15:58, 16.Oct 2018

Të apasionuarit pas birrës me ngjyrë të kristaltë asaj të errët, bjondes dhe llojeve të tjera të përzgjedhura apo të stazhionuara duhet të përgatiten. Rritja e valës së të nxehtit dhe thatësirës të shkaktuara nga ndryshimi klimatik pritet të shoqërohen

Lexo më shumë