Back to homepage

Lifestyle

Gjumi me televizorin ndezur mund t’iu shëndoshë, drita dëmton metabolizmin

Gjumi me televizorin ndezur mund t’iu shëndoshë, drita dëmton metabolizmin 0

🕔08:41, 13.Jun 2019

Qëndrimi deri vonë përpara televizorit apo drita që lini ndezur për t’u ndjerë më të sigurt gjatë gjumit mund t’iu shëndoshë. Një studim i ri tregon se fjetja me dritën ndezur lidhet me rrezikun gjithnjë e në rritje për fitimin

Lexo më shumë
Veterani amerikan gjen dashurinë e parë pas 75 vjetësh (Foto)

Veterani amerikan gjen dashurinë e parë pas 75 vjetësh (Foto) 1

🕔16:58, 12.Jun 2019

Robbins është ftuar në France për ceremoninë përkujtimore të zbarkimit në Normandi- shkruan e përditshmja lokale «Le Républicain lorrain» – ndërsa gruaja elegante dukej sikur kishte dalë nga një roman i Agatha Christie. Takimi prekës mes të dyve është fiksuar

Lexo më shumë
Studimi, dy në tre persona i lexojnë lajmet në celular

Studimi, dy në tre persona i lexojnë lajmet në celular 0

🕔16:29, 12.Jun 2019

Lajmet online lexohen edhe në ekranet e kompjuterëve dhe tabletave, por media e preferuar është telefoni celular, sipas “Digital News Report 2019”, që shqyrtoi 38 vende në gjashtë kontinente. Studimi tregon se mesatarisht në botë dy njerëz nga tre (66%)

Lexo më shumë
Shkencëtarët zbulojnë arsyen për hapjen e gojës, edhe kur s’jemi të përgjumur

Shkencëtarët zbulojnë arsyen për hapjen e gojës, edhe kur s’jemi të përgjumur 4

🕔16:08, 12.Jun 2019

Një studim, i cili lidhet me procesin e hapjes së gojës, edhe kur nuk jemi të përgjumur, përfshiu 92 studentë të biologjisë, të cilët  ndryshuan temperaturën e trurit të tyre në laborator. Skuadra dëshironte të provonte hipotezën se, hapja e

Lexo më shumë
Ivanka Trump shkon në mbledhjen zyrtare pa reçipeta, tërheq të gjithë vëmendjen (FOTO)

Ivanka Trump shkon në mbledhjen zyrtare pa reçipeta, tërheq të gjithë vëmendjen (FOTO) 7

🕔14:05, 12.Jun 2019

Vajza e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka bërë të gjithë të ‘ngulin’ sytë drejt saj. Veshja e 37 vjeçares Ivanka Trump gjithmonë ka impresionuar. Ajo dallon për stilin e saj plot klas. Këtë herë Ivanka  ka befasuar

Lexo më shumë
Dy vjeçari ndan jetën më varrin e babait, momente që prekin zemrën (VIDEO)

Dy vjeçari ndan jetën më varrin e babait, momente që prekin zemrën (VIDEO) 1

🕔13:56, 12.Jun 2019

Vogëlushi dy vjeçar ka thyer zemrat e të gjithëve teksa gjendet mbi varrin e të atit. Darren Langton, babai i vogëlushit në fjalë u nda nga jeta në moshën 33 vjeçare, në mënyrë të papritur dhe për shkaqe të panjohura

Lexo më shumë
Lule në varrin e të panjohurit për dy vjet, më pas ndodh diçka e pabesueshme

Lule në varrin e të panjohurit për dy vjet, më pas ndodh diçka e pabesueshme 0

🕔11:07, 12.Jun 2019

Kur babai i tij vdiq dhe u varros në një fshat të vogël të cilin ai e konsideronte shtëpinë e tij, Matt e vizitonte shpesh varrin e të atit, sëbashku me nënën e tij. Ai kishte qenë shumë i afërt

Lexo më shumë
Studiuesit: Bakteret mund të depërtojnë deri në tru, lani dhëmbët

Studiuesit: Bakteret mund të depërtojnë deri në tru, lani dhëmbët 0

🕔10:02, 12.Jun 2019

Studiuesit e mjekësisë e përcaktojnë pjesën trekëndëshe të fytyrës, pra zonën rreth gojës dhe hundës, ndërkohë si “trekëndëshin e vdekjes”. Ky përcaktim ka si synim të ndërgjegjësojë qytetarët, se nga aty baktere të rrezikshme mund të depërtojnë në tru, nëse

Lexo më shumë
Shtëpia e Mbretëreshës Elizabeth del në shitje

Shtëpia e Mbretëreshës Elizabeth del në shitje 0

🕔09:39, 12.Jun 2019

Shtëpia e Mbretëreshës Elizabeth në Maltë ka dalë së fundmi në shitje. “Villa Guardamangia” është në shitje për një vlerë prej 6 milion euro ose 5.3 milion paund. Mbretëresha Elizabeth jetoi atje nga viti 1949 deri në vitin 1951 në

Lexo më shumë
Shpallet femra më e bukur në botë, njihuni me vajzën më perfekte sipas ekspertëve

Shpallet femra më e bukur në botë, njihuni me vajzën më perfekte sipas ekspertëve 5

🕔19:49, 11.Jun 2019

Revista ndërkombëtare “Maxim” edhe këtë vitka shpallur gruan më sexy më botë. Ajo quhet Olivia Culpo dhe duhet të jetë e njohur dhe për shumicën e njerëzve pasi në vitin 2012 bukuroshja u shpall Miss Universe në konkursin midis 100

Lexo më shumë