Back to homepage

Lifestyle

Studimi: Puna para orës 10:00 është një “torturë”

Studimi: Puna para orës 10:00 është një “torturë” 0

🕔12:56, 13.Nov 2018

Të gjithë i urrejmë mëngjeset herët në zyrë, sidomos ditën e hënë. Dhe ky studim i fundit tregon se në fakt është koha t’i bëjmë një propozim shefit. Orari i punës duhet të jetë ora 10 ose edhe mesdita! Dr

Lexo më shumë
Gjermania, ligj të ashpër ndaj rrjeteve sociale

Gjermania, ligj të ashpër ndaj rrjeteve sociale 0

🕔10:14, 13.Nov 2018

Shtetarët gjermanë kanë hartuar një listë të kërkesave që kanë për qëllim hartimin e një ligji që u kërkon mediave sociale si Facebook dhe Twitter, të heqin fjalimet me gjuhë urrejtjeje nga vendet e tyre, njoftoi të hënën gazeta Handelblatt.

Lexo më shumë
Macron flet, mbreti i Marokut ia fut gjumit (video)

Macron flet, mbreti i Marokut ia fut gjumit (video) 1

🕔17:57, 12.Nov 2018

Mes dhjetëra liderëve botërorë të ftuar nga Macron në ceremoninë e 100-vjetorit të fundit të Luftës së Parë Botërore, ishte dhe mbreti maroken. Por ky i fundit, paçka prezencës imponuese, si nga pamja e si nga posti që gëzon, la

Lexo më shumë
Hileja gjeniale: Për gështenja super të shijshme, ja ç’duhet bërë përpara se t’i pjekim

Hileja gjeniale: Për gështenja super të shijshme, ja ç’duhet bërë përpara se t’i pjekim 1

🕔16:15, 12.Nov 2018

Është akoma vjeshtë dhe është fiks sezoni i gështenjave! Ushqimi i tyre i ëmbël, me energji dhe kalori ka nevojë të gatuhet mirë që të shijohet mirë. Dhe pse ndoshta duket e pabesueshme kripa është përbërësi kryesor që gështenjat të

Lexo më shumë
Kush ua mësoi fëmijëve bullizimin, nis nga vetë ata apo nga të rriturit

Kush ua mësoi fëmijëve bullizimin, nis nga vetë ata apo nga të rriturit 3

🕔14:00, 12.Nov 2018

Jemi prindër, motra, vëllezër; kemi fëmijë, nipër, mbesa; i çojmë në shkollë me dëshirën dhe qëllimin për t’i arsimuar, për t’u hapur “dyert” e jetës, për t’i orientuar drejt një të ardhmeje më të sigurt, me bindjen e plotë se

Lexo më shumë
Në Danub gjendet një thesar me flori dhe argjend

Në Danub gjendet një thesar me flori dhe argjend 2

🕔13:10, 12.Nov 2018

Arkeologët kanë zbuluar një thesar prej 2000 monedhash floriri dhe argjendi, në bordin e një anije të fundosur në Danub që prej shekullit XVIII dhe që është gjetur falë nivelit të ulët të ujit në lum. “Rreth 2000 monedha janë

Lexo më shumë
Ekspertët: Mediat sociale po ju bëjnë të bini në dashuri me veten

Ekspertët: Mediat sociale po ju bëjnë të bini në dashuri me veten 0

🕔12:34, 12.Nov 2018

Përdorimi i tepërt i rrjeteve sociale – sidomos postimi i selfie-ve, është i lidhur me një shfaqje të mëvonshme të narcizmit. Në këtë përfundim ka dalë një studim i kryer së fundmi. Autorët e studimit paralajmërojnë se gjetjet e tyre

Lexo më shumë
8 gjëra që nuk i keni ditur rreth ditës së hënë

8 gjëra që nuk i keni ditur rreth ditës së hënë 0

🕔09:21, 12.Nov 2018

Gëzuar ditën e parë të javës! Për t’jua bërë pak më të lehtë fillimin e një jave të re, po ju njohim me këto 8 fakte interesante rreth ditëve të hëna. Sipas një studimi të kryer në vitin 2011 ka

Lexo më shumë
“Duhej mbyllur me një numër të mirë”, familja më e madhe britanike me plot 21 fëmijë

“Duhej mbyllur me një numër të mirë”, familja më e madhe britanike me plot 21 fëmijë 3

🕔22:22, 11.Nov 2018

Familja më e madhe britanike përbëhet nga nëna Sue dhe babai Noel Raford dhe 21 fëmijët e tyre. Të dy bashkëshortët janë adoptuar që nga lindja, ajo është 42 vjeç dhe ai është 47 vjeç. Sue mbeti shtatzënë me Chris

Lexo më shumë
Berisha dhe Basha duke kërcyer “salsa”, Rama publikon video-montazhin sensual

Berisha dhe Basha duke kërcyer “salsa”, Rama publikon video-montazhin sensual 10

🕔14:55, 11.Nov 2018

  Kryeministri i vendit Edi Rama ka publikuar një video në rrjetin social ‘Instagram’ ku protagonistë janë kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Sali Berisha. Këta dy të fundit shihen duke kërcyer ‘salsa’, nën ritmet e muzikës latine.

Lexo më shumë