Back to homepage

Lifestyle

Fotot më të bukura gazmore nga bota e kafshëve

Fotot më të bukura gazmore nga bota e kafshëve 2

🕔14:24, 14.Sep 2018

Mijëra foto morën pjesë në konkursin “The Comedy Wildlife Photography Awards” por vetëm 41 u përzgjodhën si finalist dhe të bëjnë vërtetë për të qeshur. Nga ketri që performon gjimnastikë tek dreri që duket sikur ka parë një fantazmë, etj.

Lexo më shumë
Ngjyrat e flokëve që po bëjnë namin këtë vjeshtë sipas të famshmeve shqiptare

Ngjyrat e flokëve që po bëjnë namin këtë vjeshtë sipas të famshmeve shqiptare 0

🕔13:31, 14.Sep 2018

Sezoni i vjeshtës sapo ka trokitur dhe të gjithë ne kemi filluar të mendojmë jo vetëm për ndryshimin e gardërobës sonë, por edhe të pamjes sonë të jashtme. Kur bëhet fjalë për të mendja na shkon menjëherë tek ngjyra e

Lexo më shumë
Cili komb është më krenar që është europian?

Cili komb është më krenar që është europian? 1

🕔12:47, 14.Sep 2018

  Sipas një sondazhi të Pew Research në 15 vende, Finlanda është kombi më krenar që është europian. 87% e të intervistuarve thanë se ata ishin “shumë” ose “disi” krenarë që ishin europian, ndjekur nga Portugalia dhe Norvegjia. Ndoshta nuk

Lexo më shumë
Doni të jetoni 100 vjet? Ja 18 ushqime më të mira për një jetë të gjatë

Doni të jetoni 100 vjet? Ja 18 ushqime më të mira për një jetë të gjatë 1

🕔12:05, 14.Sep 2018

  Doni të jetoni 100 vjet? Studimet tregojnë se dieta luan një rol të madh në numrin e qirinjve që doni të ndizni gjatë jetës. 18 ushqimet e mëposhtme janë të mbushur me antioksidantë, vitamina dhe minerale që janë të

Lexo më shumë
Matura ’68 mblidhet në Kuçovë gjysmë shekulli më pas

Matura ’68 mblidhet në Kuçovë gjysmë shekulli më pas 5

🕔11:52, 14.Sep 2018

  Entela Resuli Këtë të martë në shkollën “28-Nëntori” (dikur 8-Nëntori) në Kuçovë kishte mësim. Po, po, madje oborri gumëzhinte nga gjallëria dhe zhurma. Ishin maturantët e vitit 1968, që u kthyen për të takuar njëri-tjetrin, por edhe për të

Lexo më shumë
Supë me hudhra dhe qepë për forcimin e imuniteti

Supë me hudhra dhe qepë për forcimin e imuniteti 0

🕔10:59, 14.Sep 2018

Supa me hudhra dhe qepë është një recetë perfektë për të rritur mbrojtjen e trupit. Në fakt të dy përbërësit janë të pasur me vitamina, minerale dhe antioksidantë. Përveçse të mirave si perimet e tjera, qepa dhe hudhra ndihmojnë në

Lexo më shumë
Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen në American Music Awards

Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen në American Music Awards 0

🕔10:29, 14.Sep 2018

Momenti për të parakaluar në tapetin e kuq të American Music Awards po afron. Eventi, që do të mbahet në 9 tetor, ka shpallur dje nominimet për të gjitha kategoritë. Drake dhe Cardi B janë këngëtarët që kryesojnë nominimet. Reperi

Lexo më shumë
Jetëgjatësia në Shqipëri më e ulët se mesatarja e Europës

Jetëgjatësia në Shqipëri më e ulët se mesatarja e Europës 1

🕔10:01, 14.Sep 2018

  Shqiptarët jetojnë më pak se mesatarja e BE, por jetëgjatësia është rritur me ritme të shpejta dekadat e fundit duke ju afruar shumë popullsisë së Evropës së zhvilluar. Sipas të dhënave të Eurostat me 2016 jetëgjatësia në Europë për

Lexo më shumë
A po i shet Rama kravatat? Kryeministri zbulon si qëndron e vërteta

A po i shet Rama kravatat? Kryeministri zbulon si qëndron e vërteta 1

🕔09:22, 14.Sep 2018

  Pak ditë më parë, Sali Berisha shpërndau një postim në profilin e tij të “Facebook”, duke pretenduar se kryeministri Rama ka hapur një dyqan në qendër të Tiranës, ku shet kravata e dizenjuara prej tij. I ftuar në emisionin

Lexo më shumë
Arsyet përse nuk duhet të bëni dush në mëngjes

Arsyet përse nuk duhet të bëni dush në mëngjes 2

🕔22:21, 13.Sep 2018

  Një dush i mirë në mëngjes shpesh herë konsiderohet si çelësi për të nisur ditën me pozitivitet, por ja që gabimet në të bërit dush mund të çojnë në probleme të caktuara të shëndetit. Ta lani fytyrën në dush

Lexo më shumë