Back to homepage

Lifestyle

Mosha është thjesht një numër për Jennifer Lopez, 49-vjeçarja pozon gjysmë zhveshur

Mosha është thjesht një numër për Jennifer Lopez, 49-vjeçarja pozon gjysmë zhveshur 1

🕔16:35, 4.Nov 2018

Shpërfaqja e linjave nga këngëtarja amerikano-latine është dhënë për revistën “Instyle”. U pëlqen më shumë se katër milionë e gjysmë ndjekësve fotoja që portretizon Jennifer Lopez gjysmë të zhveshur. Në revistën “InStyle” të dhjetorit, Lopez shfaqet e veshur me një

Lexo më shumë
Rregulli që kishte vendosur mbretëresha, i kishte bërë netët e Dianës ferr….

Rregulli që kishte vendosur mbretëresha, i kishte bërë netët e Dianës ferr…. 2

🕔15:57, 4.Nov 2018

Një rregull që mbretëresha Elizabeth II kishte vendosur, e kishte kthyer jetën e Princeshës Diana në një ferr të vërtetë. Mbretëresha kishte vendosur që askush mos të shkonte në shtrat përpara saj. Diana thuhet se e ka pasur kaq të

Lexo më shumë
Ambasadori i ri i BE, Soreca, tundohet nga kanionet e Osumit dhe i hyn aventurës

Ambasadori i ri i BE, Soreca, tundohet nga kanionet e Osumit dhe i hyn aventurës 2

🕔15:52, 4.Nov 2018

Edhe ambasadori i ri i BE, Luigi Soreca, ka rënë pre e tundimit të kanioneve madhështore të Osumit, bukurive të tyre dhe ka ndërmarrë aventurën e rrezikshme për t’i njohur nga afër, siç kanë bërë dhe disa ambasadorë të tjerë

Lexo më shumë
Fshati që shitet për 1.8 milionë dollarë

Fshati që shitet për 1.8 milionë dollarë 0

🕔15:42, 4.Nov 2018

  Nëse jeni milioner dhe kërkoni një vend të përshtatshëm për t’u relaksuar dhe për të qëndruar vetëm, atëherë ky fshat i braktisur në Zelandën e Re mund t’ju hyjë në punë. Në fshat ndodhen 8 shtëpi, një shtëpizë kryesore,

Lexo më shumë
Bajamet, ja cilin vakt e zëvendësojnë në mënyrë perfekte

Bajamet, ja cilin vakt e zëvendësojnë në mënyrë perfekte 0

🕔14:37, 4.Nov 2018

Sipas disa studimeve të bëra kohët e fundit, bajamet janë zëvendësueset më të mira të çdo gjëje tjetër në vaktin e mëngjesit. Është vënë re se të rinjtë që konsumojnë bajame në mëngjes, kanë nivele më të mira të sheqerit

Lexo më shumë
Kampionati i parë “Canoe & Kayak Sprint”, Liqeni i Tiranës mbledh sot të pasionuarit pas sporteve të ujit

Kampionati i parë “Canoe & Kayak Sprint”, Liqeni i Tiranës mbledh sot të pasionuarit pas sporteve të ujit 2

🕔13:02, 4.Nov 2018

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Kanotazhit sjellin sot Kampionatin e parë “Canoe & Kayak Sprint” në Liqenin Artificial të Tiranës. Pjesë e këtij kampionati janë të apasionuarit pas sporteve të ujit nga qytetet e

Lexo më shumë
Ja cilat janë gratë e suksesshme që i tregojnë botës vetëbesimin e tyre

Ja cilat janë gratë e suksesshme që i tregojnë botës vetëbesimin e tyre 1

🕔21:52, 3.Nov 2018

Të mërkurën e fundit të shtatorit, mbi 2.000 gra u mblodhën në Radio City Music Hall në qytetin e New York-ut për  të folur për të drejtat e grave. Veprimtaria ishte një zgjerim i iniciativës së grave për lëvizjen “JPMorgan

Lexo më shumë
“Independent”: Vendlindja e Rita Orës, ja ç’duhet të vizitoni në Prishtinë

“Independent”: Vendlindja e Rita Orës, ja ç’duhet të vizitoni në Prishtinë 2

🕔16:28, 3.Nov 2018

E mirënjohura britanike “Independent” i ka kushtuar një tekst qytetit të Prishtinës, ku sugjeron vende të ndryshme për t’u vizituar në kryeqytetin e Kosovës. Mes tjerash, aty përmenden objekte të ndryshme kulturore dhe vende për t’u argëtuar dhe për ta

Lexo më shumë
Donald Trump dhe çadrat: Historia e një marrëdhënieje “dashuri-urrejtje”

Donald Trump dhe çadrat: Historia e një marrëdhënieje “dashuri-urrejtje” 3

🕔15:13, 3.Nov 2018

Në rrjet prej disa ditësh po qarkullon një video, në të cilën shihet Donald Trump që hedh tutje çadrën pa e mbyllur atë kur ngjitet në shkallët e Air Force 1. “A di presidenti ynë se si mbyllet çadra?”, pyesin

Lexo më shumë
Smartphone shkakton probleme të shëndetit mendor tek fëmijët

Smartphone shkakton probleme të shëndetit mendor tek fëmijët 0

🕔13:19, 3.Nov 2018

Një studim i ri ka zbuluar se telefoni po shkakton probleme të shëndetit mendor tek fëmijët e moshës 2 vjeç. Sipas shkencëtarëve, nëse fëmijët 2 vjeç qëndrojnë 1 orë në ditë me smartphone apo tablet, kanë më shumë prirje që

Lexo më shumë