Back to homepage

Lifestyle

Nënë Tereza, bust edhe në Mynih

Nënë Tereza, bust edhe në Mynih 0

🕔19:32, 18.Jun 2016

Statuja e një nga figurave më të rëndësishme të popullit shqiptar Nënës Terezë që nga sot është prezent edhe në Mynih të Gjermanisë. Nënë Tereza e derdhur në bronz nga artisti shqiptar Miftar Istrefi i njohur si “Tali” është përuruar

Lexo më shumë
Aftësitë që duhet t’i keni përsosur në punë përpara të 30-ave

Aftësitë që duhet t’i keni përsosur në punë përpara të 30-ave 0

🕔19:18, 18.Jun 2016

Nëse jeni një profesionist i ri, disa nga cilësitë e mëposhtme duhet t’i përsosni maksimalisht për të qenë sa më konkurrues në tregun e punës, ndërsa kaloni në një fazë të dytë të rëndësishme të karrierës Mësoni si të largoheni

Lexo më shumë
Mediat serbe: Tifozët shqiptarë po na provokojnë

Mediat serbe: Tifozët shqiptarë po na provokojnë 0

🕔18:46, 18.Jun 2016

Tifozët shqiptarë mund të kenë bërë shumë për vete me sjelljen e tyre në Euro 2016, por ky nuk është rasti i Serbisë. Mediat atje shkruajnë se shqiptarët që ndodhen në Francë po provokojnë rëndë Serbinë, pavarësisht se ajo nuk

Lexo më shumë
FOTO: “Tuneli i Dashurisë” në Ukrainë nuk ka lindur nga dashuria

FOTO: “Tuneli i Dashurisë” në Ukrainë nuk ka lindur nga dashuria 0

🕔16:22, 18.Jun 2016

Një tunel në Ukrainë që duket si prej një libri përrallash, josh shumë turistë dhe çifte të dashuruarish për të bërë foto e për të propozuar për martesë. Por vetë nuk ka lindur nga dashuria. Fotografi Amos Chapple, nga “Radio

Lexo më shumë
Ja se si të dobësoni këmbët dhe krahët

Ja se si të dobësoni këmbët dhe krahët 0

🕔15:18, 18.Jun 2016

Tonike, të forta dhe të trajnuara… këto janë karakteristikat e këmbëve dhe të krahëve që do të donte çdo femër. Por nëse kjo gjë ju duket vetëm një ëndërr, gaboheni! Duhet të dini se është vetëm çështje stërvitjeje dhe zakonesh

Lexo më shumë
Rikthehet në Tokë pas 6 muajsh, rezulton me sukses misioni i astronautit anglez

Rikthehet në Tokë pas 6 muajsh, rezulton me sukses misioni i astronautit anglez 0

🕔15:07, 18.Jun 2016

Astronauti anglez, Tim Peake është rikthyer në Tokë, pas një qëndrimi historik 6 mujor në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.  Tim Peake, së bashku me dy anëtarë të tjerë të ekuipazhit, pasi janë shkëputur nga kapsula “Soyuz”, kanë mbërritur me parashutë në Kazakistan, sot

Lexo më shumë
Zheji: Falje Mentorit, Myftaraj për t’u marrë me shpulla

Zheji: Falje Mentorit, Myftaraj për t’u marrë me shpulla 4

🕔12:29, 18.Jun 2016

Artur Zheji i ftuar mbrëmjën e së premtes në Oktapodin e Turjan Hyskës ka folur rreth  “zënkave” të tij me Kikinë dhe Myftarajn. Ndër të tjera, Zheji u shpreh: “Lexova gabimisht sms nga miopia ime. i kam kerkuar falje Mentorit. Por

Lexo më shumë
Si ka ndryshuar Shangai nga viti 1921 (FOTO)

Si ka ndryshuar Shangai nga viti 1921 (FOTO) 0

🕔10:02, 18.Jun 2016

Është qyteti më i populluar në botë i konsideruar si kryeqyteti ekonomik i Kinës dhe është një pikë referimi për modën në nivel global. Pothuajse një shekull më parë, në 1921, Shangai ishte shumë ndryshe në krahasim me metropolin që

Lexo më shumë
Humbi babanë një muaj para se të lindte, fotoja që i preku të gjithë

Humbi babanë një muaj para se të lindte, fotoja që i preku të gjithë 0

🕔23:02, 17.Jun 2016

Fëmija i mbështjellë nga një batanije dhe nga dorezat e motorit të babait që nuk është më. Fotoja e fotografes Kim Stone, ka brë xhiron e botës pas postimit prekës të gruas në faqen e saj në “Facebook”. E vogla

Lexo më shumë
Gruaja lind fëmijën në avion, e ndihmojnë stjuardesat

Gruaja lind fëmijën në avion, e ndihmojnë stjuardesat 0

🕔22:54, 17.Jun 2016

Avioni “Boeing 777” bëri ulje të detyruar në Londër, pasi një grua nga Arabia Saudite ishte gati për të lindur. Pilotët e avionit shpallën gjendjen e emergjencës, ndërsa po fluturonin mbi Irlandën e Veriut. Gruaja është ndihmuar gjatë lindjes nga

Lexo më shumë