Back to homepage

Lifestyle

Doni që një lidhje të zgjasë përjetësisht? Ja disa këshilla

Doni që një lidhje të zgjasë përjetësisht? Ja disa këshilla 0

🕔18:21, 8.Sep 2016

Ajo që na bën ne të lumtur në një marrëdhënie është kujdesi që tregon secili prej partnerëve ndaj njëri-tjetrit. Nuk duhen gjëra të mëdha për të treguar dashurinë, por gjëra të vogla dhe gjeste të guximshme. Nisur nga eksperienca e

Lexo më shumë
Bebe Rexha drejt Tiranës, nesër koncerti në sheshin “Nënë Tereza”

Bebe Rexha drejt Tiranës, nesër koncerti në sheshin “Nënë Tereza” 0

🕔17:42, 8.Sep 2016

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Bebe Rexha do të performojë nesër në Tiranë. Bukuroshja është nisur drejt Tiranës dhe duket shumë e entuziazmuar për këtë. Në llogarinë e saj në Snapchat ajo njofton për nisjen e saj drejt kryeqytetit

Lexo më shumë
3900 euro një drekë në fshat

3900 euro një drekë në fshat 0

🕔17:10, 8.Sep 2016

Gatimet e restorantit nuk kishin të sharë dhe pamja e tij për nga kodrat rreth Jeruzalemit ishte idilike. Por, kur i erdhi fatura në fund të vaktit, grupi i tetë turistëve kinezë mbeti pa fjalë. Letra shënonte plot 16 500

Lexo më shumë
 6 vjeçarja përballet me hajdutin e armatosur (VIDEO)

 6 vjeçarja përballet me hajdutin e armatosur (VIDEO) 0

🕔16:46, 8.Sep 2016

Përpjekja e një vajze 6- vjeçare për të mbrojtur një punonjës kundër një hajduti me sëpatë në një dyqan është regjistruar nga një prej kamerave të survejimit. Sarah Patel tregoi një guxim të madh të hënën e shkuar kur një

Lexo më shumë
Apple prezanton Iphone 7, për një jetë të re pa kabuj

Apple prezanton Iphone 7, për një jetë të re pa kabuj 1

🕔15:17, 8.Sep 2016

IPhone 7, sipas Tim Cook, shefit ekzekutiv të Apple, (me dy versione: iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus), është iPhone më i mirë i ndërtuar ndonjëherë. Prezantimi është bërë mesditën e të mërkurës në San Francisco. Aparati i ri ka

Lexo më shumë
Foto/ Libri i ri i Ginesit: Ja rekordet më të reja në botë

Foto/ Libri i ri i Ginesit: Ja rekordet më të reja në botë 0

🕔14:59, 8.Sep 2016

Ky është edicioni i 62-të i Librit Gines të Rekordeve Botërore. Ai është i mbushur me plot 4 mijë rekorde nga më të çuditshme. Libri ka dalë në shitje sot. Mes tyre gjeni: -Macja më e gjatë në botë, rreth

Lexo më shumë
Video/ Rreh macen, ja si hakmerret ajo

Video/ Rreh macen, ja si hakmerret ajo

🕔14:53, 8.Sep 2016

Një pesë vjeçar është filmuar duke goditur dhe shkelmuar një mace, para se ta hidhte atë në një shkurre. Video shokuese, e filmuar nga kamerat e sigurimit CCTV , tregon se si djaloshi sulmon Sky, 6 vjeç, jashtë shtëpisë së

Lexo më shumë
70 vjeçari vjedh bankën: Më mirë në burg se në shtëpi me gruan

70 vjeçari vjedh bankën: Më mirë në burg se në shtëpi me gruan 0

🕔14:32, 8.Sep 2016

Një amerikan 70 vjeçar i akuzuar për vjedhjen e një banke në Kansas deklaroi në polici se preferonte më mirë të burgosej se sa të jetonte me gruan e tij, shkruan gazeta lokale “Kansas City Star”, raporton DITA. Sipas dokumenteve

Lexo më shumë
Madona humb betejën për djalin

Madona humb betejën për djalin 0

🕔14:09, 8.Sep 2016

Madonna dhe ish-bashkëshorti i saj Guy Ritchie, po përballem me një betejë ligjore për kujdestarinë e djalit të tyre 16-vjeçar, Rocco. Mosmarrëveshja e tyre filloi në dhjetor të vitit 2015, ku pas një shkëputje të Roccos me nënën e tij,

Lexo më shumë
Zbulohet shkaktari i murtajës së madhe të Londrës

Zbulohet shkaktari i murtajës së madhe të Londrës 0

🕔12:23, 8.Sep 2016

Testet e ADN-së kanë konfirmuar për të parën herë identitetin e bakterit fajtor për murtajën e tmerrshme të Londrës. Epidemia që pllakosi qytetin në vitet 1665-1666 shënon dhe shpërthimin më të madh të murtajës bubonike në Britani. Sëmundja shfarosi asokohe

Lexo më shumë