Back to homepage

Lifestyle

Ky çift i mrekullueshëm tregon se dashuria është më e fortë se çdo paragjykim

Ky çift i mrekullueshëm tregon se dashuria është më e fortë se çdo paragjykim 0

🕔23:31, 19.Jul 2016

Ana Maria dhe Ambrosio Lopes jetojnë së bashku prej 60 vitesh. Sot ata kanë një familje të madhe dhe të lumtur, por dikur e një kohë kanë luftuar për të qenë në krah të njëri-tjetrit. Fillimisht ata janë takuar në

Lexo më shumë
Kjo shtëpi është mbi 300-vjeçare, por ende duket e mrekullueshme

Kjo shtëpi është mbi 300-vjeçare, por ende duket e mrekullueshme 0

🕔23:22, 19.Jul 2016

Kjo shtëpi në brigjet e Cornwall në Britaninë e Madhe, është ndërtuar në vitin 1680. Ajo duket e vogël nga jashtë, duket e zymtë dhe e papërshtatshme për të jetuar, me tavane të ulët dhe dritare të vogla. Mirëpo, pavarësisht

Lexo më shumë
‘Selfie’ në kamionin e terrorit, pak momente para se t’u merrte jetën 84 njerëzve

‘Selfie’ në kamionin e terrorit, pak momente para se t’u merrte jetën 84 njerëzve 0

🕔22:33, 19.Jul 2016

Një ‘selfie’ në kamionin me të cilën i mori jetën 84 njerëzve të pafajshëm, pak para ngjarjes makabre që tronditi Francën dhe gjithë botën në ditën e Festës Kombëtare. Foto të terroristi Mohamed Bouhlel vetëm pak orë përpara se të

Lexo më shumë
“Tgcom 24”, reportazh për Shqipërinë: Një bregdet që ngjan me Karaibet

“Tgcom 24”, reportazh për Shqipërinë: Një bregdet që ngjan me Karaibet 0

🕔18:06, 19.Jul 2016

Website më i madh italian “Tgcom 24”, ka bërë një reportazh për turizmin shqiptar. Në shkrim vendi ynë krahasohet me plazhet e Karaibeve dhe turistët ftohen që të kalojnë pushime me kosto të ultë dhe të paharrueshme Një diamant në

Lexo më shumë
Keni një shoqe xheloze? Pesë mënyra si mund të silleni

Keni një shoqe xheloze? Pesë mënyra si mund të silleni 0

🕔16:46, 19.Jul 2016

Kur problemet me xhelozinë i përkasin rrethit shoqëror situata bëhet frustante dhe e trishtë, sepse të folurit hapur është i vështirë. Mos ndoshta së fundmi e ndjeni se mikja apo shoqja juaj prej vitesh ka filluar të bëhet xheloze për

Lexo më shumë
Blues: Përse kjo rrymë muzikore quhet kështu

Blues: Përse kjo rrymë muzikore quhet kështu 0

🕔15:17, 19.Jul 2016

Muzika blues i ka rrënjët e forta në historinë amerikanë, në veçanti në historinë e afro-amerikanëve. Kjo rrymë lindi në plantacionet e Jugut të vendit në shekullin e 19-të. Shpikësit e saj ishin skllevër, ish-skllevër, si edhe pasardhës të skllevërve

Lexo më shumë
Mbipeshë dhe pagjumësi, Kim Jong-un shton 40 kg në 4 vjet

Mbipeshë dhe pagjumësi, Kim Jong-un shton 40 kg në 4 vjet 1

🕔15:16, 19.Jul 2016

Lideri koreanoverior Kim Jong-un, vuan nga pagjumësia dhe probleme të tjera të shëndetit të lidhura me mbipeshën. Zbulimi është bërë nga shërbimet e inteligjencës së Koresë së Jugut, në një dosier të paraqitur në Parlament. Nuk është hera e parë

Lexo më shumë
Bashkëshortja e Trump akuzohet për plagjiaturë, kopjoi fjalimin e Michelle Obamës

Bashkëshortja e Trump akuzohet për plagjiaturë, kopjoi fjalimin e Michelle Obamës 0

🕔15:14, 19.Jul 2016

Melania Trump doli në skenë dje në konventën e republikanëve në Ohajo dhe argumentoi se përse burri i saj, miliarderi Donald Trump duhet të jetë presidenti i ardhshëm i Shteteve të Bashkuara. Në fjalimin e parë të rëndësishëm të saj,

Lexo më shumë
“Kumari online drejtohet nga Koreja e Veriut”

“Kumari online drejtohet nga Koreja e Veriut” 1

🕔14:49, 19.Jul 2016

Politikat agresive ndaj fqinjëve e sidomos programi bërthamor e kanë izoluar Korenë e Veriut jo vetëm politikisht, por edhe ekonomikisht. Vendi është viktimë e sanksioneve të forta ndërkombëtare prej vitesh, sanksione që kanë topitur ekonominë vendase aq sa në shumë

Lexo më shumë
Polifoni për Donald Lu dhe reformën

Polifoni për Donald Lu dhe reformën 1

🕔11:56, 19.Jul 2016

Ambasadori Donald Lu çoi në një tjetër nivel përpjekjet për miratimin e reformës në drejtësi. Mëngjesin e së martës ai iu bashkua një grupi qytetarësh që protestonin para godinës së Kuvendit për kalimin e kësaj reforme. Lu foli për pasoja

Lexo më shumë