Back to homepage

Lifestyle

Video/ Mbretëreshës së bukurisë ia heqin kurorën në momentin e fundit

Video/ Mbretëreshës së bukurisë ia heqin kurorën në momentin e fundit 0

🕔15:27, 2.May 2016

Ky është momenti kur një mbretëreshë bukurie mbetet e shokuar pak pasi i kishin vënë kurorën në kokë. Organizatorët kishin bërë një gabim dhe vendosën t’ia heqin kurorën për t’ia dhënë rivales. Ngjarja u regjistrua në një qytet në Brazil

Lexo më shumë
Portierit i vdes nëna, tifozët bëjnë një gjest të mrekullueshëm (Video)

Portierit i vdes nëna, tifozët bëjnë një gjest të mrekullueshëm (Video) 0

🕔14:48, 2.May 2016

Portieri Jelle ten Rouwelaar humbi nënën disa ditë më parë. Në ndeshjen mes Go Ahead Eagles dhe Nac Brenda tifozët vendas kanë bërë një gjest të mrekullueshëm për të mbështetur portierin. Në minutën e 61 të takimit, tifozët kënduan të

Lexo më shumë
Ndryshon harta e turizmit; Harrojeni Turqinë shkoni në Spanjë

Ndryshon harta e turizmit; Harrojeni Turqinë shkoni në Spanjë 1

🕔14:19, 2.May 2016

Një gjë është e sigurt, harta e destinacioneve këtë verë do të ndryshojë tërësisht dhe shkak është bërë kriza e refugjatëve dhe aktet terroriste. Shqiptarët gjithashtu duhet të njohin këto tendenca për të shmangur përvojat negative. Të dhënat e Këshillit

Lexo më shumë
Tjetër skandal seksual në familjen Kardashian

Tjetër skandal seksual në familjen Kardashian 1

🕔14:06, 2.May 2016

Duket se vendin për skandale seksuale tashmë do ta zërë dikush tjetër në familjen Kardashian. Këtë herë nuk është Kim, por bëhet fjalë për dhëndrin dhe nusen e ardhshme në familje, të cilët kanë bërë së bashku një video të

Lexo më shumë
Si më ndihmoi babai që të humbas virgjërinë

Si më ndihmoi babai që të humbas virgjërinë 1

🕔13:22, 2.May 2016

Kjo është një pjesë e shkëputur nga libri “Një shenjtor”, i aktorit dhe shkrimtarit Ian Ogilvy. Një aktor sharmant dhe djalë i një prej familjeve më të pasura në botë, me një rol dominues në botën e reklamave, ai rrëfen

Lexo më shumë
Teknika për të parandaluar shiun duke shpërndarë retë

Teknika për të parandaluar shiun duke shpërndarë retë 1

🕔13:18, 2.May 2016

Qeveria ruse shpenzoi rreth 1.3 milionë dollarë për t’u siguruar që nuk do të binte shi më 1 Maj. Lajmi bëhet i ditur nga agjencia e lajmeve TASS, sipas së cilës, Kremlini zyrtar ka punësuar një kontraktor që mendohet se

Lexo më shumë
Teoria/ Uji që jeni duke pirë mund të jetë urina e një alieni?

Teoria/ Uji që jeni duke pirë mund të jetë urina e një alieni? 0

🕔12:26, 2.May 2016

Sistemi diellor nuk është i vetëm. Ai është kondensuar nga një re e madhe që përmbante element nga një sistem më i lashtë diellor. Masa e reve të diellit tonë mundet gjithashtu të ketë kapur materiale që kalonin aty pranë,

Lexo më shumë
Eurovizioni sqaron pse nuk lejohet përdorimi i flamurit të Kosovës

Eurovizioni sqaron pse nuk lejohet përdorimi i flamurit të Kosovës 0

🕔11:44, 2.May 2016

Për Radion Evropa e Lirë, menaxheri për komunikim me media nga Eurovizioni, Paul Jordan, ka thënë se një rregull e tillë vlen edhe për flamurin e Skocisë. Flamuri i Kosovës nuk do të mund të jetë në duart e të

Lexo më shumë
Rrjeti nuk kursen as Bojaxhiun: Sa i pasur është nga nafta?

Rrjeti nuk kursen as Bojaxhiun: Sa i pasur është nga nafta? 19

🕔22:56, 1.May 2016

Nuk ka kaluar pa vëmendjen e rrjeteve sociale lajmi i djeshëm ku emri i Gjergji Bojaxhiut është lakuar si i përfshirë në evazion fiskal në fushën e karburanteve (dosje në hetim). Siç shihet në fotot e mëposhtme të marra në

Lexo më shumë
Violinistja shqiptare në albumin e ri të Beyonces

Violinistja shqiptare në albumin e ri të Beyonces 0

🕔22:31, 1.May 2016

Fituese e shumë konkurseve muzikore në Europë dhe Shtetet e Bashkuara, violinistja nga Fieri, Ina Veli, është bërë pjesë e projektit të shumëpërfolur të Beyonce, në këngën e parë “Pray you catch me” të albumit “Lemonade”, ku e ka shoqëruar

Lexo më shumë