Back to homepage

Lifestyle

E moshuara që u gjobit dje, sot shet në tregun e ri të hapur nga Bashkia e Tiranës

E moshuara që u gjobit dje, sot shet në tregun e ri të hapur nga Bashkia e Tiranës 14

🕔13:46, 12.Mar 2016

E moshuara që u bë e njohur për opinionin publik ne rrjetet sociale për gjobën 500 lek që mori nga Policia Bashkiake për tregtim në kushte jo të përshtatshme, pas denoncimit që kishin bërë banorët e nje pallati ne rr.

Lexo më shumë
Tri gratë që po ia bëjnë jetën e vështirë Putinit

Tri gratë që po ia bëjnë jetën e vështirë Putinit 2

🕔13:24, 12.Mar 2016

Të përndjekura nga “regjimi i Putini-it”, tri femra vendosën të braktisnin Rusinë. E përbashkëta e tyre është se ato janë vajza politikanësh të njohur të kohës kur Bashkimit Sovjetik i erdhi fundi dhe po hidheshin themelet e Rusisë demokratike. Lufta

Lexo më shumë
Njerëzit më thonë, “shiko, katundari u bë model”

Njerëzit më thonë, “shiko, katundari u bë model” 2

🕔10:15, 12.Mar 2016

24-vjeçari Jovan Tafa i cili po bëhet i famshëm në Kinë, ka rrëfyer rrugëtimin e tij, se si arriti të bëhej pjesë e modelingut aziatik. I famshëm për pozat me të brendshme, ose lakuriqe, i riu nga Lushnja nuk e

Lexo më shumë
Nëse e do kaq shumë mamin…

Nëse e do kaq shumë mamin… 2

🕔09:13, 12.Mar 2016

Këtë javë përjetuam dy festa, 7 dhe 8 Marsin. Ditën e gruas, rrjetet sociale u mbushën me foto dhe urime për nënat dhe gratë. Ndërsa aktori Albano Bogdo ka menduar se ky reagim i madh për këtë festë në Facebook

Lexo më shumë
Modeli në shtrat me deputeten? Kastriot Islami gjithë sy e veshë

Modeli në shtrat me deputeten? Kastriot Islami gjithë sy e veshë 3

🕔09:11, 12.Mar 2016

Klasës politike nuk i shpëtojnë aspak lajmet pikante, e mbi të gjitha kur në fokus vendoset një deputete e cila ka kryer marrëdhënie me një model(!) Ditë më parë, në mediat sociale u përhap në mënyrë virale deklarata e modelit

Lexo më shumë
Proshuta më e shtrenjtë në botë kushton 4.100 euro

Proshuta më e shtrenjtë në botë kushton 4.100 euro 4

🕔23:13, 11.Mar 2016

Proshuta më e shtrenjtë në botë gjendet në Spanjë dhe quhet Dehesa Maladua. Një kofshë Kushton 4.100 euro dhe në vit prodhohen vetëm 80 copë, nga mjeshtri Eduardo Donato. Ai ka fituar një lloj çmimi të barazvlefshëm me Oscar-in, në

Lexo më shumë
Ja 10 vendet e braktisura nga njerëzit, por populluar nga kafshët

Ja 10 vendet e braktisura nga njerëzit, por populluar nga kafshët 0

🕔19:17, 11.Mar 2016

Shumë vende nëpër botë janë braktisur nga njerëzit dhe populluar nga kafshët. Fenomeni është shkaktuar nga migracioni. Shtëpi, kisha, ndërtesa, qendra tregtare, hapësira të gjelbra dhe rrugë, për shumë kohë kanë qenë të shkreta, por tani edhe pse të rrënuara,

Lexo më shumë
E dinte gruan të vdekur, burri befasohet kur ajo shfaqet në një program televiziv

E dinte gruan të vdekur, burri befasohet kur ajo shfaqet në një program televiziv 0

🕔18:18, 11.Mar 2016

Një burrë që besonte se gruaja e tij kishte vdekur dy vite më parë, zbuloi që ajo ishte ende gjallë, kur ajo u shfaq  në një program televiziv. Ngjarja ka ndodhur në Marok, kur Abragh Mohamed nga një fshat i

Lexo më shumë
Si mësoi Obama të vishej si president i SHBA-së

Si mësoi Obama të vishej si president i SHBA-së 0

🕔16:42, 11.Mar 2016

Përgjatë fushatës së tij elektorale, Presidenti aktual amerikan, Barack Obama, atëherë një senator, u bë i famshëm për mungesën e shijeve në modë, por me menaxhimin e duhur të sfidës, kjo nuk u bë aspak një pengesë për të fituar

Lexo më shumë
Zakonet e parrëfyera të femrave që jetojnë vetëm

Zakonet e parrëfyera të femrave që jetojnë vetëm 0

🕔16:22, 11.Mar 2016

Ato përdorin letrën higjienike në vend të facoletave, nuk gatuajnë mirë, reflektojnë me zë të lartë…këto janë disa nga gjërat që bëjnë zakonisht femrat të cilat jetojnë vetëm, edhe pse nuk do t’i pranonin kurrë. Zbuloni në vijim se cilat

Lexo më shumë