Back to homepage

Lifestyle

Konflikti për pronën, Rovena Dilo: Jam në të drejtën time

Konflikti për pronën, Rovena Dilo: Jam në të drejtën time 1

🕔23:21, 8.May 2016

Këngëtarja Rovena Dilo përmes një letre dërguar për mediat,  fton gazetarët që të jenë të pranishëm nesër në orën 10:00 kur përmbaruesit do të shkojnë për ta larguar nga lokali. Gjithashtu, Dilo ka vendosur në ambientin e jashtëm të lokalit

Lexo më shumë
“Eurovizion”, këngëtarët parakalojnë në tapetin e kuq

“Eurovizion”, këngëtarët parakalojnë në tapetin e kuq 0

🕔19:52, 8.May 2016

Në Stokholm të Suedisë ka nisur para pak çastesh ceremonia e hapjes së Festivalit Evropian të Këngës “Eurovizion 2016”. Këngëtarët pjesëmarrës po parakalojnë në tapetin e kuq, pasi kanë kryer provat e fundit dhe kanë dalë në konferencë për media.

Lexo më shumë
Lilium, e ardhmja e jet-ëve privat që niset nga kopshti i shtëpisë (Video)

Lilium, e ardhmja e jet-ëve privat që niset nga kopshti i shtëpisë (Video) 0

🕔15:55, 8.May 2016

Avioni në formë veze, i quajtur Lilium, është një projekt i agjensisë hapësinore evropiane (ESA) Ai është projektuar nga 4 inxhinierë gjermanë dhe mund të niset dhe ulet në mënyrë vertikale. Lilium arrin një shpejtësi prej 250 km në orë,

Lexo më shumë
Testoi përdorimin e drogës për 8 vite, por ky fakt tronditi gjykatën

Testoi përdorimin e drogës për 8 vite, por ky fakt tronditi gjykatën 1

🕔13:39, 8.May 2016

Një grua e cila ishte e punësuar si një testuese droge nga Departamenti i Policisë së Massachusetts, ka qenë  e droguar gjatë mijëra rasteve të gjykuara. Ky përfundim shokues u zbulua plot 8 vjet pasi ajo ka ushtruar këtë profesion

Lexo më shumë
“Indiana Xhonsi i Bosnjës” pretendon se Piramida më të mëdha gjenden pikërisht aty

“Indiana Xhonsi i Bosnjës” pretendon se Piramida më të mëdha gjenden pikërisht aty 0

🕔13:15, 8.May 2016

Semir Osmanagic, arkeologu i njohur si “Indiana Xhonsi i Bosnjës” pretendon se një grup kodrash në vendin e tij janë aktualisht piramidat më të vjetra të bëra nga dora e njeriut. Sapo të përundojë hulumtimi i tij në Luginën Visoko

Lexo më shumë
Video/ Vajza e vogël në rrezik, por nëna e filmon

Video/ Vajza e vogël në rrezik, por nëna e filmon 0

🕔12:21, 8.May 2016

Fëmijët janë dhurata më e çmuar për prindërit. Megjithatë ka disa prindër që janë shumë të pakujdesshëm ndaj tyre. Video në fjalë tregon një vajzë të vogël, e veshur me fustan të verdhë që mundohet të kapë një sandale në

Lexo më shumë
Ngre në krahë “fëmijën” që i solli lulet, por ai ishte…(Foto)

Ngre në krahë “fëmijën” që i solli lulet, por ai ishte…(Foto) 0

🕔12:16, 8.May 2016

Michelle Mone, një biznesmene në fushën e prodhimit të rrobave të brendshme, u gjend në momentin e saj më të sikletshëm. Asaj iu afrua një “fëmijë” për t’i dhënë një tufë lule dhe gruaja e ngriti atë hopa dhe e

Lexo më shumë
Kështu dukej qendra e parë tregtare amerikane (VIDEO)

Kështu dukej qendra e parë tregtare amerikane (VIDEO) 0

🕔10:08, 8.May 2016

Edhe nëse shumicën e blerjeve sot i kryeni online, është vështirë të imagjinoni botën pa qendra tregtare ku pak a shumë mund të gjeni të gjitha gjërat nën një çati. Por a e dini se si dukej qendra e parë

Lexo më shumë
Pinderi VS Demi: “S’ta pres bibilushin, sikur s’mjafton Mesila për atë punë”

Pinderi VS Demi: “S’ta pres bibilushin, sikur s’mjafton Mesila për atë punë” 5

🕔09:59, 8.May 2016

Pas publikimi të një shkrimi nga gazetari Enkel Demi me titull, “Kur Kristi të pret bibilushin” në lidhje me paraqitjen e tyre mbrëmjen e ditës së djeshme në emisionin “Zonë e Lirë” në TV Klan bashkë me Xheni Karajn dhe

Lexo më shumë
Nderet e Bujarit

Nderet e Bujarit 0

🕔09:57, 8.May 2016

 Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekoruar me urdhrin Kalorës i Skënderbeut shoqatën Besëlidhja Gorare në ditën e 110-vjetorit të saj. Në një aktivitet të organizuar në fshatin Lozhan, presidenti, teksa ka vlerësuar rolin e krahinës së Gorës lidhur me

Lexo më shumë