Back to homepage

Lifestyle

Burri tradhëton gruan, përgjigja e saj të lë pa fjalë

Burri tradhëton gruan, përgjigja e saj të lë pa fjalë 2

🕔09:54, 10.Aug 2016

Një çift që kishte shumë vite bashkë, duket se ishin mërzitur me njëri-tjetrin. Burri ishte biznesmen dhe vendos që të tradhtojë gruan me sekretaren e tij 18 vjeçe dhe për këtë i nis një mesazh gruas së tij. Kur kjo

Lexo më shumë
Dua Lipa ngre në këmbë Prishtinën

Dua Lipa ngre në këmbë Prishtinën 0

🕔09:51, 10.Aug 2016

Është elektrizuar Prishtina mbrëmjen e 9 gushtit kur në skenë është ngjitur këngëtarja me famë ndërkombëtare Dua Lipa. Kanë qënë të shumtë ata qytetarë kosovarë të cilat për orë me radhë kanë pritur të shohin e dëgjojnë nga afër në

Lexo më shumë
FOTOT / Familja gjermane kërkon azil në Rusi

FOTOT / Familja gjermane kërkon azil në Rusi 0

🕔22:15, 9.Aug 2016

Një familje gjermane udhëtoi për në Rusi për të kërkuar azil, duke thënë se vendlindja e tyre nuk është më e sigurt për shkak të refugjatëve, shkruan Daily Mail. Carola Griesbach, 51 vjeçare dhe burri i saj Andre, 45 vjeçar,

Lexo më shumë
Nusja shoqërohet në altar nga personi që mban zemrën e të atit të saj

Nusja shoqërohet në altar nga personi që mban zemrën e të atit të saj 0

🕔21:42, 9.Aug 2016

Zemra e një babai rreh për vajzën e tij, sidomos ditën kur ajo vishet me fustanin e bardhë. Por Michael Stepien nuk mundi të jetonte aq sa të shikonte dasmën e të bijës Jeni. Ai u vra 10 vite më

Lexo më shumë
Rruga e Kombit “freskohet” me birrë

Rruga e Kombit “freskohet” me birrë 0

🕔21:07, 9.Aug 2016

Një kamion që po transportonte arka me shishe birre nga Kosova për në Shqipëri ka dalë sot jashtë kontrollit. Për pasojë, edhe ngarkesa që po transportohej është rrëzuar në Rrugën e Kombit pranë Kukësit. Më poshtë fotot nga vendi i

Lexo më shumë
VIDEO/ Dilema e sportistit: Të përgjigjej në telefon apo të luftonte për medalje

VIDEO/ Dilema e sportistit: Të përgjigjej në telefon apo të luftonte për medalje 0

🕔20:37, 9.Aug 2016

Shumë njerëz nuk mund ta imagjinojnë të dalin nga shtëpia pa celularin. Një sportist skermës nga Franca, Enzo Lefort duket se ka qenë i shqetësuar mos humb ndonjë telefonatë apo SMS ndërsa ndeshej. Ai e kishte futur telefonin në xhepin

Lexo më shumë
Çfarë ndodh me fotografitë që fshihen nga një kompjuter?

Çfarë ndodh me fotografitë që fshihen nga një kompjuter? 0

🕔19:56, 9.Aug 2016

Kur ju fshini një skedar në një kompjuter, mendoni se ndoshta ai është zhdukur përgjithmonë, por në fakt nuk është kështu. Fshirja e një skedari, vetëm sa i heq etiketën që i tregon kompjuterit se dosja është atje. Të gjitha

Lexo më shumë
“Beach Volley”: Egjipt vs Gjermani… bikini kundër ‘burkini’

“Beach Volley”: Egjipt vs Gjermani… bikini kundër ‘burkini’ 0

🕔19:10, 9.Aug 2016

Ndeshja e fituar nga skuadra gjermane, ka qenë edhe një sfidë “kostumesh”, ku sportistet e Gjermanisë janë paraqitur me uniformën e zakonshme që përdoret për “beach volley”, ndërsa Egjipti ka mbajtur një uniformë që në Brazil e kanë cilësuar si

Lexo më shumë
Në cilën anë duhet të bëni selfie që të dukeni më të bukur

Në cilën anë duhet të bëni selfie që të dukeni më të bukur 0

🕔17:31, 9.Aug 2016

Të gjithë bëjmë fotografi selfie. Ato janë foto më të popullarizuara në rrjetet shoqërore, mirëpo shumica e njerëzve editon fotografi të këqija. Natyrisht, edhe selfie duhet të dini të fotografoni. Sot është e pamundur të imagjinoni jetën pa fotoaparat, si

Lexo më shumë
Zëri i Dua Lipa në Tiranë, ALBtelecom Sponsor i Përgjithshëm i koncertit

Zëri i Dua Lipa në Tiranë, ALBtelecom Sponsor i Përgjithshëm i koncertit 2

🕔15:46, 9.Aug 2016

Të mërkurën në datën 10 Gusht 2016, në orën 20:00 Tirana mirëpret zërin e shqiptares me famë botërore Dua Lipa në sheshin Nënë Tereza. Me zërin e ngjashëm me legjendat e yjeve të muzikës Soul dhe Jazz, Dua performon me

Lexo më shumë