Back to homepage

Lifestyle

Flori i “Portokallisë” e bën gjithmonë dhe kënaqet… si herën e parë (VIDEO)

Flori i “Portokallisë” e bën gjithmonë dhe kënaqet… si herën e parë (VIDEO) 0

🕔11:38, 9.May 2016

Aktori i Portokallisë, Florjan Binaj, duket natyrë shumë sportive. Madje, këtë e tregon edhe vetë, nëpërmjet një statusi në Facebook ku shprehet së këtë të diel, ka vizituar kanionet e Skraparit duke bërë rafting në lumin Osum. “Rafting në kanionet

Lexo më shumë
World Travel Guide: Shqipëria, në listën e dëshirave në Europë

World Travel Guide: Shqipëria, në listën e dëshirave në Europë 0

🕔10:23, 9.May 2016

Nuk kanë të mbaruar artikujt e turizmit për Shqipërinë… Kësaj here, World Travel Guide i ka rezervua një hapësirë në faqen e saj online, vendit me “plazhe idilike, klimë të ngrohtë, histori të pasur dhe pamje spektakolare – Shqipërisë”. Para

Lexo më shumë
Ta shohësh live teksa po të digjet tërësisht shtëpia

Ta shohësh live teksa po të digjet tërësisht shtëpia 0

🕔10:12, 9.May 2016

Ky është momenti tronditës kur një burrë e sheh në kamera teksa shtëpia e tij shkrumbohet nga flakët. James O’Reilly, nga Fort McMurray, në Kanada, po e shikonte shtëpinë e tij që po digjej nga kamera të sigurisë e pronës

Lexo më shumë
Password-et e të ardhmes do të jenë nëpërmjet syri dhe zërit

Password-et e të ardhmes do të jenë nëpërmjet syri dhe zërit 0

🕔10:06, 9.May 2016

Sot ne përdorim password-et, por e ardhmja do të na rezervojnë kode sigurie biometrike, si njohja e retinës së syrit, e zërit tonë, por dhe e rrahjeve të zemrës. Sipas një sondazhi të bërë nga Intel, një kompani që vepron

Lexo më shumë
Britani, autobusët do të mbajnë mbishkrim për Allahun

Britani, autobusët do të mbajnë mbishkrim për Allahun 1

🕔10:04, 9.May 2016

Autobusët në Britaninë e Madhe do të mbajnë një slogan që lavdëron Allahun. Qindra autobusë do të mbajnë posterin ku shkruhet “Subhan Allah”. Këto postera do të shfaqen në Londër, Manchester, Leicester, Birmingham dhe Bradford, ku numri i besimtarëve myslimanë

Lexo më shumë
Video/ Televizioni zviceran dokumentar për Shqipërinë në Europian

Video/ Televizioni zviceran dokumentar për Shqipërinë në Europian 0

🕔09:41, 9.May 2016

SRF, një prej TV më të njohur në Zvicër i ka kushtuar një dokumentar Kombëtares sonë që u kualifikua për në Europian. Në një video të publikuar prej pesë minutash, në fillim është kapiteni Lorik Cana, duke treguar se kualifikimi ka

Lexo më shumë
Konflikti për pronën, Rovena Dilo: Jam në të drejtën time

Konflikti për pronën, Rovena Dilo: Jam në të drejtën time 1

🕔23:21, 8.May 2016

Këngëtarja Rovena Dilo përmes një letre dërguar për mediat,  fton gazetarët që të jenë të pranishëm nesër në orën 10:00 kur përmbaruesit do të shkojnë për ta larguar nga lokali. Gjithashtu, Dilo ka vendosur në ambientin e jashtëm të lokalit

Lexo më shumë
“Eurovizion”, këngëtarët parakalojnë në tapetin e kuq

“Eurovizion”, këngëtarët parakalojnë në tapetin e kuq 0

🕔19:52, 8.May 2016

Në Stokholm të Suedisë ka nisur para pak çastesh ceremonia e hapjes së Festivalit Evropian të Këngës “Eurovizion 2016”. Këngëtarët pjesëmarrës po parakalojnë në tapetin e kuq, pasi kanë kryer provat e fundit dhe kanë dalë në konferencë për media.

Lexo më shumë
Lilium, e ardhmja e jet-ëve privat që niset nga kopshti i shtëpisë (Video)

Lilium, e ardhmja e jet-ëve privat që niset nga kopshti i shtëpisë (Video) 0

🕔15:55, 8.May 2016

Avioni në formë veze, i quajtur Lilium, është një projekt i agjensisë hapësinore evropiane (ESA) Ai është projektuar nga 4 inxhinierë gjermanë dhe mund të niset dhe ulet në mënyrë vertikale. Lilium arrin një shpejtësi prej 250 km në orë,

Lexo më shumë
Testoi përdorimin e drogës për 8 vite, por ky fakt tronditi gjykatën

Testoi përdorimin e drogës për 8 vite, por ky fakt tronditi gjykatën 1

🕔13:39, 8.May 2016

Një grua e cila ishte e punësuar si një testuese droge nga Departamenti i Policisë së Massachusetts, ka qenë  e droguar gjatë mijëra rasteve të gjykuara. Ky përfundim shokues u zbulua plot 8 vjet pasi ajo ka ushtruar këtë profesion

Lexo më shumë