Back to homepage

Lifestyle

Si të zbuloni çfarë di Facebook për ju

Si të zbuloni çfarë di Facebook për ju 0

🕔19:04, 9.May 2016

Është e mundur që të zbuloni çdo gjë që Facebook mendon se di për ju dhe madje ta ngatërroni duke i dhënë infomacione të gabuara. Rrjeti social i bën paratë duke ‘shënuar’ çdo lëvizje tuajën nëpër internet, miqtë dhe bisedat

Lexo më shumë
Gjurmë të Atlantis në thellësitë e Nilit

Gjurmë të Atlantis në thellësitë e Nilit 4

🕔16:23, 9.May 2016

Pas më shumë se 1000 vjetësh, artefakte që dyshohet se i përkasin ishullit të zhdukur egjiptian Atlantis, u gjetën në thellësitë e lumit Nil. Statuja të mëdha, bizhuteri prej ari apo tabela me hieroglif, të cilat mendoheshin se kishin humbur

Lexo më shumë
Këto janë ngjyra të flamurit shqiptar? Ja si përgjigjet këngëtarja serbe në Eurovizion

Këto janë ngjyra të flamurit shqiptar? Ja si përgjigjet këngëtarja serbe në Eurovizion 3

🕔15:11, 9.May 2016

Përfaqësuesja serbe në kompeticionin evropian të Eurovizionit së bashku me shoqëruesit e saj në skenë kanë veshur kostume me ngjyrat kuq e zi. Kjo ka bërë që një prej gazetarëve të pyesë nëse ato kostume përfaqësojnë ngjyrat e flamurit shqiptar.

Lexo më shumë
Do rrezikonit kaq shumë për një trup të tillë? (Foto)

Do rrezikonit kaq shumë për një trup të tillë? (Foto) 1

🕔13:02, 9.May 2016

Rich Piana është një “bodybuilder” që gjithçka në jetën e tij e ka me tepri: shtëpi të mëdha, vakte të mëdha dhe muskuj gjigandë. Problemi qëndron se edhe sasitë e steroideve që merr ai për të pasur muskuj të tillë,

Lexo më shumë
Zbulimi i madh për embrionët njerëzorë

Zbulimi i madh për embrionët njerëzorë 0

🕔12:45, 9.May 2016

Shkenctarët kanë arritur që të rrisin për dy javë në kushte laboratorike embrionë njerëzor. Ky lajm vërtet mbresëlënës, është një risi shumë novatore në procedurat e qelizave staminale dhe në riprodhimin e asistuar. Më parë mendohej se embrionët nuk mund

Lexo më shumë
Anija ‘fantazmë’ shfaqet në breg pa asnjë person në bord

Anija ‘fantazmë’ shfaqet në breg pa asnjë person në bord 0

🕔12:22, 9.May 2016

Ekspertët kanë mbetur të habitur kur një anije cisternë u shfaq në breg pa asnjë person në bord. Anija gjigande quhet Tamaya dhe u shfaq në mënyrë misterioze në brigjet e Liberisë në Afrikë. Banorët vendas u shokuan kur panë

Lexo më shumë
Fotot: Bush pas 11 Shtatorit

Fotot: Bush pas 11 Shtatorit 0

🕔12:19, 9.May 2016

Ndërkohë që George W. Bush është kritikuar gjerësisht për reagimin e tij pas sulmeve të 11 Shtatorit 2011, një seri me foto tregojnë reagimin e tij pas atij mëngjesi të tmerrshëm. Fotot janë bërë nga fotografi personal, Eric Draper.  

Lexo më shumë
Këshilltari i Ramës: O Zot, ku ka arritur puna me Fidel Yllin

Këshilltari i Ramës: O Zot, ku ka arritur puna me Fidel Yllin 4

🕔11:43, 9.May 2016

Artan Shkreli, këshilltar i Kryeministrit Edi Rama për çështjet e territorit dhe urbanistikës, ka reaguar kundër deputetit socialist Fidel Ylli, që sipas tij, mbron vendimin e Berishës për prishjen e rrethimit te Pallati i Brigadave. Ja çfarë shkruan Shkreli në

Lexo më shumë
Flori i “Portokallisë” e bën gjithmonë dhe kënaqet… si herën e parë (VIDEO)

Flori i “Portokallisë” e bën gjithmonë dhe kënaqet… si herën e parë (VIDEO) 0

🕔11:38, 9.May 2016

Aktori i Portokallisë, Florjan Binaj, duket natyrë shumë sportive. Madje, këtë e tregon edhe vetë, nëpërmjet një statusi në Facebook ku shprehet së këtë të diel, ka vizituar kanionet e Skraparit duke bërë rafting në lumin Osum. “Rafting në kanionet

Lexo më shumë
World Travel Guide: Shqipëria, në listën e dëshirave në Europë

World Travel Guide: Shqipëria, në listën e dëshirave në Europë 0

🕔10:23, 9.May 2016

Nuk kanë të mbaruar artikujt e turizmit për Shqipërinë… Kësaj here, World Travel Guide i ka rezervua një hapësirë në faqen e saj online, vendit me “plazhe idilike, klimë të ngrohtë, histori të pasur dhe pamje spektakolare – Shqipërisë”. Para

Lexo më shumë