Back to homepage

Lifestyle

Çfarë i bëjnë njerëzit një lypësi me Audi TT

Çfarë i bëjnë njerëzit një lypësi me Audi TT 0

🕔14:12, 4.Mar 2016

Para disa kohësh, mediat shqiptare raportuan për rastin e një lypësi, që hiqej sikur nuk kishte këmbë, por në fakt jo vetëm kishte këmbë, por paratë e grumbulluara i linte në bixhoz. Një rast i ngjashëm u shënua në Angli,

Lexo më shumë
Festivalet e dritave nga Singapori në Londër

Festivalet e dritave nga Singapori në Londër 0

🕔12:33, 4.Mar 2016

Festivalet e dritave janë zgjedhur për të ndriçuar muajt e zymtë të dimrit.Nga gradaçelat e Hong Kongut deri në kanalet e Amsterdamit ky festival zhvillohet një herë në vit. Instalacione të ndryshme, figura njerzish të ndriçuara që rrinë në ajër

Lexo më shumë
E çfarë ka Zvicra më shumë?!

E çfarë ka Zvicra më shumë?! 12

🕔11:09, 4.Mar 2016

Nga Entela Resuli Të shohësh Shqipërinë nga biçikleta është dëshira e disa djemve që janë të pasionuar pas udhëtimeve. Ndryshe nga shumë të rinj që zgjedhin ta vrasin kohën kafeneve ata bëjnë diçka tjetër, që i kthen në darkë në

Lexo më shumë
“Prishi çdo shtëpi fukarai, por jo ndërtimet e Sandrit”

“Prishi çdo shtëpi fukarai, por jo ndërtimet e Sandrit” 8

🕔10:16, 4.Mar 2016

Edi Rama merret me fukarenjtë duke iu prishur shtëpitë, por jo me sarajet e Koço Kokëdhimës apo ndërtimet e Aleksandër Frangajt. “Nuk lanë shtëpi  fukarai pa prishur, Koços ja lanë sarajet. Nuk lanë njeri pa i prishur ndërtimet, Sandrit ja

Lexo më shumë
Dhurata dhe urimi i Ramës për ditëlindjen e Menduh Thaçit

Dhurata dhe urimi i Ramës për ditëlindjen e Menduh Thaçit 0

🕔09:55, 4.Mar 2016

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, dje ka festuar ditëlindjen. Për këtë nuk kanë munguar edhe urimet e dhurata. Mes urimeve ai ka vecuar duke postuar ne FB, urimin e kryeministrit Edi Rama. Në këtë postim shkruhet ”Urimi dhe

Lexo më shumë
“Më vdektë motra, mos më merr më qafë” (!)

“Më vdektë motra, mos më merr më qafë” (!) 2

🕔09:20, 4.Mar 2016

Policia publikon nje tjeter video tëe marrë nga kamerat trupore të efektivëve të Policisë Rrugore. Nje drejtuesi mjeti i bëhet testi për alkoolin tre herë dhe del se ka konsumuar tej normave, aq sa sipas ligjit shkon në arrest. Drejtuesi fillimisht

Lexo më shumë
CNN ngatërron Austrinë me Australinë

CNN ngatërron Austrinë me Australinë 0

🕔23:30, 3.Mar 2016

Njëri është një shtet i rrethuar nga toka në Europë, tjetri një hapësirë e madhe në mes të oqeanit Indian, por kjo nuk e pengoi CNN të ngatërronte Austrinë me Australinë. Gabimi i sikletshëm u bë gjatë raportimit të lajmit

Lexo më shumë
Nami në spitalin e Lushnjes…

Nami në spitalin e Lushnjes… 5

🕔22:20, 3.Mar 2016

Shqipja hyn te gjuhët e vështira. Dhe jo vetëm kaq. Gabimet drejtshkrimore mund të krijojnë “fjalë” të reja nga më të paparashikuarat. Shihni çfarë ka nxjerrë nga fondi i shqipes hipotetike, redaktori i teletekstit në Top Channel. Për një “q” të zhvendosur

Lexo më shumë
10 vendet më të rrezikshme për turistët

10 vendet më të rrezikshme për turistët 1

🕔20:49, 3.Mar 2016

Portali International Women’s Travel Center ka përzgjedhur, bazuar në të dhënat e disa burimeve zyrtare, një listë të vendeve më të rrezikshme për femrat që udhëtojnë. India kryeson renditjen. Vetëm në Nju Delhi rastet e përdhunimit kanë kaluar 200% që

Lexo më shumë
Ish-Miss Bosnja në pranga, joshte bosët e mafies për t’i vrarë

Ish-Miss Bosnja në pranga, joshte bosët e mafies për t’i vrarë 0

🕔19:55, 3.Mar 2016

Nuk i mjaftonte të ishte e bukur dhe e pasur duke shfrytëzuar pamjen e saj. Sllobodonka Tosiç, 29 vjeçe, modele dhe ish-Miss Bosnja, të cilës revista “Playboy” i ka dedikuar një kopertinë dhe protagoniste në një “reality show”, ishte e

Lexo më shumë