Back to homepage

Nostalgji

Stavri Milo, ish partizani që po kap shekullin

Stavri Milo, ish partizani që po kap shekullin 0

🕔12:00, 13.Feb 2018

Nga Sevo Tarifa Stavri Miloja po udhëton në vitin 97 të jetës. Po kush e beson? Nuk ta jep përshtypjen e kësaj moshe. Duket më i ri se ç’është. Njihet me shumë shokë veteranë, jo vetëm në Tiranën e Re

Lexo më shumë
Protestat e artistëve/ Rama thyen heshtjen: Debat i stërvjetër e stërlodhur, pa asnjë vlerë

Protestat e artistëve/ Rama thyen heshtjen: Debat i stërvjetër e stërlodhur, pa asnjë vlerë 20

🕔09:33, 13.Feb 2018

Debati i gjerë mes artistëve dhe ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro për zhvendosjen e Teatrit Kombëtar ka shqetësuar dhe qytetarët. Këta të fundit kanë shprehur shqetësimin e tyre në Facebook-un e kryeministrit Edi Rama, i cili deri më tani nuk

Lexo më shumë
Ermal Meta, të mburremi apo të krenohemi?

Ermal Meta, të mburremi apo të krenohemi? 1

🕔03:40, 13.Feb 2018

Çapajev Gjokutaj Një shqiptar fiton Sanremon. A na takon të krenohemi me Ermal Metën? Jo thonë disa. Nuk është prodhim i shkollës dhe muzikës shqiptare. Ka ikur fëmijë dhe është rritur e formuar në Itali. Kush krenohet me shqiptarësinë e

Lexo më shumë
Ndahet nga jeta aktori dhe ish-drejtori i teatrit të Fierit

Ndahet nga jeta aktori dhe ish-drejtori i teatrit të Fierit 2

🕔18:09, 12.Feb 2018

Ditën e sotme është ndarë nga jeta një nga aktorët më të spikatur në skenën e teatrit të Fierit, Xhelal Hoxha, i njohur edhe si ish-drejtori i teatrit Bylis në Fier. Lajmin e trishtë e ka dhënë vetë zyra e

Lexo më shumë
Debati për teatrin/ Robert Ndrenika i përgjigjet publikisht Mirela Kumbaros

Debati për teatrin/ Robert Ndrenika i përgjigjet publikisht Mirela Kumbaros 7

🕔14:16, 12.Feb 2018

  Kanë vijuar replikat mes aktorit të madh Robert Ndrenika dhe ministres së Kulturës Mirela Kumbaro. Aktori i njohur i ka adresuar një letër publike ku nënvizon se “përveç fjalisë së parë që “je në një mendje me mua”, të

Lexo më shumë
Bujar Asqeriu: Na vjedhin dhe pastaj nxjerrin gjuhën e tallen me ne

Bujar Asqeriu: Na vjedhin dhe pastaj nxjerrin gjuhën e tallen me ne 41

🕔13:14, 12.Feb 2018

Artistët kanë dalë sërish në protestë ditën e sotme kundër zhvendosjes së Teatrit, duke kërkuar një takim me ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro. Ata i kanë kërkuar ministres t’u përgjigjet kërkesave ndërsa e kanë akuzuar për mungesë transparence. “Asnjë nuk

Lexo më shumë
3 shqiptarë në Eurovizion

3 shqiptarë në Eurovizion 5

🕔09:19, 12.Feb 2018

Pas fitores së Ermal Metës në festivalin e Sanremos, në Eurovizion do të shkojnë tre këngëtarë shqiptarë. Eugent Bushpepa do të përfaqësojë Shqipërinë në Lisbonë, si fitues i festivalit të 56-të të RTSH me këngën “Mall”. Një realizim që ka

Lexo më shumë
Nga Fieri, fitues në Sanremo: Kush është Ermal Meta

Nga Fieri, fitues në Sanremo: Kush është Ermal Meta 6

🕔15:50, 11.Feb 2018

  Ermal Meta arriti të marrë çmimin më të madh të muzikës italiane duke fituar në Sanremo. Titull që nuk është aspak rastësor. Një vit më parë ai kishte fituar një tjetër çmim në Sanremo, ndërsa është autor i disa

Lexo më shumë
Kumbaro i përgjigjet Ndrenikës: Heshtët kur Teatri u kthye në bingo

Kumbaro i përgjigjet Ndrenikës: Heshtët kur Teatri u kthye në bingo 20

🕔15:26, 11.Feb 2018

  Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, i është përgjigjur përmes një postimi në Facebook aktorit të madh të skenës shqiptare Robert Ndrenika, i cili pak ditë më parë, duke iu bashkuar protestës së aktorëve, kundërshtoi hapur kalimin e Teatrit Kombëtar

Lexo më shumë
Flet Margarita, mësuesja e parë e Ermal Metës: Si e prita çmimin e tij

Flet Margarita, mësuesja e parë e Ermal Metës: Si e prita çmimin e tij 4

🕔15:16, 11.Feb 2018

Margarita Feka është mësuaka e Ermal Metes, këngëtari shqiptar që rrëmbeu trofeun e Sanremos. Sot në pension, zonja Feka ka qene mësuesja e fillores së Ermalit, ndërsa ajo mes emocioneve rrëfen jetën e ish-nxënësit të saj. Margarita tregon fëmijërinë e

Lexo më shumë