Back to homepage

Politike

“Kam zbatuar detyrën me korrektësi”, Voltana Ademi reagon pas padisë së Këshillit Bashkiak: Si unë kanë vepruar shumë kryebashkiakë të tjerë

“Kam zbatuar detyrën me korrektësi”, Voltana Ademi reagon pas padisë së Këshillit Bashkiak: Si unë kanë vepruar shumë kryebashkiakë të tjerë 2

🕔13:23, 26.Sep 2020

Pasi u bë publike padia ndaj kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi nga Këshilli Bashkiak në Shkodër për zëvendësimin dhe emërimin e anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës të KF Vllaznia, vjen edhe reagimi i saj. Kujtojmë që zonja Ademi po qëndron në

Lexo më shumë
LISTA/ kandidatët për deputetë të PD në Gjirokastër, Tepelenë dhe Përmet

LISTA/ kandidatët për deputetë të PD në Gjirokastër, Tepelenë dhe Përmet 0

🕔12:27, 26.Sep 2020

Demokratët e Qarkut të Gjirokastrës do të votojnë neser për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve. Qarku i Gjirokastës, me 5 mandate, ka një numër të madh

Lexo më shumë
“Nuk po lëviz gjë! Edhe drejtësia e re ka frikë nga politikanët? Ka ardhur koha që të japë të paktën shenjat e para, se e gjithë kjo që ndodhi ia vlejti”

“Nuk po lëviz gjë! Edhe drejtësia e re ka frikë nga politikanët? Ka ardhur koha që të japë të paktën shenjat e para, se e gjithë kjo që ndodhi ia vlejti” 21

🕔10:13, 26.Sep 2020

Nga Alfred Moisiu   Të gjithë ishim të bindur se duhej një reformë e thellë dhe e vërtetë në drejtësi dhe e kemi quajtur në që në fillimet e saj, një “revolucion”. Që në shtator të vitit 2015, në një

Lexo më shumë
Këshilli Bashkiak padit kryetaren Voltana Ademi. Konflikt brenda institucionit mbi pronësinë e klubit të futbollit të Vllaznisë

Këshilli Bashkiak padit kryetaren Voltana Ademi. Konflikt brenda institucionit mbi pronësinë e klubit të futbollit të Vllaznisë 0

🕔09:06, 26.Sep 2020

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi duhet të përballet me një padi, e ngritur nga këshilli bashkiak për shkak të emërimeve dhe zëvendësimeve të anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës të KF Vllaznia. Konflikti ka nisur mbi pronësinë e klubit të futbollit të

Lexo më shumë
Kuvendi, rezolutë me 16 pika për nisjen e negociatave: Do plotësojmë të gjitha kushtet nga lufta ndaj korrupsionit tek ligji i ri për mediat

Kuvendi, rezolutë me 16 pika për nisjen e negociatave: Do plotësojmë të gjitha kushtet nga lufta ndaj korrupsionit tek ligji i ri për mediat 5

🕔19:28, 25.Sep 2020

Mediat kane publikuar 16 pikat e një projektrezolute, e cila do të miratohet nga Kuvendi, për procesin e nisjes së negociatave për integrimin e Shqipërisë në BE si dhe mbi disa kushte për mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare. Në

Lexo më shumë
Ndërtimi i aeroportit të Vlorës, Rama: Procesi u pezullua nga karantina, në javën e parë të tetorit rifillon sërish

Ndërtimi i aeroportit të Vlorës, Rama: Procesi u pezullua nga karantina, në javën e parë të tetorit rifillon sërish 4

🕔18:57, 25.Sep 2020

Tenderi për ndërtimin e aeroportit të Vlorës do të fillojë në javën e parë të tetorit. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama gjatë inagurimit të bulevardit pranë Lungomares në Vlorë pasditen e kësaj të premte (25 shtator).

Lexo më shumë
Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama u jep fund zërave dhe konfirmon kandidimin për deputet në Vlorë: Mos hapni llafe që jam larguar

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama u jep fund zërave dhe konfirmon kandidimin për deputet në Vlorë: Mos hapni llafe që jam larguar 7

🕔18:32, 25.Sep 2020

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar ditën e sotme se do të garojë në Vlorë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare duke hedhur poshtë zërat se ka vendosur të largohet nga ky qytet. Rama tha se ka qenë në Vlorë që prej

Lexo më shumë
Meta i kundërpërgjigjet Ramës për Vjosën: Kjo trashëgimi natyrore kombëtare nuk do të mundet të tjetërsohet nga arroganca, korrupsioni dhe marrëzia

Meta i kundërpërgjigjet Ramës për Vjosën: Kjo trashëgimi natyrore kombëtare nuk do të mundet të tjetërsohet nga arroganca, korrupsioni dhe marrëzia 5

🕔15:05, 25.Sep 2020

Presidenti Ilir Meta i është kundërpergjigjur me anë të një postimi në “ Facebook”, kryeministrit Edi Rama për çështjen e Vjosës. Në statusin e tij Meta shprehet se kjo trashigimi naturore kombëtare nuk do të mundet të tjetërsohet nga arroganca,

Lexo më shumë
Rreziku i kakofonisë rreth hapjes së listave

Rreziku i kakofonisë rreth hapjes së listave 0

🕔13:52, 25.Sep 2020

Nga Mero Baze   Dje janë depozituar në Kuvend tre amendamente nga deputetë të opozitës parlamentare, që kërkojnë ndryshimin e draftit të Partisë Socialiste për ndryshimet kushtetuese të 30 korrikut, që do të reflektohen në ligjin zgjedhor. Të treja propozimet

Lexo më shumë
“Nuk ndërtohen HEC-e në Vjosë”, Rama ironizon Metën: Flet për rrezik imagjinar, pse nuk mbrojte Valbonën kur ishe zv.shef i Saliut

“Nuk ndërtohen HEC-e në Vjosë”, Rama ironizon Metën: Flet për rrezik imagjinar, pse nuk mbrojte Valbonën kur ishe zv.shef i Saliut 5

🕔13:17, 25.Sep 2020

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas thirrjes së Presidentit Ilir Meta për të ndalur ndërtimin e HEC-eve në Lumin Vjosa dhe për ta shpallur Park Kombëtar. Rama thotë se është dakord me presidentin se e “ardhmja nuk është shkatërrimi”, por

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim