Back to homepage

Politike

Ish-kryeministri britanik Tony Blair rikthehet në Tiranë

Ish-kryeministri britanik Tony Blair rikthehet në Tiranë 2

🕔18:43, 24.Feb 2015

Ish-kryeministri Ton Blair ka qenë sërish këtë të martë në Tiranë. Ai është takuar me ministrin Arben Ahmetaj. Ka qenë ky i fundit që e ka bërë të ditur këtë takim. “Sot pas një takimi të rëndësishëm dhe tejet interesant

Lexo më shumë
Ligji i Policisë Ushtarake, opozita braktis mbledhjen e komisionit

Ligji i Policisë Ushtarake, opozita braktis mbledhjen e komisionit 0

🕔18:10, 24.Feb 2015

Deputetëve të opozitës duket se u ka shijuar vërtet koha kur nuk merrnin pjesë në punimet parlamentare. Gjatë shqyrtimit të projektligjit për policinë ushtarake të Forcave të Armatosura, deputetët e djathtë vendosën që të lënë në mes mbledhjen dhe të

Lexo më shumë
Shqipëria përzgjidhet si vendi mikpritës i takimit të 28-të Ndërkombëtar për Paqen

Shqipëria përzgjidhet si vendi mikpritës i takimit të 28-të Ndërkombëtar për Paqen 1

🕔17:00, 24.Feb 2015

Shqipëria do të jetë sërish në qendër të vëmendjes së gjithë botës besimtare, si vendi i paqes dhe i vëllazërisë fetare. Disa muaj pas vizitës së Papa Françeskut, Shqipëria  është përzgjedhur si vendi mikpritës i takimit të 28-të Ndërkombëtar për Paqen,

Lexo më shumë
Fino: Kryetarët e bashkive, jo më shumë se dy mandate

Fino: Kryetarët e bashkive, jo më shumë se dy mandate 3

🕔16:58, 24.Feb 2015

Ish-kryeministri dhe ish-kreu i bashkisë Gjirokastër, Bashkim Fino propozon kufizim të mandatit të të zgjedhurve vendorë. Ish-kryeministri dhe ish-kreu i bashkisë Gjirokastër, Bashkim Fino propozon kufizim të mandatit të të zgjedhurve vendorë. Gjatë diskutimit të ligjit në Kuvend për qeverisjen

Lexo më shumë
Lë Tiranën ambasadori izraelit: “Për diplomatët, vendi i vetëm ku vjen duke qarë dhe ikën duke qarë”

Lë Tiranën ambasadori izraelit: “Për diplomatët, vendi i vetëm ku vjen duke qarë dhe ikën duke qarë” 6

🕔16:32, 24.Feb 2015

Ambasadori i Izraelit në Tiranë, David Cohen, largohet këto ditë nga Shqipëria në përfundim të mandatit të tij. Cohen është ambasadori i parë i Izraelit në Shqipëri. Ambasada izraelite në Tiranë është hapur në fund të vitit 2011. Cohen jep

Lexo më shumë
Kryebashkiaku i dorëhequr replikon me Blushin: Nuk marr leksione nga një që paguhet si deputet dhe punon analist

Kryebashkiaku i dorëhequr replikon me Blushin: Nuk marr leksione nga një që paguhet si deputet dhe punon analist 19

🕔16:27, 24.Feb 2015

Ish- kryetari i Bashkisë së Pogradecit Artan Shkëmbi i është përgjigjur akuzave të Ben Blushit rreth vendimit të tij për dorëheqje: “Kam ndjekur deklaraten e z. Blushi ne mbledhjen e grupit parlamentar te PS. Ne te vertete nuk jam i

Lexo më shumë
Ministritë nga 16 në 10, heqje e të  gjitha bonuseve për ministra e deputetë. Ja ç’dha Greqia në këmbim të shtyrjes 4 mujore

Ministritë nga 16 në 10, heqje e të gjitha bonuseve për ministra e deputetë. Ja ç’dha Greqia në këmbim të shtyrjes 4 mujore 7

🕔15:40, 24.Feb 2015

Greqia do zvogëlojë ministritë nga 16 në 10, do heqë të gjitha bonuset financiare të ministrave dhe deputetëve dhe do startojë një “spending review” në çdo fushë të shpenzimeve publike. Këto të fundit do racionalizohen në çdo ministri ku shpenzimet

Lexo më shumë
Hoffman: Azilkërkuesit do të rikthehen

Hoffman: Azilkërkuesit do të rikthehen 0

🕔14:48, 24.Feb 2015

Ambasadori gjerman në Tirane Helmut Hoffmann e cilësoi shqetësuese rritjen e numrit të azilkërkuesve nga Shqipëria.   Vetem per muajin janar,- tha ambasadori,- ne Gjermani kane kerkuar azil 1650 shqiptare dhe sipas Hoffman te gjitha ata do te rikthehen ne

Lexo më shumë
Basha: Qeveria po rrënon shqiptarët, koha të largohet

Basha: Qeveria po rrënon shqiptarët, koha të largohet 3

🕔14:34, 24.Feb 2015

Kreu i opozitës ka akuzuar Qeverinë se po rrënon çdo ditë shqiptarët duke i burgosur dhe gjobitur në menyre selektive përmes padrejtësive e mbifaturimeve të energjisë elektrike, që siç theksoi zoti Basha kanë çuar edhe në raste vetëvrasjesh të dhimbshme

Lexo më shumë
Ben Blushi: Nuk kandidoj për Bashkinë e Tiranës

Ben Blushi: Nuk kandidoj për Bashkinë e Tiranës 15

🕔13:57, 24.Feb 2015

Ben Blushi ka mohuar spekulimet se ai do të kandidojë për Bashkinë e Tiranës. Ai ka thënë pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të PS-së, se nuk kërkon që të kandidojë për Tiranën. Në lidhje me kandidatët për zgjedhjet e 21

Lexo më shumë