Back to homepage

Politike

Felaj: Shqipëria, 4 herë më pak automjete se vendet e BE, 4 herë më shumë aksidente

Felaj: Shqipëria, 4 herë më pak automjete se vendet e BE, 4 herë më shumë aksidente 1

🕔10:01, 22.Apr 2013

Një tjetër dështim i qeverisë “Berisha” është ai në sigurinë rrugore. Partia Socialiste i konsideron të dështuara politikat e sigurisë rrugore të qeverisë gjatë dy mandateve të saj. Në një konferencë shtypi sot paradite, deputetja socialiste, Ermonela Felaj, tha se

Lexo më shumë
Milo: Pranova ftesën e Ramës për koalicion

Milo: Pranova ftesën e Ramës për koalicion 4

🕔17:51, 21.Apr 2013

Kreu i PDS-së Paskal Milo mblodhi sot kryesinë e partisë, për të vendosur për ofertën e Partisë Socialiste për koalicion paraelektoral. Nga burime të kryesisë së PDS mësohet se është pranuar oferta e PS për aleancë po ende nuk bëhen

Lexo më shumë
Laura ngul këmbë te transparenca: Rama të tregojë për “pallatin në pajë”

Laura ngul këmbë te transparenca: Rama të tregojë për “pallatin në pajë” 10

🕔13:36, 21.Apr 2013

Partia Demokratike i rikthehet sërish pallatit të familjarëve të bashkëshortes së Ramës. Në një deklaratë nga selia blu, zëdhënësja Vorpsi tha se Rama duhet  të bëjë transparencën e parave për pallatin e ndërtuar nga familjarët e bashkëshortes së tij si

Lexo më shumë
Berisha: Zoti e ruajt Shqipërinë nga shqiptarë si Edi Rama

Berisha: Zoti e ruajt Shqipërinë nga shqiptarë si Edi Rama 2

🕔12:49, 21.Apr 2013

Kryeministri Berisha përshëndet sërish marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë duke theksuar se firmosja e saj dëshmon konsolidimin e Kosovës si shtet i pavarur. “Të dashur miq! Përshëndetëm me kënaqësi marrëveshjen e datës 19 prill midis Kosovës dhe Serbisë si një

Lexo më shumë
AK: Ndryshimi i toponimeve në emra sllavë, pazar berishian

AK: Ndryshimi i toponimeve në emra sllavë, pazar berishian 1

🕔11:17, 21.Apr 2013

Aleanca Kuqezi kundërshton ndryshimin e toponimeve nga shqiptare në sllave. Gjatë një takimi elektoral sot në Pogradec, kreu i kësaj partie, Kreshnik Spahiu, e cilësoi ndryshimin e emrit të komunës nga Liqenas në Pustec si një pazar berishian. Sipas Spahiut,

Lexo më shumë
Berishën e zë halli, kërkon të bëjë paqe me Bamir Topin

Berishën e zë halli, kërkon të bëjë paqe me Bamir Topin 5

🕔11:00, 21.Apr 2013

Kryeministri Berisha pritet të ftojë në koalicioni atë që dy vite më parë e cilësoi si puçisti i 21 janarit. Në kushtet kur rreth PS-së po mblidhen përditë e më shumë parti, Berisha e ka parë të udhës të ftojë

Lexo më shumë
Meta: Koalicioni PS-LSI jo kundër PD, por për t’i hapur rrugë ndryshimit

Meta: Koalicioni PS-LSI jo kundër PD, por për t’i hapur rrugë ndryshimit 2

🕔11:57, 20.Apr 2013

Kreu i LSI-së ka zhvilluar sot një takim me mbështetësit në Lezhë. Gjatë prezantimit të kandidates për deputete në këtë qark, Monika Kryemadhi, Meta tha se në 23 qershor, fitorja e koalicionit të majtë është e sigurt. Ai u shpreh

Lexo më shumë
Tension në Librazhd dhe Elbasan, dhunohen zyrat e PS

Tension në Librazhd dhe Elbasan, dhunohen zyrat e PS 3

🕔10:20, 20.Apr 2013

Dhunohet gjatë natës zyra e Partisë Socialiste në Librazhd. Persona ende të paidentifikuar kanë hequr me dhunë tabelën e Rilindjes në zyrën e PS. Kreu i socialistëve në Librazhd akuzoi për këtë sulm deputetin demokrat, Rrahim Cota. Kryetari i Partisë

Lexo më shumë
Berisha dhe Rama përshëndesin marrëveshjen Serbi- Kosovë

Berisha dhe Rama përshëndesin marrëveshjen Serbi- Kosovë 1

🕔18:29, 19.Apr 2013

Politika shqiptare ka përshëndetur marrëveshjen e arritur në Bruksel mes Prishtinës dhe Beogradit. Kryeministri Sali Berisha e quajti një arritje madhore, shumë të rëndësishme. “Kjo marrëveshje historike përbën një arritje madhore, tejet të rëndësishme për Kosovën dhe Serbinë, normalizimin e

Lexo më shumë
Vdes bashkëpunëtorja më e  afërt e Topallit

Vdes bashkëpunëtorja më e afërt e Topallit 12

🕔17:33, 19.Apr 2013

Është ndarë nga jeta Linda Ihsani, e cila njihej si bashkëpunëtorja më e afërt e Jozefina Topallit. Në një postim në Facebook, kryetarja e Kuvendit ka shprehur ngushëllimet për humbjen e mikes së saj. “Sot, u nda nga jeta Linda

Lexo më shumë