Back to homepage

Politike

PS: Ndalimi i lejeve të ndërtimit, masë kundër shkatërrimit të mëtejshëm të territorit

PS: Ndalimi i lejeve të ndërtimit, masë kundër shkatërrimit të mëtejshëm të territorit 0

🕔14:16, 23.Aug 2014

Partia Socialiste përshëndeti sot vendimin e qeverisë shqiptare për të ndalur vazhdimin e abuzimeve me lejet e ndërtimit që jepen jashtë normave ligjore e urbane. Përmes një deklarate për shtyp, deputetja e PS-së, Esmeralda Shkjau akuzoi kryetarin e Bashkisë së

Lexo më shumë
Viktimat e komunizmit, Rama: Kush harron të shkuarën, i dënuar ta përsërisë atë

Viktimat e komunizmit, Rama: Kush harron të shkuarën, i dënuar ta përsërisë atë 0

🕔13:57, 23.Aug 2014

Kush harron të shkuarën, i dënuar ta përsërisë atë. Ky është mesazhi që kryeministri Edi Rama ka dhënë në kuadër të Ditës Europiane të Përkujtimit të viktimave të komunizmit e nazizmit. Në një postim në “Facebook” ai shkruan; “Dita Europiane

Lexo më shumë
DASH, “ndalon” kovën me akull

DASH, “ndalon” kovën me akull 0

🕔13:40, 23.Aug 2014

Sfida e kovës me akull është bere shume popullore ne te gjithë boten. Shume përfaqësues shtetesh, vipa apo edhe njerëz te thjeshte janë bere pjese e fushatës sensibilizuese kundër sklerozës amiotrofike. Por, Departamenti Amerikan i Shtetit ka udhëzuar diplomatet amerikane

Lexo më shumë
Pyetja për Ramën në Fb: Po me 20 katëshin e Lulit çfarë do bëhet?

Pyetja për Ramën në Fb: Po me 20 katëshin e Lulit çfarë do bëhet? 0

🕔12:16, 23.Aug 2014

Një ditë pasi Këshilli Kombëtar i Territorit mori vendim për pezullimin e lejeve të ndërtimit deri pas zgjedhjeve vendore të 2015, kryeministri Edi Rama në rrjetet sociale shpreh edhe një herë vendosmërinë e tij për të “shkatërrimin dhe shëmtimin e

Lexo më shumë
Basha: Ekonomia e vendit, në gjendjen më të vështirë

Basha: Ekonomia e vendit, në gjendjen më të vështirë 3

🕔10:08, 23.Aug 2014

Lulzim Basha ka shumë ditë që është zhdukur nga qarkullimi. Por të paktën është në Facebook, ku vazhdon betejën me qeverinë. Është bërë e bezdisshme kjo lufta me statuse në Facebook nga shezlonget e rehatshme apo nga restorantet luksoze, por

Lexo më shumë
Nishani dekreton lirimin nga detyra të 4 ambasadorëve

Nishani dekreton lirimin nga detyra të 4 ambasadorëve 4

🕔14:56, 21.Aug 2014

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, dekreton lirimin nga detyra të katër ambasadorëve. Në faqen e Presidencës publikohen dhe dekretet respektive që njoftojnë lirimin nga detyra të Sami Shiba, Ambasador i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Rumanisë, rezident; lirimin e Ilir

Lexo më shumë
Rama: Turizmi 14% më shumë se një vit më parë. Rendi, 30% më pak vrasje

Rama: Turizmi 14% më shumë se një vit më parë. Rendi, 30% më pak vrasje 13

🕔12:08, 21.Aug 2014

Kryeministri Rama ka mbajtur sot një konferencë shtypi, në të cilën analizoi punën e qeverisë në disa aspekte, krahasuar me një vit më parë. Rama tha se ka një përmirësim të turizmit, situatës së rendit, mbledhjes së taksave, rritje të

Lexo më shumë
Veliaj: 4 fëmijët e Elvirës, nën mbrojtje. Ne perversët i fusim në burg, PD i fuste në punë

Veliaj: 4 fëmijët e Elvirës, nën mbrojtje. Ne perversët i fusim në burg, PD i fuste në punë 36

🕔14:15, 20.Aug 2014

Katër fëmijët e Elvira Gegës, gruas që denoncoi skandalin seksual të sekretarit të punësimit në Sarandë, janë marrë në mbrojtje dhe janë dërguar në shtëpinë e fëmijës. Lajmin e bëri të ditur vetë ministri i Mirëqenies Sociale, Erion Veliaj, i

Lexo më shumë
Berisha: Po përpiqen të denigrojnë figurën e Elvirës, të dalim në protestë

Berisha: Po përpiqen të denigrojnë figurën e Elvirës, të dalim në protestë 75

🕔12:51, 20.Aug 2014

Ish-kryeministri Berisha poston në Facebook komentin e radhës lidhur me skandalin e Sarandës. Berisha akuzon deputetin Kokëdhima se po përdor gazetën “Shekulli” për të denigruar figurën e gruas që denoncoi aktivistin e PS-së në Sarandë, Agron Cane. Berisha i shtrin

Lexo më shumë
Bilbil Mema: E vërteta e arrestimit të Berishës në vitin 2000

Bilbil Mema: E vërteta e arrestimit të Berishës në vitin 2000 6

🕔09:26, 20.Aug 2014

Drejtori i komanduar i Shkollës së Policisë flet për arrestimin e Berishës në kohën kur ky i fundit drejtonte opozitën në vitin 2000. Bilbil Mema, i cili në atë kohë ka qenë drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit  thotë

Lexo më shumë