Back to homepage

Politike

Berisha i rikthehet Konstandinit: Largimi i Ramës, emergjencë kombëtare

Berisha i rikthehet Konstandinit: Largimi i Ramës, emergjencë kombëtare 72

🕔19:46, 26.Nov 2014

Ish-kryeministri Sali Berisha është i mendimit që largimi i Edi Ramës është tashmë një emergjencë kombëtare. Duke iu rikthyer edhe njëherë daljes së kryeministrit Rama me Luiza Xhuvanin në një konferencë për mediat, Berisha tha se me këtë veprim Rama

Lexo më shumë
Basha: PD ka 31 amendamente për buxhetin e ri (i paraqet në Kuvendin paralel)

Basha: PD ka 31 amendamente për buxhetin e ri (i paraqet në Kuvendin paralel) 2

🕔15:04, 26.Nov 2014

Partia Demokratike thotë se ka 31 amandamente për buzhetin e ri. Kjo u bë me dije nga vetë Lulzim Basha. Vetëm se këto amendamente nuk janë paraqitur në Kuvend, ku dhe është diskutuar buxheti, por do të paraqiten në Kuvendin

Lexo më shumë
Pse nuk ndihet Sali Berisha për hapjen e dosjeve?

Pse nuk ndihet Sali Berisha për hapjen e dosjeve? 7

🕔13:04, 26.Nov 2014

Prej disa ditësh ne debatin publik nuk flitet gjë tjetër veçse për hapjen e dosjeve të Sigurimit të Shtetit. Debati u shkaktua nga paralajmërimi i kryeministrit Edi Rama për hapjen e tyre. Të bën përshtypje që askush nga demokratët nuk

Lexo më shumë
Halimi: Njerëzit duan të hapen dosjet e korrupsionit, jo të Enverit

Halimi: Njerëzit duan të hapen dosjet e korrupsionit, jo të Enverit 49

🕔12:03, 26.Nov 2014

Deputeti demokrat, Eduard Halimi, thotë se kryeministri Edi Rama do të tërheqë vëmendjen nga problemet aktuale me hapjen e dosjeve. Halimi thotë se nuk është e nevojshme që të hapen dosjet e Enverit, pasi shqiptarët nuk kanë nevojë për këtë

Lexo më shumë
Halimi: Njerëzit duan të hapen dosjet e korrupsionit, jo të Enverit

Halimi: Njerëzit duan të hapen dosjet e korrupsionit, jo të Enverit 10

🕔12:03, 26.Nov 2014

Deputeti demokrat, Eduard Halimi, thotë se kryeministri Edi Rama do të tërheqë vëmendjen nga problemet aktuale me hapjen e dosjeve. Halimi thotë se nuk është e nevojshme që të hapen dosjet e Enverit, pasi shqiptarët nuk kanë nevojë për këtë

Lexo më shumë
Braçe: Synojmë uljen e deficitit dhe rritjen ekonomike me 3 %

Braçe: Synojmë uljen e deficitit dhe rritjen ekonomike me 3 % 3

🕔11:37, 26.Nov 2014

Kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe,  thotë se objektiv i buxhetit të 2015 është rritja ekonomike dhe ulja e borxhit publik. Duke folur në një konferencë për shtyp, Braçe theksoi se në 2015 do të arkëtohet 870 mln dollarë

Lexo më shumë
Basha: Do miratojmë Ditën e Falenderimeve për tiransit autokton

Basha: Do miratojmë Ditën e Falenderimeve për tiransit autokton 5

🕔11:22, 26.Nov 2014

Lulzim Basha ka përkujtuar sot 102 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Tiranës. Pavarësisht kësaj, Basha nuk mund të rrinte pa përmendur zhvillimet aktuale në vend. “Qytetarë të Tiranës autoktonë dhe të ardhur ndër vite, është nder që të jem

Lexo më shumë
Ish-shefi i Shtabit: Bunkeri ishte i ushtrisë, nuk kishte zyrë për Enverin

Ish-shefi i Shtabit: Bunkeri ishte i ushtrisë, nuk kishte zyrë për Enverin 22

🕔11:03, 26.Nov 2014

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Kostaq Karoli, ka thënë se është kundër hapjes së bunkerit antibërthamor. Sipas tij, ai bunker duhej mbetur një objekt i rëndësisë së veçantë për ushtrinë. Duke folur për “Panorama”, Karoli thotë se bunkeri nuk ishte

Lexo më shumë
PD, ultimatum Ramës: Protesta në çdo qytet, reflekto deri të enjten

PD, ultimatum Ramës: Protesta në çdo qytet, reflekto deri të enjten 25

🕔10:40, 26.Nov 2014

Gerti Bogdani thotë se kryeministri Rama ka ende pak kohë për të reflektuar atë çka ju tha të shtunën e 22 nëntorit në shesh. Në të kundërt, sipas deputetit demokrat, opozita dhe mijëra qytetarë do të zbresin sërish në shesh,

Lexo më shumë
Servet Pëllumbi: Shumica e dosjeve ose janë zhdukur, ose janë tjetërsuar

Servet Pëllumbi: Shumica e dosjeve ose janë zhdukur, ose janë tjetërsuar 5

🕔09:48, 26.Nov 2014

Ish-kryeparlamentari Servet Pëllumbi është dakord me iniciativën e mazhorancën për hapjen e mazhorancës. Por, sipas tij, nuk është se do të zbulohen shumë gjëra. Kjo, pasi sipas Pëllumbit, përgjatë gjithë këtyre viteve pjesën më të madhe të dosjeve e kanë

Lexo më shumë